Pojezierze Iławskie, Dorzecze Drwęcy, Wzgórza Dylewskie. Mapa turystyczna. 1:50 000 Compass

LubimyCzytać

Pojezierze Iławskie pod względem przyrodniczym należy bez wątpienia do najciekawszych i najpiękniejszych regionów naszego kraju. Tu właśnie wita turystów jedno z największych jezior Polski - Jeziorak. Tędy przepływa niezwykle urokliwa rzeka Drwęca. Tu biegnie znaczna część Kanału Elbląskiego. Położenie Pojezierza Iławskiego wyznacza od zachodu dolina dolnej Wisły, od wschodu Pojezierza Mazurskie, od północy sąsiaduje ono z Pobrzeżem Gdańskim, a od południa z Pojezierzem Chełmińsko-Dobrzyńskim. Ze względu na atrakcje turystyczne, tradycje historyczne oraz kulturowe - utożsamia się je z terytorium administracyjnym powiatu iławskiego i jego pięcioma miastami: Iławą, Lubawą, Kisielicami, Suszem i Zalewem, a także z okolicami Nowego Miasta Lubawskiego i Dzierzgonia oraz prawie setką większych i mniejszych wsi. Urozmaicony krajobraz, czyste środowisko, obecność licznych, cennych gatunków roślin i zwierząt, duża liczba jezior, lasów, liczne rezerwaty i pomniki przyrody, wydarzenia kulturalne, bogata przeszłość, cenne zabytki architektury oraz miejsca ważnych wydarzeń historycznych to atuty, które zdecydowały o zaliczeniu regionu do jednego z najpiękniejszych i najbardziej interesujących w tej części Europy. Plany miast: Iława, Ostróda, Lubawa, informacja turystyczna, szlaki kajakowe, piesze i rowerowe .

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!