Przewodnik po muzyce skrzypcowej

Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Muzyczne
skrzypce, skrzypkowie
muzyka

Książka jest pierwszym leksykonem repertuaru skrzypcowego w literaturze polskiej. Autor z wielkim znawstwem dokonał wyboru dzieł i ich twórców, wyróżniając najważniejsze i najcenniejsze kompozycje funkcjonujące nie tylko w życiu koncertowym, ale także w pedagogice. Nowy przewodnik z pewnością zainteresuje nie tylko skrzypków, ale także wielu melomanów, muzykologów czy kolekcjonerów płyt. Zaznajomienie się z zawartością książki pozwoli lepiej poznać i zrozumieć całą literaturę skrzypcową oraz jeszcze bardziej pokochać ten piękny instrument.

źródło opisu: PWM, 2003

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

jeux | 2011-09-05
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Ulubione

Doskonałe źródło wiedzy dla wszystkich zainteresowanych muzyką skrzypcową. Krótkie noty biograficzne kompozytorów, genezy powstania poszczególnych utworów, ważne wydania płytowe... I wiele więcej. To książka, którą niemal zawsze mam pod ręką.

Senta | 2014-04-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Muzyczne