Król Gromoryk i zagadkowy smok

Okładka książki Król Gromoryk i zagadkowy smok Ewa Poklewska-Koziełło
Okładka książki Król Gromoryk i zagadkowy smok
Ewa Poklewska-Koziełło Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Liczę sobie. Poziom 1 interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
32 str. 32 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Liczę sobie. Poziom 1
Egmont Polska
2015-09-21
2015-09-21
32 min.
liczenie

Okładka książki Futuropolis. Miasto jutra Joanna Jagiełło, Ewa Poklewska-Koziełło
Futuropolis. M... Joanna Jagiełło, Ew...
Okładka książki Opowiem ci, mamo, co robią konie Izabela Mikrut, Ewa Poklewska-Koziełło
Opowiem ci, ma... Izabela Mikrut, Ewa...
Okładka książki Misie, miśki niedźwiadki Katarzyna Bajerowicz, Magdalena Kozieł-Nowak, Ewa Poklewska-Koziełło, Małgorzata Potocka, Jola Richter-Magnuszewska, Elżbieta Wasiuczyńska, Agnieszka Żelewska
Misie, miśki n... Katarzyna Bajerowic...
Okładka książki Wiosna, lato, jesień, zima w moich rymach Wanda Chotomska, Ewa Poklewska-Koziełło
Wiosna, lato, ... Wanda Chotomska, Ew...

"Król Gromoryk i zagadkowy smok" Wojciecha Widłaka jest to zabawna opowieść, w której tytułowy Gromoryk toczy na zamku walkę z bardzo tajemniczym smokiem. Nikt go nie widział, a mimo to król zacięcie upiera się by go złapać. Wywołuje tym wielki niepokój u swej małżonki Dobrochny. Aż z pomocą musi przybyć Doktor Pigułka. Jak skończy się ta na prawdę śmieszna historia? Koniecznie trzeba zajrzeć do lektury.
Ilustracje, które bawią i uzupełniają tę przygodę, wykonała Ewa Poklewska-Koziełło.
Na każdej stronie znajdują się krótkie zadania, polegające na przyklejeniu naklejek w odpowiedniej kolejności, czy też dorysowaniu określonych elementów. Dzięki temu, dziecko nie tylko poznaje nową opowieść, bawi się, ale również i uczy.
Celem lektury, jest pobudzenie wyobraźni, zainteresowanie młodego czytelnika, ale również uaktywnienie u niego logicznego myślenia poprzez proste zadania matematyczne.
Gorąco polecam całą serię książeczek "Czytam sobie" oraz "Czytam, Główkuję". Są to niewielkie lektury, dosyć tanie, a przy tym bardzo mądre. Zapewniają rozrywkę, edukację i miło spędzony czas. Czego chcieć więcej?

Więcej recenzji na fifraku.blogspot.com Zapraszam

nasz-zaczytany-swiat.blogspot.com

Dzisiaj opowiem Wam o ciekawej książce, która w bardzo fajny sposób łączy bajkę z nauką. Nie ma w niej miejsca na nudę i skomplikowane zadania. Jest za to Król Gromoryk, który ze wszystkich sił stara się złapać smoka, który ukrył się gdzieś w zamku. Pogoń za tajemniczym stworem nie jest taka prosta, dlatego potrzebna jest nasza pomoc.

Na dole każdej strony umieszczone są specjalne zadania matematyczne, które łączą się z opowieścią. Zadaniem dziecka jest ich rozwiązanie, by pomóc zmartwionemu władcy. Przydadzą się dołączone naklejki, kredki i przede wszystkim troszkę główkowania :-) Czasem trzeba uzupełnić wzór, ozdobić królewskie poduchy czy dorysować odpowiednie smakołyki. Dzieci natrafią także na zadanie z podskokami (a co, trochę ruchu nigdy nie zaszkodzi!) czy będą mogły wykazać się w... sprzątaniu własnej szafy ;-) Wszystkie zadania są odpowiednie dopasowane do możliwości dziecka, rozpoczynającego naukę matematyki. A przy okazji czytamy krótką, ale wciągającą historię Króla Gromotyka, który jak się później okazuje wcale nie gonił smoka...
Seria „Liczę sobie” poziom 1 to przydatna pozycja dla rodziców, pragnących zarazić dzieci miłością do czytania i do liczenia. Na okładce możemy przeczytać:

"Poziom 1 Otwórz oczy
przygotowuje dzieci w wieku przedszkolnym do nauki matematyki w szkole, podsuwając zabawy i zadania, które pokazują, jak ciekawe może być matematyczne patrzenie na świat. Bo matematyka jest wokół nas!"

Ukoronowaniem całego trudu jest zamieszczony na końcu książki Dyplom sukcesu, który jest nagrodą za rozwiązanie wszystkich zadań. Podsumowując autor Wojciech Widłak stanął na wysokości zadania i napisał krótką, ale ciekawą bajkę, która dodatkowo została wzbogacona o interesujące zadania. Czas przy niej spędzony nie będzie zmarnowany :-)

nasz-zaczytany-swiat.blogspot.com

Na...

Seria Liczę sobie to nowość wydawnictwa Egmont. Do tej pory ukazało się sześć książeczek w trzech poziomach, po dwie w każdym.

,,Król Gromoryk i zagadkowy smok" to opowieść o tytułowym bohaterze, który szukał smoka. Czy udało mu się tego dokonać? Co o królu pomyślała jego żona? Czy interwencja lekarza była niezbędna?

Dzięki książeczce dzieci mogą przeczytać nie tylko ciekawą historię o królu Gromoryku, która zajmuje około 3/4 każdej strony, ale także rozwiązać wiele matematycznych zadań. Zazwyczaj jest to dorysowanie brakujących elementów, naklejenie naklejek, pokolorowanie obrazków, policzenie przedmiotów. Zadania się powtarzają, jednak ilustracje do nich są inne. Bardzo podobało mi się zadanie z propozycją posprzątania swojej szafy. Za jego wykonanie można nakleić sobie w książeczce medal.

,,Król Gromoryk i zagadkowy smok" to połączenie zajmującej historii z nauką. Cena jest dość przystępna, więc warto dać jej szansę. Być może pomoże Waszym dzieciom w nauce liczenia. Na końcu znajdują się naklejki, dyplom oraz dodatek o sławnej osobie, w tym przypadku Stefanie Banachu.

Moja ocena: 4,5/6

Dzięki książeczce dzieci mogą przeczytać nie tylko...

Nauka oparta na zabawie. "Król Gromoryk i zagadkowy smok" to opowiadanie, podczas czytania którego dzieci będą musiały pogłówkować i rozwiązać kilka naprawdę prostych aczkolwiek ciekawych zadań typu łączenie pasujących do siebie elementów w pary czy dorysowanie brakujących elementów obrazka. Na końcu lektury, w formie ciekawostki, znajduje się krótka biografia oraz fotografia wielkiego umysłu, matematyka Stefana Banacha.

Autorem sympatycznego opowiadania jest Wojciech Widłak a piękne kolorowe ilustracje do niego stworzyła Ewa Poklewska-Koziełło. Ogólnie całość prezentuje się bardzo fajnie.

• Biblioteka
  • Książki