Wyzwanie czytelnicze LC

Złota księga bajek. Zaczarowany zwierzyniec

Seria: Złota Księga Bajek
Wydawnictwo: Egmont Polska
ZwykłaMatka

Odkryj magiczny świat bajek o zwierzętach. Spotkanie z ulubionymi bohaterami pozwoli na nowo przeżyć wiecznie żywe historie o miłości, przyjaźni i wzajemnym zaufaniu. Nowe opowiadania o znanych bohaterach wzruszą, rozbawią i pobudzą wyobraźnię. Zawsze jest dobry czas na bajkę.

źródło opisu: Egmont Polska, 2013

źródło okładki: https://sklep.egmont.pl/

mclena | 2016-05-01
Na półkach: Przeczytane, 2016 ✔
Przeczytana: 01 kwietnia 2016

Kupiłam synkowi, bardziej ze względu na samą siebie - no co? Nikt nie zabroni dorosłemu nadal być chociaż troszeczkę dzieckiem ;) Ta ksiażka zawiera wszystkie najważniejsze bajki Disneya, jakie obowiązywały w czasach mojego dzieciństwa. Sama kolekcjonowałam pojedyncze egzemplarze i wspominam je bardzo ciepło. Ilustracje są fantastyczne, ale takie same były 15-20 lat temu, więc cieszę się, że nic nie uległo zmianie. Jednak teraz co rzuca mi się w oczy to to, jak bardzo w niektórych z nich fabuła odbiega od pierwotnego wzoru i to mi bardzo przeszkadza (jako dziecko miałam tego świadomość, jednak nieprzeszkadzało mi to wcale) - ale ja to ja. Syn lubi tę książkę i to bardzo - ze względu właśnie na przepiękne obrazki, które zajmują cała stronę.

Książka zawiera:
-Bambi
-Król Lew
-Gdzie jest Nemo
-Księga dżungli
-101 Dalmatyńczyków
-Zakochany Kundel
-Dumbo

Jak dla mnie - jedna z obowiązkowych egzemplarzy w biblioteczce malucha. Szczerze polecam.

ZwykłaMatka | 2015-11-11
Na półkach: Przeczytane, Czytane córci
Przeczytana: 11 listopada 2015

Bardzo dobra książka, gdyby nie fakt że niektóre klasyki Disney'a, w tym wypadku historia i dalmatyńczykach, zostały nieźle "przekręcone" co zauważyła podczas czytania nawet moja córka! Mimo to, znane dzieciom bajki z ekranu tv dobrze się czyta :)

Kiti | 2016-03-28

,,Złota księga bajek" to cykl wydawnictwa Egmont, który ciekawił mnie od dawna. Postanowiłam więc skusić się na tajemniczy tytuł ,,Złota księga bajek. Zaczarowany zwierzyniec" i przekonać się, czy treść mnie zachwyci.

Jeśli przyjrzycie się dobrze okładce zauważycie, że bohaterami tej książki jest kilkoro bohaterów - 101 Dalmatyńczyków, Zakochany Kundel, Król Lew, Dumbo, Bambi i oprócz tego Gdzie jest Nemo oraz Księga dżungli. Tytuł jest więc adekwatny do treści. Z wielką przyjemnością zapoznawałam się z tym zbiorkiem.

Choć ma on ponad 300 stron całość przeczytałam w niecałą godzinę! Tekst jest zazwyczaj na co drugiej stronie, choć czasem zdarzają się wyjątki. Jedno opowiadanie czyta się bardzo szybko. Dzięki tej publikacji mogłam powrócić do znanych mi z lat dzieciństwa opowieści, które już wtedy wzbudziły we mnie wielką sympatię. Do tego publikację udoskonalają piękne, kolorowe ilustracje. Książka została wydana w miękkiej, eleganckiej oprawie. Całość wygląda naprawdę bardzo...

Karolina | 2016-08-12

bardzo dobry zbiór bajek, idealne dla maluchów, podręczny format nadaje się do podróży

Lena Polgrabia | 2016-10-20
Przeczytana: 2014 rok