Allegro - kampania grudzień kat. piękna

Telefon od anioła

Cykl: Madeline Guillaume Musso (tom 1)
Wydawnictwo: Albatros
LubimyCzytać

Nowy Jork, lotnisko Kennedy'ego. Madeline i Jonathan nigdy wcześniej się nie spotkali. Ona jest paryską kwiaciarką, on - słynnym szefem kuchni, który niedawno utracił żonę i sieć restauracji stanowiącą dorobek życia; teraz prowadzi skromne bistro we włoskiej dzielnicy San Francisco. Gdyby nie incydent na lotnisku, żadne nawet nie wiedziałoby o istnieniu drugiego. Biegnąc do wolnego stolika w zatłoczonym barze wpadają na siebie i przez przypadek zamieniają telefony komórkowe. Kiedy zdają sobie sprawę z pomyłki, jest już za późno - dzielą ich tysiące kilometrów. Ciekawość bierze górę nad dyskrecją. Madeline i Jonathan nie potrafią powstrzymać się przed przejrzeniem zawartości nieswoich komórek. Czy oprócz intymnych zdjęć, e-maili i sms-ów kryją one jakieś interesujące informacje? Okazuje się, że tak. Przeszłość dwojga zafascynowanych sobą nieznajomych wiąże mroczna tajemnica, którą każde usiłowało wymazać z pamięci. Oraz pewna dziewczyna, która albo zaginęła, albo została zamordowana. Działając razem, Jonathan i Madeline mogą sobie wzajemnie pomóc. Niestety, grzebanie w przeszłości nie zawsze dobrze się kończy...

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Paco | 2017-01-24
Na półkach: Przeczytane, Astralny Man
Przeczytana: 24 stycznia 2017

Panie Autorze.
W astralnej materii skaczesz jak Stoch :)
W tej bardziej cielesnej, masz twardy.
Orzech do zgryzienia.
Asocjacja miłości zapachu, wywołuje u Ciebie komfortu wyobrażenie. Zaklinanie rzeczywistości – dysocjację. Nieprawdopodobne skomasowanie nieprawdopodobnych trafów, to kazus w sferze fizycznej. A u dusz pokutujących to chleb powszedni.
Bezecne muskanie o usta ust. Zwiewna sukienki cyrkulacja.
I tajfun. Przemieszczeniem rzęs wyzwolony.
Atrybutami anioła są. Anielicy bardziej. OK – diablicy :).
Nieważne. Obie nieosiągalne dla Kowalskiego.
Oprócz żony, naturalnie. Która aniołem z racji nadania jest :) .
Poprzez zasiedzenie :).
Lecz, gdy nabojów w pistolecie brak, kiedy zatłuc gnidę trzeba, to już duby smalone. Realne, jak najbardziej . Lecz płazem ci to puszczam. Boś chłop fajny tak w ogóle.
I w szczególe. Prozy Twej tyczącym.
Która przypomina jazdę via pagórki łagodne, ukwiecone doliny i zielone łąk połacie. A już całkiem bajerancko, gdy w kabriolecie...

Dia | 2013-03-23
Przeczytana: grudzień 2012

lekka lektura z pogranicza fantazji, komedi romantycznej , sensacji - nagle zamienia się w trzymajacy w napieciu thriller. Jedno co zawsze cechuje książki Musso to nieprzeciętnie wartka akcja, ciekawe postacie, zagadki i mile zakonczenie. Pomysł też świetny, dwie osoby niechcacy na lotnisku wymieniają się komórkami stają sie tym samym właścicielami swoich tajemic tych najbardziej skrywanych i tych zupełnie blahych. Ja zawsze kupuję jego książki bo świetnie poprawiają humor.

Mała-Mi | 2017-04-20
Przeczytana: 19 kwietnia 2017

Guillaume Musso jest mistrzem w tworzeniu niespodziewanej i nieprzewidywalnej fabuły, ciągłego zaskakiwania czytelnika i wyprowadzania go w przysłowiowe pole :)

Pierwszym zaskoczeniem jest tytuł książki, sugerujący, iż będzie to romantyczna opowieść o miłości.

Dwoje obcych ludzi, Madeline i Jonathan, spotyka się przypadkiem na lotnisku w Nowym Jorku i również przypadkiem zamieniają się swoimi komórkami. Niefortunną zamianę odkrywają dopiero w swoich domach, znajdujących się kilka tysięcy kilometrów od siebie. Nie mogąc pohamować ciekawości ,wzajemnie przeglądają zawartość nie swoich telefonów. Odkryte wiadomości powodują, iż zaczynają się wzajemnie intrygować i kontynuować znajomość. Do czego doprowadzi przekroczenie granic ludzkiej prywatności?

Wydawać by się mogło, iż kolejnym etapem będzie ckliwa historyjka o przypadkowej miłości, odnalezieniu swojej drugiej połowy i przeznaczeniu. No właśnie. Wydawać by się mogło… W tym właśnie tkwi kunszt Musso, że nie jesteśmy w stanie...

Ania | 2014-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2014

Książka jest po prostu rewelacyjna,przeczytałam już kilka powieści tego autora ale ta jest zdecydowanie najlepsza! Dosłownie w jeden dzień pochłonęłam ją tak mnie zaciekawiła.Jest to najlepszy thriller romantyczny jaki do tej pory czytałam,wciąga od samego początku,trzymając w napięciu do ostatniej strony.Akcja toczy się w szybkim tempie,ukazując po kolei zawiłą intrygę.
Pojawiające się odpowiedzi z biegiem akcji są dużym zaskoczeniem.Wszystko jest ze sobą powiązane i każdy wątek istotny. POLECAM!!!

Elżbieta | 2017-12-30
Przeczytana: 29 grudnia 2017

Jak zwykle autor zafundował mieszankę romansu, kryminału, komedii i sensacji. Ciekawy pomysł na fabułę. Przypadkowa zamiana telefonów na lotnisku. Tak zaczyna się powieść, a jak zakończy to odkrywanie wzajemnych sekretów i tajemnic?.

Powieść intrygująca, momentami zabawna i trzymająca w napięciu.
Polecam. Musso nigdy nie zawodzi.

Beata | 2018-03-29
Przeczytana: 29 marca 2018

Moja pierwsza książka Musso i nie ostatnia. Doskonała powieść, początkowo obyczajowy romans, nagle okazała się niezłą powieścią sensacyjną z odrobiną czegoś zabawnego i ostatecznie dramatycznego. Bardzo zgrabny miks gatunków. Zaskakujące wyjaśnienie tajemnic:) Polecam:)

Aniutka90 | 2012-10-28
Przeczytana: 28 października 2012

Wspominałam, że uwielbiam Musso? Za jego powieści, które zawsze mnie urzekają i zostają na długo w pamięci.
Kto by pomyślał, że telefon jest nam tak ogromnie potrzebny, przez większość czasu a nawet życia towarzyszy nam nie rozłącznie. Przechowujemy na nim mnóstwo informacji, zdjęć, filmów, a co byście powiedzieli jak by dostał się w ręce kogoś innego?
Na taki pomysł wpadł G.Musso, stworzył powieść tak inną, a jednocześnie tajemniczą, że nie sposób się od niej oderwać. Mamy dwoje ludzi Madeline i Jonathan którzy przez przypadek zamieniają się swoimi komórkami. Te spotkanie nie należało do udanych. Gdy odkrywają podmianę, kontaktują się ze sobą i obiecują że wyślą z powrotem ich własność gdyż dzieli ich mnóstwo kilometrów. Jednak każdy jest ciekawy drugiego i tak oboje zaczynają przeglądać każdego telefon, odnajdują tam wiele tajemnic, skrywanych sekretów czasem wstydliwych i są spragnieni więcej;chcą się dowiedzieć więcej. Szperają w internecie i szukają więcej i więcej... A prawda...

AuroraBorealis | 2015-05-26
Przeczytana: 25 maja 2015

Polowałam na ten tytuł od jakiegoś czasu i dlatego ostatnio zapisałam się do kolejnej biblioteki w moim mieście by „zdobyć” w końcu „Telefon od anioła”. Kiedy pani bibliotekarka zapytała się mnie na co mam ochotę powiedziałam bez chwili wahania, że na Musso i podałam jej ten tytuł. Liczyłam się z sytuacją, w której jak zwykle będę musiała długo czekać na tą książkę, ale ku mojemu ogromnemu zdziwieniu bibliotekarka nagle znalazła ją pod ladą (najwyraźniej była dla kogoś już odłożona) i powiedziała, że mam szczęście, bo wygląda na to, że akurat ten tytuł na mnie czekał. :)

Telefon, smartfon jak go zwał tak go zwał - urządzenie codziennego użytku, służy nam praktycznie do wszystkiego: zamawiania jedzenia, robienia zdjęć, kontaktu z ludźmi, grania w gry, korzystania z Internetu i serwisów towarzyskich (a to tylko szczyt tej ogromnej góry lodowej). W sumie możemy z jego pomocą robić czego tylko dusza zapragnie. Ale co by się stało gdyby to nasze „kochane” i bliskie nam „stworzonko”...

Ania K | 2013-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2013

Książka wciągnęła mnie od pierwszej strony,pełno tu zawiłych wątków ,które prowadzą do rozwiązania zagadki.Lubie cytaty ,które autor zamieszcza przed kazdym rozdziałem.Musso potrafi zaskakiwac i powoduje,że chętnie sięgam po następne jego ksiązki.

Gala | 2017-09-23
Przeczytana: 22 września 2017

To moje drugie spotkanie z autorem, tym razem zdecydowanie bardziej udane. Książkę kupiłam bardzo dawno temu i tak spokojnie czekała na półce na swoją kolej. Sądziłam, że to taka zwykła obyczajówka i tak mi było jakoś nie po drodze aby się za nią zabrać. Spotkało mnie jednak miłe zaskoczenie.
„ Telefon od anioła „ zaczyna się jak romantyczna komedia omyłek czy też klasyczny romans, w którym nie wiele się dzieje. Nie mniej jednak historia raptem przybiera nieoczekiwany obrót zmieniając się w trzymający w napięciu thriller , by niespodziewanie przerodzić się w „rasowy kryminał„, a na końcu nawet w powieść sensacyjną z pościgiem i strzelaniną.
Nie sposób było oderwać się od czytania.
Guillaume Musso znakomicie oddał proces wkradania się w cudze życie. Dawkując informacje, podsycał moją ciekawość i wciągał mnie w mroczną i gęstą atmosferę małych sekretów i wielkich tajemnic.
Autor perfekcyjnie posłużył się tą ludzką cechą, którą każdy z nas posiada, ale niechętnie się do...