Dżungla

Okładka książki Dżungla Clive Cussler, Jack Du Brul
Okładka książki Dżungla
Clive CusslerJack Du Brul Wydawnictwo: Amber Cykl: Oregon (tom 8) kryminał, sensacja, thriller
Oregon (tom 8)
The Jungle
Amber
2013-01-22
2013-01-22
Maciej Pintara, Mariusz Ćwiklak
literatura amerykańska Oregon

Okładka książki Diabelskie Morze Clive Cussler, Dirk Cussler
Diabelskie Morze Clive Cussler, Dirk...
Okładka książki Rwący lód Graham Brown, Clive Cussler
Rwący lód Graham Brown, Clive...
Okładka książki Plan Colossus Clive Cussler, Boyd Morrison
Plan Colossus Clive Cussler, Boyd...
Okładka książki Gray Ghost Robin Burcell, Clive Cussler
Gray Ghost Robin Burcell, Cliv...

Okładka książki Święty kamień Clive Cussler, Craig Dirgo
Święty kamień Clive Cussler, Crai...
Okładka książki Żeglarz Clive Cussler, Paul Kemprecos
Żeglarz Clive Cussler, Paul...
Okładka książki Korsarz Clive Cussler, Jack Du Brul
Korsarz Clive Cussler, Jack...
Okładka książki Milczące morze Clive Cussler, Jack Du Brul
Milczące morze Clive Cussler, Jack...

Korporacja na swoim statku Oregon wraca do akcji . Po udanej operacji na Antarktydzie, która nie była po myśli amerykańskiej administracji , traci zlecenia rządowe. Zmuszona do prywatnych zleceń zostaje wciągnięta w niebezpieczny pojedynek z islamskim wizjonerem .
Dżungla jest pełna aukcji i trochę inna od poprzednich części. Cussler nie odpuszcza wciąż znajdując nowych przeciwników dla swoich bohaterów. Rozrywka na wysokim poziomie .

Cliver Cussler marka na której nie można się zawieść
Praktycznie każda jego powieść wzbudza we mnie pozytywne emocje gdyż pełno w nich akcji,przygód no i w każdej jest jakiś wątek historyczny.
Ta według mnie jest jeszcze o poziom wyżej w porównaniu z innymi.
Dlaczego.
Może więcej tu galopującej akcji, może bardziej spójna, bohaterowie bardziej wyraziści. W każdym bądź razie warta poświęconego czasu.
9 ogn kaplicz ppłk juda

Cliver Cussler marka na której nie można się zawieść
Ta według mnie jest jeszcze o poziom wyżej w porównaniu z innymi.
Dlaczego.

Książka dobra, ale nie bardzo dobra. Przygoda przedstawiona bardzo ciekawa i chodź ma wiele zwrotów akcji to zwroty te nie wstrząsają, nie wywracają wszystkiego do góry nogami. Historia za bardzo przewidywalna. Na plus zasługuje kilka smaczków historycznych i nawiązań do innych książek. Ani nie polecam ani nie odradzam.

Książka trafiła do mnie przez przypadek. Opis brzmiał ciekawie, więc wzięłam się za czytanie. 1/3 powieści przeczytałam jednym tchem. Akcja toczyła się wartko i spodobał mi się pomysł: grupa najemników od zadań specjalnych rusza na poszukiwanie zaginionej córki biznesmena do birmańskiej dżungli. Samej dżungli w książce jest jednak niewiele. W połowie nasyciłam się już sztuczkami rodem z Mc Gayvera, w 2/3 nie mogłam doczekać się końca. W przypadku takich historii koniec jest bardzo przewidywalny. Niestety.

No proszę , następna przygodówka w dobrym tonie. Teksty barwne jak i opisy akcji. Oczywiście rys historii zawarty w powieści jest bardzo interesujący , jak zawsze . Oczywiście wszystko dobrze się kończy . Do zapoznania się ze szczegółami i wątkami jest książka . Super produkcja wyszłaby ze scenariusza Dżungli.

Dżungla to ciekawe (jak zresztą w każdej z dotychczas czytanych przeze mnie książek Cliva Cusslera) połączenie historii z czasami nam współczesnymi. To ciekawe, jak dziedzictwo i wiedza trzynastowiecznego mogolskiego chana może mieć wpływ na teraźniejszy świat stworzony w oparciu o nowe technologie, komputery, światłowody… Najbardziej jednak zaskakujący jest ostatni rozdział nomen omen jeden z najkrótszych w całej książce, który pokazuje, ze zawsze warto czytać od deski do deski :)

W 53

W 53

Na fali zainteresowania Cusslerem łyknąłem tą książkę. Ale książki z "leniwego" okresu twórczości (wyręczanie się innymi) to już nieco nie ta bajka.

Kontynuacja serii Oregon. Świetna jak cała seria

Kontynuacja serii Oregon. Świetna jak cała seria

Dużo się tu działo, akcja skakała z jednego miejsca globu na kolejny, rozpiętość hmm technologiczna obejmowała kilkanaście wieków, a najlepsze jest to, że wszystko miało sens i idealnie się spinało.

• Clive Cussler
  • Przygodowe