Dług Skarbu Państwa jako źródło finansowania deficytu budżetowego

Wydawnictwo: Difin
biznes, finanse
LubimyCzytać

Książka jest jedną z nielicznych pozycji na polskim rynku wydawniczym w całości poświęconych tematyce deficytu budżetu państwa i długu Skarbu Państwa. Usystematyzowano w niej pojęcia związane z deficytem budżetowym i długiem Skarbu Państwa (jako częścią długu publicznego), przedstawiono najważniejsze teorie ukazujące mechanizm powstawania deficytu budżetowego i kreowania zadłużenia publicznego na szczeblu centralnym, a także wyodrębniono czynniki mające istotny wpływ na rozmiary deficytu budżetu państwa i formy zadłużenia Skarbu Państwa.W książce omówiono również instrumenty finansowania deficytu, decydujące o rozmiarze i strukturze długu Skarbu Państwa. Rozważania teoretyczne zilustrowane zostały przykładami empirycznymi oraz bogatym materiałem statystycznym ukazującym zagadnienia związane z deficytem budżetu państwa oraz zadłużeniem Skarbu Państwa w Polsce. Ponadto omówiono problematykę deficytu budżetowego i długu Skarbu Państwa w świetle polskich uregulowań prawnych oraz determinanty rozmiarów deficytu budżetowego w Polsce. Zaprezentowano także metody wykorzystywane do finansowania polskiego deficytu budżetowego ze szczególnym uwzględnieniem długu Skarbu Państwa, jego rozmiarów i struktury.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!