Henryk III Biały. Książę Wrocławski (1247-1266)

Wydawnictwo: Avallon
historia

Książka poświęcona osobie nieco zapomnianego i niedocenionego przez historiografię księcia Henryka III Białego, jest nie tylko biografią tej postaci, ale znakomitym studium procesów historycznych i zjawisk społecznych, które przygotowały Śląsk do ponownego włączenia się w międzydzielnicową rywalizację w zabiegach o koronę.

źródło opisu: http://avalon.pl/

źródło okładki: http://avalon.pl/

lucanin | 2016-04-02
Przeczytana: 29 marca 2016

Biografia Henryka III Białego ukazuje tego władcę przez pryzmat jego walki z bratem Bolesławem Rogatką. Autor przybliża nam Śląsk po klęsce poniesionej przez monarchię Henryków Śląskich pod Legnicą i bratobójcze walki o panowanie nad tą dzielnicą oraz ich konsekwencje także dla całej Polski. Praca przybliża również losy pozostałych synów Henryka II Pobożnego. W książce opisano również urzędy i kancelarię Henryka III Białego oraz rozwój gospodarczy Księstwa Wrocławskiego. Książka raczej dla miłośników okresu.

kaktus | 2015-09-19
Przeczytana: 12 września 2015