Przepukliny pachwinowe i udowe u dorosłych

9788375220513
zdrowie, medycyna
LubimyCzytać

Zwykle w książkach specjalistycznych próbuje się oceniać przydatność i znaczenie poszczególnych rozdziałów. Gdybym próbował w tym przypadku użyć tej metody, byłbym - jak w znanym dowcipie - w sytuacji konesera w sklepie monopolowym, który na pytanie, czego chciałby skosztować, odpowiedziałby: Ależ tu wszystko jest pyszne. I rzeczywiście, w tej książce wszystkie rozdziały są smakowite. Prócz pełnej wiedzy zaczerpniętej z rozległego piśmiennictwa zawierają również uwagi wynikające z osobistego doświadczenia. Zwieńczeniem dzieła są niewątpliwie algorytmy postępowania umieszczone w rozdziale końcowym. Jeżeli dodatkowo uwzględnimy fakt, że wszystkie ryciny, tabele i zdjęcia są wykonane przez autora, to otrzymamy obraz pracy iście benedyktyńskiej.W moim głębokim przekonaniu książka ta w krótkim czasie stanie się podstawowym źródłem wiedzy o przepuklinach, więc obowiązkowo powinna znaleźć się w bibliotece każdego chirurga, bowiem leczenie przepuklin pachwinowych (oraz udowych) stanowi i, jak sądzę, jeszcze długo stanowić będzie istotną część sztuki chirurgicznej.Spis treści:1. Wstęp2. Anatomia przepuklin pachwinowych3. Definicje, terminologia i klasyfikacja przepuklin4. Patogeneza i etiologia przepuklin pachwinowych5. Badanie kliniczne, diagnostyka, wskazania do zabiegów operacyjnych6. Techniki operacyjne - herniorafia7. Techniki operacyjne - hernioplastyka8. Przepukliny uwięźnięte9. Powikłania w leczeniu przepuklin pachwinowych10. Wznowy pooperacyjne przepuklin pachwinowych i udowych11. Przepukliny pachwinowe w ciąży12. Materiały aloplastyczne w chirurgii przepuklin pachwinowy13. Znieczulenie miejscowe w chirurgii przepuklin pachwinowych14. Algorytmy postępowania

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!