Klątwa Pandory

Wydawnictwo: Amber

Podczas II wojny światowej w tajnej niemieckiej bazie okrętów podwodnych ukryto tajemnicze złote skrzynie. Ich zawartość w nieodpowiednich rękach mogłaby spowodować globalną katastrofę... Prowadząc badania na Grenlandii, geolog Philip Mercer natrafia na opuszczoną bazę wojskową.I ledwo uchodzi z życiem z dziwnego pożaru. To początek śmiertelnego wyścigu z przeciwnikiem, który realizuje...

Prowadząc badania na Grenlandii, geolog Philip Mercer natrafia na opuszczoną bazę wojskową.I ledwo uchodzi z życiem z dziwnego pożaru. To początek śmiertelnego wyścigu z przeciwnikiem, który realizuje zbrodniczy plan. Szokujący sekret lodowej jaskini, niemiecki U-Boot z zabójczym ładunkiem na pokładzie, luksusowy liniowiec opanowany przez porywaczy - kolejne elementy łamigłówki układają się w przerażającą całość. Ktoś zamierza otworzyć puszkę Pandory i wziąć świat jako zakładnika - chyba że Mercer zdoła go powstrzymać.

źródło opisu: www.empik.com

źródło okładki: www.empik.com

Karolina | 2013-08-30
Na półkach: Przeczytane, 2013 rok
Przeczytana: 30 sierpnia 2013

W książce jest jedno zdanie, które doskonale opisuje jej zawartość:
"Meteoryt, promieniowanie, tajne bractwo, Rasputin, naziści, neonaziści, łowcy nazistów i samolot pełen ludzi uwięzionych na lodowcu...".

Początek książki był ciekawszy niż to co się działo od momentu przebywania na Cesarzowej Mórz..

szybki_78 | 2012-07-16
Przeczytana: 15 lipca 2012

Bardzo wciągająca opowieść sensacyjno - przygodowa. Zaskakujące zwroty akcji, tajemniczy bohaterowie, którzy okazują się być "kimś innym", niż nam się zdaje. Od samego początku akcja rozwija się szybko i bardzo ciekawie. Bardzo ciekawa postać głównego bohatera Mercera - porównałabym go do Scherlocka Holmesa lub Jamesa Bonda. Czytając książkę zastanawiałam się dlaczego jeszcze ktoś nie wpadł na pomysł nakręcenia filmu na podstawie tej opowieści. Na pewno miałby oglądalność bliską takim ekranizacjom jak o Jamesie Bondzie.
Nie potrafiłam książki odłożyć na półkę, czytałam cały czas i praktycznie wszędzie gdzie mogłam.
Polecam bardzo wszystkim, którzy lubią dobrą sensację i wartką, szybko rozwijającą się akcje.
Mi osobiście książka bardzo przypadła do gustu.

labeo7 | 2012-09-14

Dosyć męcząca w czytaniu. Akcja trochę rozwlekła.

Road33 | 2016-07-01
szastaj | 2016-02-03