Co tu się kryje

Okładka książki Co tu się kryje Eleonora Barsotti
Okładka książki Co tu się kryje
Eleonora Barsotti Wydawnictwo: Debit interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
24 str. 24 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Debit
2015-06-08
2015-06-08
24 min.

Cała opinia na:

Dzisiaj z małym, sympatycznym Frankiem wybieramy się w niesamowite miejsca. Odwiedzimy park, supermarket, a nawet plac budowy. Pojedziemy nad morze, zajrzymy do cyrku i na lodowisko. Na dworcu kolejowym pooglądamy pociągi, a na targu zrobimy zakupy.
Oto przygotowane specjalnie dla najmłodszych czytelników, wydanie przepięknych, kolorowych ilustracji, na których znajdziemy dosłownie wszystko. Świat dookoła nas, w tej barwnej publikacji, przybliży dziecku wiele szczegółów, o których można rozmawiać, tłumaczyć je i dodatkowo opisywać swoimi słowami

Cała opinia na:

Oto przygotowane specjalnie dla...

Nasza recenzja: http://www.dzieciaki-testuja.pl/2015/10/co-tu-sie-kryje-o-franku-i-jego.html

1974

Z czym zazwyczaj kojarzy się nam książka? Oczywiście z konkretną historią wymyśloną przez autora, ale... istnieją książki bez tekstu, które w niczym nie są gorsze, a dodatkowo dają mnóstwo frajdy młodszym i starszym czytelnikom. Książki obrazkowe nie tylko rozwijają percepcję wzrokową, ale dodatkowo wzbogacają pomysłowość oraz kreatywność, chociażby poprzez możliwość tworzenia własnych historii na podstawie konkretnych ilustracji.

W "Co tu się kryje?" poznajemy misia Franka, przed którym stoi mnóstwo wyzwań - odnalezienie oraz policzenie różnorodnych przedmiotów na ulicy, targu, placu budowy, dworcu kolejowym oraz lodowisku, w parku, cyrku i supermarkecie, a także nad morzem. Franek nie ma łatwego zadania, ponieważ wszystko wokół niego jest niezwykle barwne, a na każdej stronie dzieje się tak wiele, że trzeba niezwykle dobrze skupić się, aby wyłuskać to, co istotne.

Na końcu tej książki obrazkowej znajdują się odpowiedzi - na każdym obrazku zaznaczono kółeczkiem pożądane przedmioty, jednak zachęcam do odszukiwania ich samodzielnie, co tylko wbrew pozorom wydaje się łatwe! Wiele czasu spędziłam nad tym, aby odnaleźć poszukiwane rzeczy, ponieważ niektóre są skrzętnie ukryte, co sprawia, że czasami trzeba poprosić kogoś o pomoc, bo dwie pary oczu mogą ujrzeć więcej.

Zachęcam każdego, kto ma w swoim otoczeniu dzieci, do zaopatrzenia ich w tego typu książeczki. Wydawnictwo Debit wspierają nie tylko rozwój młodych czytelników, ale dodatkowo wydają cudeńka, które sprawiają mnóstwo frajdy zarówno maluszkom, jak i dużo starszym osobom. Ja jestem zachwycona książkami obrazkowymi i już nie mogę doczekać się, kiedy wraz z Jasiem będziemy wytężać wzrok w poszukiwaniu konkretnych przedmiotów.

Już nie jednokrotnie pisałam Wam o tego typu książkach, za każdym razem powtarzam jak to Nikodem lubi poszukiwania tych różnych szczegółów na ilustracjach. Ale to szczera prawda więc u nas w domu nie brakuje takich książeczek. Wiadomo, że po jakimś czasie wszystko co jest do odszukania jest już odszukane i to kilkakrotnie więc przeszukiwanie obrazków staje się nudne i dlatego każda kolejna taka pozycja jest u nas w domu przyjmowana bardzo entuzjastycznie :)

Tym razem trafiła do nas nowość wydawnictwa Debit. Książeczka pełna zwierzaków żyjących tak jak ludzie i robiących to samo co robimy my. Zobaczymy tutaj zwierzaczki jeżdżące samochodami, motorami, rowerami, robiące zakupy na targu, zajadające się ciastami, lodami, watą cukrową, pracujące ba budowie, wypoczywające w parku na pikniku, grające w golfa, pływające łódkami, jeżdżące pociągiem, bawiące się nad morzem, lezące na ręcznikach na plaży, chlapiące się w wodzie, nurkujące, odwiedzające cyrk, robiące zakupy w supermarkecie i bawiące się na lodowisku...

Sporo tego prawda? Książka podzielona jest na dziewięć różnych scen. Na każdej z nich znajdziemy mnóstwo wesołych zwierzaków, bardzo wiele szczegółów. Warto wytężyć wzrok, żeby dostrzec te wszystkie niesamowitości ;) Lew naprawiający samochód w warsztacie, mały bóbr płaczący ponieważ spadł mu lód, lis z taczką, tukan robiący fioletowe ślady ubrudzonymi nogami, para szopów biorąca ślub, mały jeżyk w wózku, dzik na deskorolce, lama kupująca picie, flaming opalający się na ręczniku na plaży, gepard łowiący ryby, żonglująca małpka, misiek zajadający popcorn, sowa kupująca buty, struś ważący owoce, koala ze stłuczonym słoikiem dżemu, myszka sprzedająca precle, renifery na łyżwach, wilk tnący drewno... To tylko malutka część szczegółów jakie możemy tutaj znaleźć...

Pod każdym z tych obrazków zamieszczony jest króciutki opis oraz lista tego co mamy znaleźć na ilustracjach. Są to jakieś rzeczy, które kryją się gdzieś wśród tego bałaganu pełnego tych zwierzęcych mieszkańców. Jakiś kosz na śmieci, 5 kół ratunkowych, tort truskawkowy, 2 raki, budzik, 4 koszyki z zakupami czy też aparat fotograficzny. Przy każdej ze scenek jest pokazanych 11 lub 12 rzeczy, które należy odnaleźć na obrazkach.

Moim zdaniem jest to naprawdę bardzo fajna, zajmująca, ciekawa, śliczna książka. Po odszukaniu wszystkich szczegółów zabawa wcale nie musi się kończyć! Możemy wymyślić nowe rzeczy do szukania, możemy poprosić dziecko, aby wskazywało różne zwierzątka, aby je samodzielnie liczyło, aby opowiadało co widzi na obrazkach, możemy poprosić, aby to ono wskazało nam co mamy znaleźć. Pomysłów do wykorzystania tej książki może być wiele, nauka liczenia, nauka kolorów, nauka zwierząt, czynności, opowiadania własnymi słowami, szukanie szczegółów - pewnie znalazłoby się jeszcze wile innych zastosowań...

Ta książka jest naprawdę bardzo ładna. Pierwsze co rzuca się w oczy to zdecydowanie ilustracje. Bardzo ładne, kolorowe, przyciągające wzrok, rozczulające. Bez wątpienia sprawią, że mali czytelnicy je pokochają :) Sztywna oprawa, duży format, śliskie kartki, spore ilustracje - jak widzicie same plusy! Ja nie będę Was już zamęczała tą moją pisaniną, z pewnością sami z przyjemnością zapoznacie się z tą książką i sami ocenicie :)

Lubicie książeczki, które skłaniają maluchy to wytężenia wzroku, skupienia się i obserwacji? Jeśli tak zachęcam do sięgnięcia po publikację pt. „Co tu się kryje?”, na której kartach na dzieci czekają właśnie takie wyzwania.

Gdy spojrzałam na okładkę od razu przed oczami pojawiła mi się scenka z kreskówki Miś Muki. Rzeczywiście zarówno ilustracje jak i sami bohaterowie, w tym wypadku miś Franek, są do siebie ogromnie podobne. Ale do rzeczy. Franek zabierze dzieci w najróżniejsze miejsca wielkiego miasta, na zatłoczoną ulicę, wielki targ, plac budowy, dworzec kolejowy, lodowisko, do supermarketu, parku, cyrku ale też i nad morze. Wszędzie tam znajdziemy Franka poruszającego się na swojej ulubionej hulajnodze. Dzieci będą mogły dzięki temu przyjrzeć się każdemu z tych wspaniałych miejsc, zobaczyć co się tam dzieje i jak zachowują się ich bywalcy. W każdym z nich maluchy będą miały też za zadanie odnaleźć różnorodne rzeczy wskazane u doły stron pod dużą ilustracją. Nie jest to jednak takie proste. Ilustracje wszystkich miejsc są zatłoczone, pełno na nich różnorodnych postaci, przedmiotów i innych elementów, które utrudniają odnalezienie tych właściwych. Oczywiście nie jest to wcale niemożliwe. Wystarczy bacznie przyjrzeć się każdej ilustracji miejsca i bez wątpienia poszukiwania staną się bardzo owocne. Gdy jednak dzieciom nie uda się odnaleźć któregoś z przedmiotów na końcu lektury znajdą podpowiedzi, zachęcam jednak do cierpliwego i dokładnego przyjrzenia się ilustracjom, to naprawdę świetna zabawa dla całej rodziny ;)

Książeczki takie jak ta pomagają dzieciom ćwiczyć koncentrację, myśleć logicznie, skupiają uwagę i są ciekawym elementem odkrywczych zabaw. Pokazują przy tym maluchom otaczający nas świat, uczą jak zachowywać się w danym miejscu, czego można się w nim spodziewać, doświadczyć, zobaczyć… W tym wypadku bohaterami ilustracji są różnorodne zwierzęta od tych egzotycznych poprzez mieszkańców lasów aż po naszych domowych pupilów. Jest to więc również fajna lekcja przyrody dla najmłodszych.

Lektura jest interesująca, tętni kolorami i mimo iż praktycznie bardzo mało w niej tekstu maluchy mogą nauczyć się z niej bardzo wielu przydatnych rzeczy. Wydanie jest porządne, kartki grube a zadania jakie czekają na dzieci wciągające i edukacyjne. Ogólnie bardzo fajnie przyjęły ją moje dzieci i już wiele razy widziałam książeczkę w ich rączkach.
Polecam ;)

• Dla Synka
  • Dla dzieci i nie tylko
  • Biblioteka
  • Zuzanna
  • Brzdące
  • Biblioteczka Martynki i Oliwki
  • Dla malucha
  • Debit

Dodaj cytat z książki Co tu się kryje