Łamigłówki. Szukaj różnic

Okładka książki Łamigłówki. Szukaj różnic
Okładka książki Łamigłówki. Szukaj różnic
Wydawnictwo: Wydawnictwo Adamada Cykl: Łamigłówki Seria: Łamigłówki [Adamada] interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
2015-01-01
2015-01-01
9788374206419
Łamigłówki szukanie różnic Adamada

Dwadzieścia dziewięć kart, na nich po dwa obrazki, które różnią się siedmioma szczegółami. Jednak nie są one tak łatwe i oczywiste jak niektórych książeczkach z zadaniami dla maluchów. Możecie mi wierzyć na słowo, że piękne, kolorowe i bajeczne ilustracje są niezłymi demonami drobiazgowości - czasem szczegóły, które trzeba dostrzec są tak maleńkie, że i ja miałam problem pomagając w ich poszukiwaniu. Zatem nie należy kierować się okładkową informacją, iż to pozycja przeznaczona dla co najmniej ośmiolatków, bowiem młodsze a bystre maluchy sobie poradzą a jeśli nie... to jak widać i dorośli będą mieli problem. Na szczęście na końcu książeczki znajdują się rozwiązania :)

całość recenzji i foto: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2016/07/amigowki-szukaj-roznic.html

Szukaj różnic, łamigłówki dla dziecka co najmniej ośmioletniego to ciekawy pomysł na zorganizowanie czasu naszej latorośli. Mój dziewięcioletni syn, wspólnie z młodszą, sześcioletnią córką, doskonale bawili się, szukając różnic.
Na każdym z dwóch obrazków trzeba znaleźć siedem różnic. Jakimi szczegółami różnią się rysunki?
Na końcu znajdują się odpowiedzi.
Serdecznie polecam tę publikację, ponieważ przetestowałam ją wspólnie z moimi dziećmi i jestem zadowolona z czasu, jaki spędziliśmy bawiąc się i ucząc jednocześnie.

Na końcu znajdują się odpowiedzi.
Serdecznie...

Łamigłówki dla cierpliwych i spostrzegawczych

Kolejna książeczka z serii "Zostań mistrzem!". Jest niezbyt wymagającą propozycją dla wszystkich dzieci. Chodzi w niej bowiem o wyszukiwanie różnic pomiędzy dwoma pozornie takimi samymi obrazkami. Zadanie samo w sobie nie jest specjalnie trudne, wymaga raczej dozy cierpliwości. Uczy koncentracji i spostrzegawczości. Jest propozycją nie tylko dla dzieci wczesnoszkolnych, również dla przedszkolaków, którzy potrafią już posługiwać się kredkami bądź ołówkiem.

Książka, jak wszystkie pozycje w serii "Zostań mistrzem!" ma poręczny format, można zabrać ją ze sobą w podróż, na wakacje. Każde zadanie jest umieszczone na osobnej kartce, którą łatwo można wyrwać z książki. Na końcu książki znajdziemy rozwiązania wszystkich zamieszczonych w niej łamigłówek.

Kolorowe rysunki są zabawne, pomysłowe, a przy tym “słodkie” w sposób, który lubią młodsze dzieci. Ukazują one tak pociągający dzieci bajkowy świat pełen zwierząt i magicznych istot. Powinny spodobać się małym czytelnikom. Rysunki zawierają sporo detali tak więc dziecko musi się trochę postarać porównując je. Na każdej stronie należy odnaleźć (i zaznaczyć) siedem szczegółów, którymi różnią się obrazki. Proste? No to do dzieła!

Łamigłówki dla cierpliwych i spostrzegawczych

Warto czy nie warto sięgnąć po tę pozycję?
Sprawdźcie ^_^

Warto czy nie warto sięgnąć po tę pozycję?
Sprawdźcie ^_^

• Posiadam - przeczytane