AngularJS. Praktyczne przykłady

Okładka książki AngularJS. Praktyczne przykłady
Chandermani Wydawnictwo: Helion informatyka, matematyka
informatyka, matematyka
Helion

Książka jest bardzo dobra, ale odejmuję jedną gwiazdkę z kilku powodów. Mniej ważna kwestia to naprawdę dużo literówek, "title" robi się "tile", "elem" to "elm", "element" to "Telment", itd. itd. Może nie mrowie, ale naprawdę jest tego dużo. Widać, że chyba i autor i tłumacz nie dosypiali podczas pracy nad tą książką. Organizacyjnie (kolejność rozdziałów) także nie obyło się bez problemów -- autor np. prezentuje celowo złe rozwiązanie, na cały rozdział zmienia temat i dopiero w kolejnym podaje wzorcowe rozwiązanie.

Ale główny powód to zbyt niewielki kontekst podawanego kodu -- bodajże w dwóch miejscach autor w ogóle zrezygnował z podania kodu i odwołał sie wyłącznie do przykładowych plików towarzyszących książce. Uważam to za dużą wadę, gdyż ogranicza możliwość samodzielnego wykorzystania książki, trzeba mieć komputer/tablet obok, aby na bieżąco śledzić w jakim otoczeniu jest umieszczony omawiany kod. Na upartego można starać się spamiętywać wszystkie zmiany, ale to nie jest sposób pracy, jakiego oczekuję od formy papierowej — około połowy książki straciłem zresztą tę pamięciową synchronizację.

Już nie z kategorii wad, ale po prostu szkoda miejsca (kosztem solidniejszego omówienia prezentowanych tematów) to muzealne techniki dla Angulara sprzed wersji 1.3, kiedy sam autor omawia też i specyficzne nowości w 1.3. Czas nie odwróci swojego biegu, więc takie rozbijanie materiału jest dla mnie niezrozumiałe.

Poza tym -- cała objętość napakowana konkretami o Angularze. Oczywiście w wielu miejscach natykamy się niestety na „więcej informacji znajdziesz na sieci...”, więc chciałoby się, aby ta książka była dwa razy grubsza, no ale cóż... Nie jest to wyczerpujące kompedium o Angularze, ale i tak informacji jest mnóstwo z wyjaśnieniami jak działa dany mechanizm. Gorąco polecam i warto wziąć na „celownik” tego autora, bo widać, że ma wiedzę i chce nauczyć czytelnika, a nie tylko natrzaskać wierszówkę.

• IT Crowd
  • MOJE KSIĄŻKI