Zarządzanie projektami krok po kroku

Seria: Samo Sedno
Wydawnictwo: Edgard
poradniki
SamoSedno

Zdobądź wiedzę, dzięki której każdy twój projekt będzie efektywny! Dowiedz się, jak dobierać sposób działania specjalnie do swoich potrzeb. Poznaj wypróbowane sposoby na skuteczne wyznaczanie celów, zarządzanie czasem oraz właściwą ocenę ryzyka. Odkryj innowacyjną metodę zarządzania projektami, która czerpie ze znanych metodyk typu PMBOK, PRINCE2 czy SCRUM. Zaplanuj i zrealizuj projekt, który zakończy się sukcesem!

Dlaczego poradnik trafia w Samo Sedno?
- uczy, jak w pracy nad projektem wykorzystywać cykl Demiurga (Zaplanuj – Zrób – Sprawdź – Działaj) oraz model PM House
- przekazuje przydatne przy realizacji projektu informacje, łącząc wiedzę z zarządzania i psychologii
- wyjaśnia, kto i w jaki sposób zaangażowany jest w projekt (kierownik projektu, sponsor, zespół projektowy, klienci, użytkownicy funkcyjni i operacyjni)
- prezentuje rozwiązania najczęściej spotykanych problemów – takich jak manipulowanie priorytetami, oderwanie projektu od rzeczywistości i znikające zasoby

O autorze:
Mariusz Kapusta – ekspert zarządzania projektami, doświadczony menedżer i przedsiębiorca. Prowadzi firmę szkoleniowo-doradczą Leadership Center. Twórca bloga Proaktywnie.pl. Pasjonat praktycznego podejścia do rozwoju osobistego.

źródło opisu: http://www.samosedno.com.pl/

źródło okładki: http://www.samosedno.com.pl/

książek: 1978
asiula1000 | 2017-09-27
Przeczytana: 22 września 2017

Myślę, że może być dobra w celu zapoznania się z tematem. Działania wytłumaczone na prostych przykładach pozwalają na zrozumienie podstawowych zasad.