Uciekam

poezja
LubimyCzytać

Piotr Figiel – kompozytor, aranżer, dyrygent, pianista, organista, wokalista. Napisał setki partytur na różne zespoły wykonawcze, zarówno kameralne i orkiestrowe, jak i dla wykonawców z kręgu jazzu, rocka i muzyki pop. Wykonawcy jego muzyki to wybitni artyści wpisani do historii polskiej muzyki popularnej.Grał i dyrygował orkiestrami: Big-Band PRiTV, Piotr Figiel Ensemble, Big Symphony Orchester Tokyo, K. Krautgartner Orchester, Mexico Big Symphony Orchester, F. Pourzel Orchester, K. Edelhagen Big-Band, RIAS Radio Big-Band Berlin.Stworzył muzykę do wielu filmów (m.in.: Moja wojna, moja miłość, Przepraszam, czy tu biją, Piłkarski poker, Misja specjalna), do spektakli teatralnych i widowisk telewizyjnych (Pastorałka, Rzecz Listopadowa, Studio Gama, Piotr Figiel Show, Nareszcie razem).Znamy wszyscy jego piosenki: Jaka jesteś, Mario, Powrócisz tu, Dwadzieścia lat a może mniej, A w górach już jesień, Nie bójmy się wiosny, Księżniczką być, To był świat w zupełnie starym stylu.UCIEKAM to jeszcze jedna twarz Piotra Figla – książka pisana wierszem. Świat zawiły i nie zawsze szczęśliwy, świat dobrych i złych, świat straconych szans i złudzeń, nadziei i emocji, ale również humoru z celnym spojrzeniem na to, co nas otacza.UCIEKAM to również partytura o miłości, która jest wszechobecna i konieczna, niepokojąca, dysharmoniczna, kontrastująco-melancholijna, ale zawsze potrzebna.Książka ukazuje się dzięki staraniom żony artysty, Georgety Sager-Figiel.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!