Złota księga bajek. Zaczarowany zwierzyniec

Okładka książki Złota księga bajek. Zaczarowany zwierzyniec Walt Disney, praca zbiorowa
Okładka książki Złota księga bajek. Zaczarowany zwierzyniec
Walt Disneypraca zbiorowa Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Złota Księga Bajek literatura dziecięca
literatura dziecięca
Złota Księga Bajek
Egmont Polska
2013-05-06
2013-05-06

Okładka książki Marysia i zagubiona przytulanka Nadia Berkane, Alexis Nesme
Marysia i zagu... Nadia Berkane, Alex...
Okładka książki Miasto nocą Agnieszka Frączek, Magdalena Kozieł-Nowak
Miasto nocą Agnieszka Frączek,&...
Okładka książki Biedronka Fionka. Marzenie mrówki Podkówki Benedicte Carboneill, Elen Lescoat
Biedronka Fion... Benedicte Carboneil...

bardzo dobry zbiór bajek, idealne dla maluchów, podręczny format nadaje się do podróży

Kupiłam synkowi, bardziej ze względu na samą siebie - no co? Nikt nie zabroni dorosłemu nadal być chociaż troszeczkę dzieckiem ;) Ta ksiażka zawiera wszystkie najważniejsze bajki Disneya, jakie obowiązywały w czasach mojego dzieciństwa. Sama kolekcjonowałam pojedyncze egzemplarze i wspominam je bardzo ciepło. Ilustracje są fantastyczne, ale takie same były 15-20 lat temu, więc cieszę się, że nic nie uległo zmianie. Jednak teraz co rzuca mi się w oczy to to, jak bardzo w niektórych z nich fabuła odbiega od pierwotnego wzoru i to mi bardzo przeszkadza (jako dziecko miałam tego świadomość, jednak nieprzeszkadzało mi to wcale) - ale ja to ja. Syn lubi tę książkę i to bardzo - ze względu właśnie na przepiękne obrazki, które zajmują cała stronę.

Książka zawiera:
-Bambi
-Król Lew
-Gdzie jest Nemo
-Księga dżungli
-101 Dalmatyńczyków
-Zakochany Kundel
-Dumbo

Jak dla mnie - jedna z obowiązkowych egzemplarzy w biblioteczce malucha. Szczerze polecam.

,,Złota księga bajek" to cykl wydawnictwa Egmont, który ciekawił mnie od dawna. Postanowiłam więc skusić się na tajemniczy tytuł ,,Złota księga bajek. Zaczarowany zwierzyniec" i przekonać się, czy treść mnie zachwyci.

Jeśli przyjrzycie się dobrze okładce zauważycie, że bohaterami tej książki jest kilkoro bohaterów - 101 Dalmatyńczyków, Zakochany Kundel, Król Lew, Dumbo, Bambi i oprócz tego Gdzie jest Nemo oraz Księga dżungli. Tytuł jest więc adekwatny do treści. Z wielką przyjemnością zapoznawałam się z tym zbiorkiem.

Choć ma on ponad 300 stron całość przeczytałam w niecałą godzinę! Tekst jest zazwyczaj na co drugiej stronie, choć czasem zdarzają się wyjątki. Jedno opowiadanie czyta się bardzo szybko. Dzięki tej publikacji mogłam powrócić do znanych mi z lat dzieciństwa opowieści, które już wtedy wzbudziły we mnie wielką sympatię. Do tego publikację udoskonalają piękne, kolorowe ilustracje. Książka została wydana w miękkiej, eleganckiej oprawie. Całość wygląda naprawdę bardzo estetycznie.

,,Złota księga bajek. Zaczarowany zwierzyniec" opowiedziana przez Ewę Karwan-Jastrzębską to warty swojej ceny wspaniały zbiór, z którym warto się zapoznać. Dzięki niemu mamy 7 historii w jednym miejscu. Na pewno w przyszłości postaram się zaopatrzyć w inne pozycje z tej serii. Serdecznie polecam!

6/6

Bardzo dobra książka, gdyby nie fakt że niektóre klasyki Disney'a, w tym wypadku historia i dalmatyńczykach, zostały nieźle "przekręcone" co zauważyła podczas czytania nawet moja córka! Mimo to, znane dzieciom bajki z ekranu tv dobrze się czyta :)

Polecana dla dzieci w wieku 6-7 lat

Polecana dla dzieci w wieku 6-7 lat

Piękne wydanie. Pięknie opisane bajki. Wartościowa treść. Cudne obrazki. To chyba jedna z moich ulubionych książek w kategorii literatura dziecięca.

• Czytane z córką
  • Półka Karinki