Algorytmika praktyczna + Obiekty z klasą Pakiet

Wydawnictwo: Helion
LubimyCzytać

PAKIET OBEJMUJE KSIĄŻKI: "Algorytmika praktyczna" Książka ta różni się od znanych na polskim rynku pozycji poświęconych algorytmice, dotyczy bowiem jej strony praktycznej. Taki sposób potraktowania tego działu informatyki wynika z coraz większego zainteresowania zarówno uczniów, jak i studentów udziałem w różnego rodzaju konkursach programistycznych. Czytelnik znajdzie w niej przegląd...

PAKIET OBEJMUJE KSIĄŻKI:

"Algorytmika praktyczna"

Czytelnik znajdzie w niej przegląd implementacji podstawowych algorytmów i struktur danych, które można zastosować bezpośrednio bądź zaadaptować w prosty sposób przy rozwiązywaniu zadań konkursowych. Fundamentem książki jest biblioteczka algorytmiczna, która była tworzona i rozbudowywana podczas przygotowań zespołu Warsaw Predators z Uniwersytetu Warszawskiego do reprezentowania tej uczelni na międzynarodowych zawodach.
- - -
"Obiekty z klasą! Listy do początkującego programisty"
Jest to książka niezwykła, i to pod wieloma względami. Nie zastąpi, co prawda, podręcznika i dokumentacji niestety, bez nich obejść się nie można ale zawiera ponad jedenaście tuzinów zadań programistycznych poprzedzonych osiemnastoma... listami. Prosimy nie przecierać oczu. Wzrok w tym przypadku nikogo nie zawodzi. Tak, w dobie zawrotnej popularności SMS-ów zaprasza ona do lektury niebanalnych listów. Niebanalnych bo ich tematem są tajniki sztuki programowania. W tej arcyciekawej korespondencji nie zabrakło również odpowiedzi, a raczej podpowiedzi, które ułatwiają rozwiązanie wielu programistycznych zadań.
Intensywna intelektualna praca i świetna zabawa gwarantowane! To jednak jeszcze nie wszystko oprócz nich zaproszenie do odkrywania zaskakującej różnorodności otaczającego nas świata. Jeśli bowiem spojrzymy na niego okiem programisty, to odkryjemy, że obiekty... leżą na ulicach.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!