rozwińzwiń

Dżungla

Okładka książki Dżungla Clive Cussler, Jack Du Brul
Okładka książki Dżungla
Clive CusslerJack Du Brul Wydawnictwo: Amber Cykl: Oregon (tom 8) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Okładka książki Diabelskie Morze Clive Cussler, Dirk Cussler
Ocena 0,0
Diabelskie Morze Clive Cussler, Dirk...
Okładka książki Bunt morza Graham Brown, Clive Cussler
Ocena 6,9
Bunt morza Graham Brown, Clive...
Okładka książki Wektory władzy Graham Brown, Clive Cussler
Ocena 7,7
Wektory władzy Graham Brown, Clive...
Okładka książki Rwący lód Graham Brown, Clive Cussler
Ocena 7,2
Rwący lód Graham Brown, Clive...

Mogą Cię zainteresować

Dużo się tu działo, akcja skakała z jednego miejsca globu na kolejny, rozpiętość hmm technologiczna obejmowała kilkanaście wieków, a najlepsze jest to, że wszystko miało sens i idealnie się spinało.

Cliver Cussler marka na której nie można się zawieść
Praktycznie każda jego powieść wzbudza we mnie pozytywne emocje gdyż pełno w nich akcji,przygód no i w każdej jest jakiś wątek historyczny.
Ta według mnie jest jeszcze o poziom wyżej w porównaniu z innymi.
Dlaczego.
Może więcej tu galopującej akcji, może bardziej spójna, bohaterowie bardziej wyraziści. W każdym bądź razie warta poświęconego czasu.
9 ogn kaplicz ppłk juda

Cliver Cussler marka na której nie można się zawieść
Ta według mnie jest jeszcze o poziom wyżej w porównaniu z innymi.
Dlaczego.

Kontynuacja serii Oregon. Świetna jak cała seria

Kontynuacja serii Oregon. Świetna jak cała seria

Na fali zainteresowania Cusslerem łyknąłem tą książkę. Ale książki z "leniwego" okresu twórczości (wyręczanie się innymi) to już nieco nie ta bajka.

W 53

W 53

Książka dobra, ale nie bardzo dobra. Przygoda przedstawiona bardzo ciekawa i chodź ma wiele zwrotów akcji to zwroty te nie wstrząsają, nie wywracają wszystkiego do góry nogami. Historia za bardzo przewidywalna. Na plus zasługuje kilka smaczków historycznych i nawiązań do innych książek. Ani nie polecam ani nie odradzam.

Książka trafiła do mnie przez przypadek. Opis brzmiał ciekawie, więc wzięłam się za czytanie. 1/3 powieści przeczytałam jednym tchem. Akcja toczyła się wartko i spodobał mi się pomysł: grupa najemników od zadań specjalnych rusza na poszukiwanie zaginionej córki biznesmena do birmańskiej dżungli. Samej dżungli w książce jest jednak niewiele. W połowie nasyciłam się już sztuczkami rodem z Mc Gayvera, w 2/3 nie mogłam doczekać się końca. W przypadku takich historii koniec jest bardzo przewidywalny. Niestety.

No proszę , następna przygodówka w dobrym tonie. Teksty barwne jak i opisy akcji. Oczywiście rys historii zawarty w powieści jest bardzo interesujący , jak zawsze . Oczywiście wszystko dobrze się kończy . Do zapoznania się ze szczegółami i wątkami jest książka . Super produkcja wyszłaby ze scenariusza Dżungli.

Dżungla to ciekawe (jak zresztą w każdej z dotychczas czytanych przeze mnie książek Cliva Cusslera) połączenie historii z czasami nam współczesnymi. To ciekawe, jak dziedzictwo i wiedza trzynastowiecznego mogolskiego chana może mieć wpływ na teraźniejszy świat stworzony w oparciu o nowe technologie, komputery, światłowody… Najbardziej jednak zaskakujący jest ostatni rozdział nomen omen jeden z najkrótszych w całej książce, który pokazuje, ze zawsze warto czytać od deski do deski :)

Juan Cabrillo się nie starzeje.
Nie ma co się rozpisywać o wartkiej akcji i śmiałym rysie przygodowym - to u Cusslera normalka. Trochę zaskakująca sytuacja z nowym członkiem załogi "Oregona" tylko podkreśla złożoność intrygi. Sama postać MacD skreślona świetnie i myślę, że w dalszych częściach możemy spodziewać się po nim bardzo wiele. Odrobinę denerwujące są drobne błędy, wynikające chyba z tłumaczenia. Na przykład w jednej scenie Cabrillo ukrywa nazwę swojego statku, podając inną Johnowi Smithowi, a chwilę później ktoś z załogi tytułuje okręt "Oregonem" w obecności tego drugiego. A zakończenie? Właśnie. Radzę przeczytać, bo z takiego rodzaju zakończeniem spotkałem się u Cusslera po raz pierwszy. Nie chcę uprzedzać faktów dla tych, którzy jeszcze nie czytali książki, ale polecam ją gorąco, bo to obowiązkowa lektura dla miłośników przygody. Jeśli wśród fanów Cusslera są także czytelnicy DuBrul'a, to zorientują się w trakcie czytania, że ten drugi jest współautorem "Dżungli", nawet jeśli nie zauważyli tego na okładce...

Juan Cabrillo się nie starzeje.

• Clive Cussler
  • Przygodowe