Co tu się kryje

Wydawnictwo: Debit
emik84

Pomysłowa, ucząca cierpliwości i rozwijająca spostrzegawczość książeczka obrazkowa dla najmłodszych. Na każdej rozkładówce znajdziemy szczegółowo narysowaną panoramę fragmentu miasteczka: są ulice z domami, plac budowy, rynek, plaża, a wszędzie mnóstwo szczegółów - postaci, pojazdów i wielu, wielu innych. Wszystko razem tworzy obrazek jednego dnia z życia miasteczka. Grube strony wytrzymają długie godziny zabawy z tą niezwykłą pozycją.

źródło opisu: https://bonito.pl/k-1995713-co-tu-sie-kryje

źródło okładki: https://bonito.pl/k-1995713-co-tu-sie-kryje

Ida | 2018-09-29
Przeczytana: 29 września 2018

Cała opinia na:

Dzisiaj z małym, sympatycznym Frankiem wybieramy się w niesamowite miejsca. Odwiedzimy park, supermarket, a nawet plac budowy. Pojedziemy nad morze, zajrzymy do cyrku i na lodowisko. Na dworcu kolejowym pooglądamy pociągi, a na targu zrobimy zakupy.
Oto przygotowane specjalnie dla najmłodszych czytelników, wydanie przepięknych, kolorowych ilustracji, na których znajdziemy dosłownie wszystko. Świat dookoła nas, w tej barwnej publikacji, przybliży dziecku wiele szczegółów, o których można rozmawiać, tłumaczyć je i dodatkowo opisywać swoimi słowami

Nasza recenzja: http://www.dzieciaki-testuja.pl/2015/10/co-tu-sie-kryje-o-franku-i-jego.html

nieperfekcyjnie | 2016-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2016

Z czym zazwyczaj kojarzy się nam książka? Oczywiście z konkretną historią wymyśloną przez autora, ale... istnieją książki bez tekstu, które w niczym nie są gorsze, a dodatkowo dają mnóstwo frajdy młodszym i starszym czytelnikom. Książki obrazkowe nie tylko rozwijają percepcję wzrokową, ale dodatkowo wzbogacają pomysłowość oraz kreatywność, chociażby poprzez możliwość tworzenia własnych historii na podstawie konkretnych ilustracji.

W "Co tu się kryje?" poznajemy misia Franka, przed którym stoi mnóstwo wyzwań - odnalezienie oraz policzenie różnorodnych przedmiotów na ulicy, targu, placu budowy, dworcu kolejowym oraz lodowisku, w parku, cyrku i supermarkecie, a także nad morzem. Franek nie ma łatwego zadania, ponieważ wszystko wokół niego jest niezwykle barwne, a na każdej stronie dzieje się tak wiele, że trzeba niezwykle dobrze skupić się, aby wyłuskać to, co istotne.

Na końcu tej książki obrazkowej...

Na półkach: Przeczytane, Debit

Już nie jednokrotnie pisałam Wam o tego typu książkach, za każdym razem powtarzam jak to Nikodem lubi poszukiwania tych różnych szczegółów na ilustracjach. Ale to szczera prawda więc u nas w domu nie brakuje takich książeczek. Wiadomo, że po jakimś czasie wszystko co jest do odszukania jest już odszukane i to kilkakrotnie więc przeszukiwanie obrazków staje się nudne i dlatego każda kolejna taka pozycja jest u nas w domu przyjmowana bardzo entuzjastycznie :)

Tym razem trafiła do nas nowość wydawnictwa Debit. Książeczka pełna zwierzaków żyjących tak jak ludzie i robiących to samo co robimy my. Zobaczymy tutaj zwierzaczki jeżdżące samochodami, motorami, rowerami, robiące zakupy na targu, zajadające się ciastami, lodami, watą cukrową, pracujące ba budowie, wypoczywające w parku na pikniku, grające w golfa, pływające łódkami, jeżdżące pociągiem, bawiące się nad morzem, lezące na ręcznikach na plaży, chlapiące się w wodzie, nurkujące, odwiedzające cyrk, robiące zakupy w supermarkecie i...

emik84 | 2015-10-04

Lubicie książeczki, które skłaniają maluchy to wytężenia wzroku, skupienia się i obserwacji? Jeśli tak zachęcam do sięgnięcia po publikację pt. „Co tu się kryje?”, na której kartach na dzieci czekają właśnie takie wyzwania.

Gdy spojrzałam na okładkę od razu przed oczami pojawiła mi się scenka z kreskówki Miś Muki. Rzeczywiście zarówno ilustracje jak i sami bohaterowie, w tym wypadku miś Franek, są do siebie ogromnie podobne. Ale do rzeczy. Franek zabierze dzieci w najróżniejsze miejsca wielkiego miasta, na zatłoczoną ulicę, wielki targ, plac budowy, dworzec kolejowy, lodowisko, do supermarketu, parku, cyrku ale też i nad morze. Wszędzie tam znajdziemy Franka poruszającego się na swojej ulubionej hulajnodze. Dzieci będą mogły dzięki temu przyjrzeć się każdemu z tych wspaniałych miejsc, zobaczyć co się tam dzieje i jak zachowują się ich bywalcy. W każdym z nich maluchy będą miały też za zadanie odnaleźć różnorodne rzeczy wskazane u doły stron pod dużą ilustracją. Nie jest to jednak...