Hollywood PL. Znasz te nazwiska. Poznaj ludzi

9788393219209
LubimyCzytać

Polska podróż do fabryki marzeń.Dwudziestu jeden bohaterów – polskich filmowców ze światowym sukcesem, sto godzin osobistych rozmów, nagranych w domach na dwóch kontynentach, w jednym unikatowym albumie. „Hollywood PL” to fascynująca opowieść o życiu i pracy w „fabryce marzeń”, odkrywająca prywatne, nieznane oblicze polskich gwiazd światowego kina, zdobywców i nominowanych do Oscarów, wybitnych twórców kilku pokoleń, m.in.: Agnieszki Holland, Jana A. P. Kaczmarka, Anny Sheppard, Allana Starskiego, Zbigniewa Rybczyńskiego, Abla Korzeniowskiego, Alicji Bachledy Curuś, Izabelli Miko i wielu innych. Ociekające sążnistą anegdotą historie, którymi bohaterowie dzielą się z dziennikarką Agnieszką Niezgodą, uchylają kulisy kapryśnego showbiznesu, ukazują Hollywood od kuchni. Przede wszystkim jednak, opowieści zabierają czytelnika w porywającą podróż przez biografie bohaterów, którzy na kartach albumu zdejmują z twarzy gwiazdorski wizerunek: poznajemy ich prywatny świat. Album ilustrują malarskie sesje zdjęciowe operatora Jacka Laskusa.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Christian | 2018-07-06

Sporo z niej wyniosłem. Słodko-gorzkie wspomnienia w dążeniu do American Dream. Nie jest różowo, ale czasem wychodzi na to, że warto zaryzykować i zacząć całe życie od nowa.