Przewodnik po muzyce skrzypcowej

Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Muzyczne
muzyka, skrzypce
muzyka
LubimyCzytać

Wznowienie popularnego przewodnika, który jest jedynym leksykonem repertuaru skrzypcowego w literaturze polskiej. Autor z wielkim znawstwem dokonał wyboru dzieł i ich twórców, wyróżniając najważniejsze i najcenniejsze kompozycje funkcjonujące nie tylko w życiu koncertowym, ale także w pedagogice. Przewodnik z pewnością zainteresuje nie tylko skrzypków, ale także wielu melomanów, muzykologów czy kolekcjonerów płyt. Zaznajomienie się z zawartością książki pozwoli lepiej poznać i zrozumieć całą literaturę skrzypcową oraz jeszcze bardziej pokochać ten piękny instrument. Nowe wydanie otrzymało nową szatę graficzną - miękką oprawę i lekki papier biblijny.

źródło opisu: https://pwm.com.pl/

źródło okładki: https://pwm.com.pl/

jeux | 2011-09-05
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Ulubione

Doskonałe źródło wiedzy dla wszystkich zainteresowanych muzyką skrzypcową. Krótkie noty biograficzne kompozytorów, genezy powstania poszczególnych utworów, ważne wydania płytowe... I wiele więcej. To książka, którą niemal zawsze mam pod ręką.