Nasze czujne spojrzenia

Wydawnictwo: Czytelnik
opowiadania
literatura piękna
Barbasia

Rzeczywistość jest dla Leszka Proroka po trosze zagadką, po trosze poezją, pełną znaczeń zdumiewających i nieoczekiwanych. Autor poszukuje ich zarówno we współczesnej nam potoczności, pośród zdarzeń nazwanych 'Zdziwieniami', pozornie błahych, w których jednakże zawiera się odwieczny rys natury ludzkiej bądź osobliwe znamię epoki, jak też w 'Znanych okolicach', cyklu fascynujących go tematów z najcenniejszych nawarstwień kultury.

Dociekliwe poszukiwanie sensu w zagadkowym i poetyckim kształcie świata otaczającego i utrwalonego w tradycji, na przekór pełnym rezygnacji i rozpaczy modnym przekonaniom o totalnym bezsensie rzeczywistości, rozpościera wokół opowiadań zebranych w nowej książce pisarza aurę niebanalnego optymizmu.

ZAWARTOŚĆ
11. Bitwa pod Vignano
12. Szekspiriana

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjecie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!