Telefon od anioła

Tłumaczenie: Joanna Prądzyńska
Cykl: Madeline Guillaume Musso (tom 1)
Wydawnictwo: Albatros
Darmowe dodatki Edytuj książkę
L'appeal de l'ange
978-83-7659-839-0
Nelyt

Madeline Greene była policjantką, teraz prowadzi piękną kwiaciarnię w Paryżu. Jonathan Lempereur był wielkim szefem kuchni, ale wpadł w finansowe tarapaty, zbankrutował i opuściła go żona. Obydwoje mają za sobą trudne chwile, a kiedy wpadają na siebie na lotnisku w Nowym Jorku, nie mają ochoty na uprzejmości. W zatłoczonej kawiarni jest jeden wolny stolik, muszą więc usiąść razem... Zarówno Madeline, jak i Jonathan mają telefony komórkowe. Ale, że przypadkiem je zamienili, zdają sobie sprawę po dotarciu do celu podróży... Przypadek, czy przeznaczenie?
Ludzka ciekawość jest nieposkromiona. Ani Madeline, ani Jonathan nie mogą powstrzymać się od przejrzenia zawartości komórek tego drugiego, a prywatne dokumenty kryją różne tajemnice...

źródło opisu: www.wydawnictwoalbatros.com

źródło okładki: www.wydawnictwoalbatros.com

Paco | 2017-01-24
Na półkach: Przeczytane, Astralny Man
Przeczytana: 24 stycznia 2017

Panie Autorze.
W astralnej materii skaczesz jak Stoch :)
W tej bardziej cielesnej, masz twardy.
Orzech do zgryzienia.
Asocjacja miłości zapachu, wywołuje u Ciebie komfortu wyobrażenie. Zaklinanie rzeczywistości – dysocjację. Nieprawdopodobne skomasowanie nieprawdopodobnych trafów, to kazus w sferze fizycznej. A u dusz pokutujących to chleb powszedni.
Bezecne muskanie o usta ust. Zwiewna sukienki cyrkulacja.
I tajfun. Przemieszczeniem rzęs wyzwolony.
Atrybutami anioła są. Anielicy bardziej. OK – diablicy :).
Nieważne. Obie nieosiągalne dla Kowalskiego.
Oprócz żony, naturalnie. Która aniołem z racji nadania jest :) .
Poprzez zasiedzenie :).
Lecz, gdy nabojów w pistolecie brak, kiedy zatłuc gnidę trzeba, to już duby smalone. Realne, jak najbardziej . Lecz płazem ci to puszczam. Boś chłop fajny tak w ogóle.
I w szczególe. Prozy Twej tyczącym.
Która przypomina jazdę via pagórki łagodne, ukwiecone doliny i zielone łąk połacie. A już całkiem bajerancko, gdy w kabriolecie...

Dia | 2013-03-23
Przeczytana: grudzień 2012

lekka lektura z pogranicza fantazji, komedi romantycznej , sensacji - nagle zamienia się w trzymajacy w napieciu thriller. Jedno co zawsze cechuje książki Musso to nieprzeciętnie wartka akcja, ciekawe postacie, zagadki i mile zakonczenie. Pomysł też świetny, dwie osoby niechcacy na lotnisku wymieniają się komórkami stają sie tym samym właścicielami swoich tajemic tych najbardziej skrywanych i tych zupełnie blahych. Ja zawsze kupuję jego książki bo świetnie poprawiają humor.

Mała-Mi | 2017-04-20
Przeczytana: 19 kwietnia 2017

Guillaume Musso jest mistrzem w tworzeniu niespodziewanej i nieprzewidywalnej fabuły, ciągłego zaskakiwania czytelnika i wyprowadzania go w przysłowiowe pole :)

Pierwszym zaskoczeniem jest tytuł książki, sugerujący, iż będzie to romantyczna opowieść o miłości.

Dwoje obcych ludzi, Madeline i Jonathan, spotyka się przypadkiem na lotnisku w Nowym Jorku i również przypadkiem zamieniają się swoimi komórkami. Niefortunną zamianę odkrywają dopiero w swoich domach, znajdujących się kilka tysięcy kilometrów od siebie. Nie mogąc pohamować ciekawości ,wzajemnie przeglądają zawartość nie swoich telefonów. Odkryte wiadomości powodują, iż zaczynają się wzajemnie intrygować i kontynuować znajomość. Do czego doprowadzi przekroczenie granic ludzkiej prywatności?

Wydawać by się mogło, iż kolejnym etapem będzie ckliwa historyjka o przypadkowej miłości, odnalezieniu swojej drugiej połowy i przeznaczeniu. No właśnie. Wydawać by się mogło… W tym właśnie tkwi kunszt Musso, że nie jesteśmy w stanie...

Ania | 2014-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2014

Książka jest po prostu rewelacyjna,przeczytałam już kilka powieści tego autora ale ta jest zdecydowanie najlepsza! Dosłownie w jeden dzień pochłonęłam ją tak mnie zaciekawiła.Jest to najlepszy thriller romantyczny jaki do tej pory czytałam,wciąga od samego początku,trzymając w napięciu do ostatniej strony.Akcja toczy się w szybkim tempie,ukazując po kolei zawiłą intrygę.
Pojawiające się odpowiedzi z biegiem akcji są dużym zaskoczeniem.Wszystko jest ze sobą powiązane i każdy wątek istotny. POLECAM!!!

Elżbieta | 2017-12-30
Przeczytana: 29 grudnia 2017

Jak zwykle autor zafundował mieszankę romansu, kryminału, komedii i sensacji. Ciekawy pomysł na fabułę. Przypadkowa zamiana telefonów na lotnisku. Tak zaczyna się powieść, a jak zakończy to odkrywanie wzajemnych sekretów i tajemnic?.

Powieść intrygująca, momentami zabawna i trzymająca w napięciu.
Polecam. Musso nigdy nie zawodzi.

Beata | 2018-03-29
Przeczytana: 29 marca 2018

Moja pierwsza książka Musso i nie ostatnia. Doskonała powieść, początkowo obyczajowy romans, nagle okazała się niezłą powieścią sensacyjną z odrobiną czegoś zabawnego i ostatecznie dramatycznego. Bardzo zgrabny miks gatunków. Zaskakujące wyjaśnienie tajemnic:) Polecam:)

Aniutka90 | 2012-10-28
Przeczytana: 28 października 2012

Wspominałam, że uwielbiam Musso? Za jego powieści, które zawsze mnie urzekają i zostają na długo w pamięci.
Kto by pomyślał, że telefon jest nam tak ogromnie potrzebny, przez większość czasu a nawet życia towarzyszy nam nie rozłącznie. Przechowujemy na nim mnóstwo informacji, zdjęć, filmów, a co byście powiedzieli jak by dostał się w ręce kogoś innego?
Na taki pomysł wpadł G.Musso, stworzył powieść tak inną, a jednocześnie tajemniczą, że nie sposób się od niej oderwać. Mamy dwoje ludzi Madeline i Jonathan którzy przez przypadek zamieniają się swoimi komórkami. Te spotkanie nie należało do udanych. Gdy odkrywają podmianę, kontaktują się ze sobą i obiecują że wyślą z powrotem ich własność gdyż dzieli ich mnóstwo kilometrów. Jednak każdy jest ciekawy drugiego i tak oboje zaczynają przeglądać każdego telefon, odnajdują tam wiele tajemnic, skrywanych sekretów czasem wstydliwych i są spragnieni więcej;chcą się dowiedzieć więcej. Szperają w internecie i szukają więcej i więcej... A prawda...

AuroraBorealis | 2015-05-26
Przeczytana: 25 maja 2015

Polowałam na ten tytuł od jakiegoś czasu i dlatego ostatnio zapisałam się do kolejnej biblioteki w moim mieście by „zdobyć” w końcu „Telefon od anioła”. Kiedy pani bibliotekarka zapytała się mnie na co mam ochotę powiedziałam bez chwili wahania, że na Musso i podałam jej ten tytuł. Liczyłam się z sytuacją, w której jak zwykle będę musiała długo czekać na tą książkę, ale ku mojemu ogromnemu zdziwieniu bibliotekarka nagle znalazła ją pod ladą (najwyraźniej była dla kogoś już odłożona) i powiedziała, że mam szczęście, bo wygląda na to, że akurat ten tytuł na mnie czekał. :)

Telefon, smartfon jak go zwał tak go zwał - urządzenie codziennego użytku, służy nam praktycznie do wszystkiego: zamawiania jedzenia, robienia zdjęć, kontaktu z ludźmi, grania w gry, korzystania z Internetu i serwisów towarzyskich (a to tylko szczyt tej ogromnej góry lodowej). W sumie możemy z jego pomocą robić czego tylko dusza zapragnie. Ale co by się stało gdyby to nasze „kochane” i bliskie nam „stworzonko”...

Ania K | 2013-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2013

Książka wciągnęła mnie od pierwszej strony,pełno tu zawiłych wątków ,które prowadzą do rozwiązania zagadki.Lubie cytaty ,które autor zamieszcza przed kazdym rozdziałem.Musso potrafi zaskakiwac i powoduje,że chętnie sięgam po następne jego ksiązki.

Gala | 2017-09-23
Przeczytana: 22 września 2017

To moje drugie spotkanie z autorem, tym razem zdecydowanie bardziej udane. Książkę kupiłam bardzo dawno temu i tak spokojnie czekała na półce na swoją kolej. Sądziłam, że to taka zwykła obyczajówka i tak mi było jakoś nie po drodze aby się za nią zabrać. Spotkało mnie jednak miłe zaskoczenie.
„ Telefon od anioła „ zaczyna się jak romantyczna komedia omyłek czy też klasyczny romans, w którym nie wiele się dzieje. Nie mniej jednak historia raptem przybiera nieoczekiwany obrót zmieniając się w trzymający w napięciu thriller , by niespodziewanie przerodzić się w „rasowy kryminał„, a na końcu nawet w powieść sensacyjną z pościgiem i strzelaniną.
Nie sposób było oderwać się od czytania.
Guillaume Musso znakomicie oddał proces wkradania się w cudze życie. Dawkując informacje, podsycał moją ciekawość i wciągał mnie w mroczną i gęstą atmosferę małych sekretów i wielkich tajemnic.
Autor perfekcyjnie posłużył się tą ludzką cechą, którą każdy z nas posiada, ale niechętnie się do...