Chciałem być księdzem

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Książka opowiada o dwóch latach z życia młodego człowieka, Maćka Kowalewskiego, spędzonych w seminarium duchownym. Autor napisał ją w pierwszej osobie, jak osobiste wspomnienie...

po-prostu-czytaj | 2013-11-05
Przeczytana: 2012 rok

Tak naprawdę nie wiem jak ocenić tę książkę. "Chciałem być księdzem" Igora Nowakowskiego po samym tytule sugeruje czyelnikowi, ze jest to osobista relacja, osobista spowiedż z kawała historii swojego życia. Pytanie tylko, czy jego historii czy też znajomego, a może jest to faktycznie mistrzowsko storzona fikcja literacka. tego nie wiadomo dlatego nie wiem jak ją ocenić.

Temat, jaki porusza jest naprawdę cięzki. W mojej opini jest to osobista relacja, tym bardziej nie mnie oceniać czy ona jest zła, dobra przeciętna, czy nijaka. Czyta się ją naprawdę dobrze, pytanie tylko czy taka tematyka Ci w pełni odpowiada, drogi czytelniku.

retrezed | 2015-07-02

Trudno wyrazić mi pozytywną opinię o tej książce... Tematyka bardzo mnie zaciekawiła, ale treść nie spełniła oczekiwań. Przede wszystkim, miałam wrażenie, że wątek samego powołania i późniejszej rezygnacji został jakoś okrążony... Brakowało mi opisu wewnętrznych rozterek bo autor skupił się na tych ,,negatywnych'' smaczkach. Na pewno nie wróciłabym do tej lektury.

Tomasz Mikołajczyk | 2013-01-02

Jednostronne, subiektywne, i często wyolbrzymione problemy i oczekiwania człowieka, który bardziej znienawidził Kościół, niż pokochał Chrystusa. Nie podobała mi się

wkwiatki | 2012-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2012

We wstępie ks. Boniecki napisał, że nie wie, czy to przygody autora, czy jego fantazje, czy opis losów znajomego... A na okładce jak wół: HISTORIE PRAWDZIWE. O co chodzi?

Etoile | 2016-08-19
pannawdeszczu | 2014-10-14