Opowieści z duszą

Wydawnictwo: Świadome Życie
LubimyCzytać

„Opowieści z duszą” to książka będąca kompilacją historii, które przekazują proste, a zarazem głębokie i uniwersalne prawdy na temat pokoju, miłości, tolerancji i zrozumienia pomiędzy różnymi kulturami i narodami. Łączą nas one z wewnętrznym światłem i uczą, jak żyć w harmonii w celu stworzenia lepszego świata. Rosario Gomez, urodzona w Chile w 1958...

„Opowieści z duszą” to książka będąca kompilacją historii, które
przekazują proste, a zarazem głębokie i uniwersalne prawdy na temat
pokoju, miłości, tolerancji i zrozumienia pomiędzy różnymi kulturami i
narodami. Łączą nas one z wewnętrznym światłem i uczą, jak żyć w
harmonii w celu stworzenia lepszego świata. Rosario Gomez, urodzona w
Chile w 1958 roku, za pośrednictwem serii książek „Opowieści z duszą”
pracuje w szerokim zakresie nad transformacją i przebudzaniem ludzkości
do lepszego życia. Pozycje z tej serii, która przez ponad 90 tygodni
była na wysokim miejscu w rankingach najlepiej sprzedawanych książek w
Chile, doczekały się również publikacji w wielu innych krajach.
„Opowieści z duszą” osiągnęły status bestsellera na rynkach hiszpań-
skojęzycznych, gdzie rozeszły się w ponad 135 000 egzemplarzy. Autorka
jest założycielką wydawnictwa For a Better World.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Nielotna | 2019-05-10
Przeczytana: 08 maja 2019

Zbiór opowiadań, które znałam z innych miejsc. Trochę zmieniające perspektywę, trochę naiwne, ale dobrze szybko się czytało.

kasia2133 | 2017-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2017

Dostałam tą książkę prawie dwa lata temu na urodziny... i te dwa lata przeleżała nieprzeczytana aż do czasu teraz.
Z każdej zawartej w niej opowieści można wyciągnąć jakiś morał, naukę. Prawdy w niej przedstawione są uniwersalne, niezależnie od miejsca zamieszkania czy religii.
Może się wydawać, że niektóre z nich są banalne, nie mniej w dzisiejszych czasach są ponadczasowe.
Najbardziej podobały mi się: Mama, Gwiazda, Psia mądrość, Trzy filtry, Trzy życzenia, Przepis na lepsze życie, Jutro może być za późno.
Polecam jednak nie jest to łatwa lektura, momentami wzruszająca i skłaniająca do przemyśleń. Tytuł to strzał w dziesiatkę.

AnnaSikorska | 2015-12-27

Świat, w którym liczy się to, ile posiadamy pędzi coraz bardziej. Do tego jesteśmy atakowani rozrywkami niewymagającymi od nas wysiłku intelektualnego, fizycznego. Stajemy się wszechstronnymi konsumentami otoczenia zmuszonymi do zarabiania na możliwość konsumpcji. W takich realiach jedynym celem jest zdobywanie kolejnych dóbr. Jak w tych realiach odnaleźć siebie? Skąd czerpać radość życia? Jak odmienić swoją codzienność? Zbiór opowieści zebranych przez Rosarii Gómez Alfonso daje nam wskazówki w postaci niedługich opowieści, porad do przemyślenia. Nie ważna jest w nich fabuła, ale przekaz, a ten opływa miłością, spokojem, tolerancją.
Najbardziej podoba mi się opowieść „Trzy filtry” o Sokratesie, któremu jeden z uczniów donosi, że jeden z przyjaciół filozofa źle o nim mówi. Grecki myśliciel każe mu przed przekazaniem jakiejkolwiek wiadomości zastosować trzy filtry: czy to co chce przekazać jest na pewno prawdą, czy jest dobre i użyteczne. „Skoro nie jest to ani prawdziwe, ani dobre,...