Na ratunek

Wydawnictwo: Albatros
The Rescue
autyzm, zaginięcie, poszukiwania
literatura piękna

Denise Holton samodzielnie wychowuje cierpiącego na zaburzenia mowy czteroletniego Kyle'a. Nie wiadomo, co jest źródłem choroby: upośledzenie, autyzm czy dysfunkcja słuchu. Denise spędza całe dnie ucząc chłopca mówić, a wieczorami pracuje jako kelnerka. Pewnego dnia podczas burzy rozbija samochód i traci przytomność. Zdezorientowany malec wysiada i gubi się w lesie. Odnajduje go Taylor McAden - zapalony myśliwy, członek ochotniczej straży pożarnej. Udana akcja zbliża do siebie Denise i Taylora, a zamknięty w sobie Kyle zaczyna wręcz uwielbiać swojego wybawcę. Po kilku miesiącach zaczynają się jednak problemy - dręczony wspomnieniami z dzieciństwa Taylor dokonuje w trakcie służby cudów odwagi, ale odsuwa się od Denise i chłopca, nie wierząc, że może zapewnić im szczęście...

źródło opisu: okładka książki

Sylwia | 2019-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2019

Bardzo, ale to bardzo przyjemna i całkiem wzruszająca powieść. To było moje pierwsze spotkanie z tym autorem i absolutnie nie czuję się zawiedziona. Jego styl przeprowadził mnie płynnie przez całą fabułę, zupełnie jakbym oglądała film, czy też sama była świadkiem opisanych wydarzeń - pozbawione przesadyzmu opisy wzruszających scen, prostota i głębia samych wydarzeń - cudowne, po prostu cudowne. Bardzo miło mi się czytało, z pewnością sięgnę po inne książki Nicholasa Sparksa.

Angelika4454 | 2019-06-26

Mocne 7

Agnieszka Świderek | 2019-06-18

Kołowrotek uczuć i wydarzeń, czyli cały Sparks. Polecam.

Monika | 2019-06-16

Szczerze, nie lubię książek pisanych w ten sposób (czyli w narracji) ale urzekla mnie ta książka. Ostatnie rozdziały czytałam po kilka razy bo nie mogłam odpędził łez z oczu. Polecam z całego serca osobą o wrażliwym sercu i którzy lubią bądź mają dzieci ! Jak dla mnie 10/10

oxpatrysiaxo | 2019-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2019

Mocne i zasłużone 10/10.
Świetna książka, wciągająca, lekko się czyta, bardzo życiowa.

book_lark | 2019-02-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2019
Przeczytana: 09 lutego 2019

,, Na ratunek " to piękna i mądra książka. O potrzebie zaufania, stabilizacji i posiadania osoby, która będzie na zawsze przy twoim boku.
Nie jest to zwykle love story, ale książka napisana na wysokim poziomie językowym i stylistycznym, z dobrze nakreślonymi bohaterami, którą czyta się z pełną satysfakcją.
Nicolas sparks jak zwykle mnie nie zawiódł i tak jak zawsze polecam serdecznie też jego pozostałe powieści. Każda to zupełnie inna, porywająca historia, każda nosi w sobie szczyptę magii i nigdy niewiadome zakończenie.

bgrzeniewska | 2019-01-18
Przeczytana: 17 stycznia 2019

Kolejna cudowna książka... Kończyłam czytać w kuchni na stojąco, byle tylko szybko skończyć i poznać zakończenie. Wspaniała opowieść o miłości do dziecka, do faceta, o przebaczaniu i wydarzeniach z dzieciństwa, które potem odbijają się na dorosłym życiu i relacjach z ludźmi. I o tym jak ważne jest posiadanie obojga rodziców.

zaczytana_agatta | 2018-12-27

Sentymentalna, bo od niej rozpoczęłam swoją przygodę z Nicholasem Sparksem ;)

Historia mnie wciągnęła, autor nakreślił prawdziwe postaci, dziki temu wierzy się w autentyczność tych wydarzeń ;).
Główna bohaterka na pewno nie ma łatwego życia - niespecjalna praca, o tego samotne macierzyństwo. Mężczyzna, który się pojawia w jej życiu też nie posiada jedynie sielankowych wspomnień.

Bardzo podoba mi się,że ta historia nie jest cukierkowa. Opowiada o dorosłej miłości i trudnościach jakie trzeba pokonać aby być razem.

Nicholas Sparks jest niewątpliwie królem powieści o miłości ;)

Na początku trochę trudno mi się czytało i ta książka zajęła mi dużo czasu, ponieważ często ją odkładałam. Sama nie umiem tego wytłumaczyć. Nie była jakoś strasznie napisana, ale po prostu nie potrafiłam się wciągnąć. Później się to zmieniło i książka mi się spodobała, czytało się już przyjemnie.
Główni bohaterowie są w porządku, choć Denise moim zdaniem nieco przesadza, choć właściwie nie tyle ona, co autor. Ja nie odczułam, żeby z jej dzieckiem było krytycznie źle, choć ta książka była napisana dawno temu i teraz mamy inne czasy, no i wiadomo, że Kyle faktycznie miał problemy, ale cóż, że tak powiem, mogło być gorzej. Taylor też jest trochę dziwną postacią. Niby w porządku, a jednak potrafi zrezygnować z miłości i zranić nawet małego chłopczyka, bo ma wyrzuty sumienia sprzed prawie 20 lat. Kiedy tajemnica się wyjaśnia, to faktycznie widać, że tak jakby miał powód do poczucia winy, ale był małym dzieckiem. Sam fakt, że został strażakiem i niepotrzebnie ryzykował życie, to już...

Truskaweczka | 2018-09-23

Muszę przyznać, że ostatnio bardzo polubiłam twórczość Sparksa. We dwoje, którą miałam okazję przeczytać, okazała się tak dobrą książką, że po kolejny tytuł nie wahałam się sięgnąć. Nie oczekiwałam też wiele mimo wszystko, a jednak zostałam bardzo mile zaskoczona.

Denise samotnie wychowuje synka, który ma problemy z mową. I chociaż kobieta kocha go ponad wszystko, spędza z nim każdą wolną chwilę na nauce, to nie sposób nie zauważyć, jak bardzo chłopiec odstaje od reszty rówieśników. Tragiczny wypadek zmienia jej dotychczas poukładane życie w ciąg niespodziewanych zdarzeń. Kiedy jej syna odnajduje przystojny strażak, który wcześniej pomógł jej wydostać się z samochodu, oboje zaczynają się częściej spotykać. Z pozoru niewinne spotkania przeradzają się w coś więcej. Ale jak można stworzyć z kimś prawdziwy związek, jeżeli nie chce się angażować bardziej niż to konieczne? A Taylor właśnie taki był. Oczywiście cała ta z początku ciekawa fabuła okazała się nie taka znowu wciągająca....