Polska sztuka wojenna w okresie wczesnofeudalnym

Wydawnictwo: Napoleon V
historia
Bauero

Pomimo upływu półwiecza Polską sztukę wojenną w okresie wczesnofeudalnym należy nadal czytać i z niej korzystać, gdyż – powtarzając opinię sprzed półwiecza – jest w dalszym ciągu pozycją „cenną, która na stałe zajmie należne jej, poważne miejsce w dziejach badań nad historią naszej wojskowości”. I to od niej każdy szanujący się badacz historii wojskowości powinien rozpoczynać swoje studia nad polską sztuką wojenną!

z posłowia prof. dr. hab. Jana Szymczaka

źródło opisu: www.napoleonv.pl

źródło okładki: www.napoleonv.pl

rybka | 2016-01-28

Lepsze od Bachrachów itd. - najlepsza synteza tematu.