Dżungla

Clive CusslerJack Du Brul Wydawnictwo: Amber Cykl: Oregon (tom 8) powieść przygodowa
The Jungle
Maciej Pintara, Mariusz Ćwiklak
literatura amerykańska Oregon

Okładka książki Bunt morza Graham Brown, Clive Cussler
6,8
Bunt morza Graham Brown, Clive...
Okładka książki Zemsta cesarza Clive Cussler, Boyd Morrison
7,4
Zemsta cesarza Clive Cussler, Boyd...
Okładka książki Nożownik Clive Cussler, Justin Scott
7,0
Nożownik Clive Cussler, Just...
Okładka książki Gangster Clive Cussler, Justin Scott
6,2
Gangster Clive Cussler, Just...
Okładka książki Pirat Robin Burcell, Clive Cussler
7,1
Pirat Robin Burcell, Cliv...

Kontynuacja serii Oregon. Świetna jak cała seria

Na fali zainteresowania Cusslerem łyknąłem tą książkę. Ale książki z "leniwego" okresu twórczości (wyręczanie się innymi) to już nieco nie ta bajka.

Książka dobra, ale nie bardzo dobra. Przygoda przedstawiona bardzo ciekawa i chodź ma wiele zwrotów akcji to zwroty te nie wstrząsają, nie wywracają wszystkiego do góry nogami. Historia za bardzo przewidywalna. Na plus zasługuje kilka smaczków historycznych i nawiązań do innych książek. Ani nie polecam ani nie odradzam.

Książka trafiła do mnie przez przypadek. Opis brzmiał ciekawie, więc wzięłam się za czytanie. 1/3 powieści przeczytałam jednym tchem. Akcja toczyła się wartko i spodobał mi się pomysł: grupa najemników od zadań specjalnych rusza na poszukiwanie zaginionej córki biznesmena do birmańskiej dżungli. Samej dżungli w książce jest jednak niewiele. W połowie nasyciłam się już...

No proszę , następna przygodówka w dobrym tonie. Teksty barwne jak i opisy akcji. Oczywiście rys historii zawarty w powieści jest bardzo interesujący , jak zawsze . Oczywiście wszystko dobrze się kończy . Do zapoznania się ze szczegółami i wątkami jest książka . Super produkcja wyszłaby ze scenariusza Dżungli.

Dżungla to ciekawe (jak zresztą w każdej z dotychczas czytanych przeze mnie książek Cliva Cusslera) połączenie historii z czasami nam współczesnymi. To ciekawe, jak dziedzictwo i wiedza trzynastowiecznego mogolskiego chana może mieć wpływ na teraźniejszy świat stworzony w oparciu o nowe technologie, komputery, światłowody… Najbardziej jednak zaskakujący jest ostatni...

Juan Cabrillo się nie starzeje.
Nie ma co się rozpisywać o wartkiej akcji i śmiałym rysie przygodowym - to u Cusslera normalka. Trochę zaskakująca sytuacja z nowym członkiem załogi "Oregona" tylko podkreśla złożoność intrygi. Sama postać MacD skreślona świetnie i myślę, że w dalszych częściach możemy spodziewać się po nim bardzo wiele. Odrobinę denerwujące są drobne błędy,...

Mało ambitne czytadełko.. niczym Drużyna A..
idealne gdy niema czasu na myślenie.

Przez pierwsze 50 stron miałam wrażenie że tylu różnych wątków i opisów mój mózg nie będzie w stanie przyswoić w taki sposób, aby czytanie tej książki było dla mnie przyjemnością. Jednak z czasem książka się ustabilizowała i zaczęła się ciekawa akcja, trzymająca w napięciu do samego końca. Podsumowując, kolejny raz się nie zawiodłam na Cusslerze!

Dyskusje

• Clive Cussler