Wesoły Ryjek i zima

Cykl: Wesoły Ryjek (tom 4)
Wydawnictwo: Media Rodzina
Dorota_1988

Czwarty zbiór pełnych uroku i humoru opowiadań o Wesołym Ryjku. Mały bohater lubi zimę. Wprawdzie czasem nie ma śniegu, ale i tak jest ciekawie: można nauczyć się grać w warcaby, przekonać się, czym tak naprawdę jest domowe ognisko, albo wybrać się pierwszy raz w życiu do kina. Chociaż zimą i tak najważniejsze są Święta, choinka, kolędy i pieczenie pierniczków, na które Wesoły Ryjek ma swój...

Czwarty zbiór pełnych uroku i humoru opowiadań o Wesołym Ryjku.

Mały bohater lubi zimę. Wprawdzie czasem nie ma śniegu, ale i tak jest ciekawie: można nauczyć się grać w warcaby, przekonać się, czym tak naprawdę jest domowe ognisko, albo wybrać się pierwszy raz w życiu do kina. Chociaż zimą i tak najważniejsze są Święta, choinka, kolędy i pieczenie pierniczków, na które Wesoły Ryjek ma swój własny przepis!

źródło opisu: http://mediarodzina.pl/prod/1267/Wesoly-Ryjek-i-zima

źródło okładki: http://mediarodzina.pl/prod/1267/Wesoly-Ryjek-i-zima

książek: 1944
Ola | 2019-01-07
Na półkach: Przeczytane, W & A & T, 2019
Przeczytana: 07 stycznia 2019

Dziecięce odkrycie tego roku. Że też ja wcześniej nie trafiłam na Wesołego Ryjka. Cudna książeczka z króciutkimi opowiadaniami na tematy okołozimowe, przeurocza, cieplutka, przytulna, łagodna. W każdym opowiadanku Ryjek czegoś się uczy, pokazując i objaśniając dzieciom świat. Ładne obrazki, tekst zabawny i pełen empatii, dostosowany do dzieci. Zakochałam się w tej książeczce. Chcę więcej. Na szczęście jest więcej części z tej serii. Cudowna, natchnęła mnie optymizmem :)

Katarzyna | 2017-12-07
Przeczytana: 07 lipca 2017

Nam się podoba: http://poczytajnia.pl/wesoly-ryjek-zima/

Kiti | 2015-12-23

Wojciech Widłak to autor książek dziecięcych, w tym dwóch znanych serii o Panu Kuleczce oraz Wesołym Ryjku.

,,Wesoły Ryjek i zima" to czwarta książeczka z serii o śwince, jednak można ją czytać jako oddzielną bajkę. Wewnątrz znajduje się kilka dość długich opowieści, których głównym bohaterem jest Wesoły Ryjek oraz jego rodzina. Jak się pewnie domyślacie, głównym tematem jest śnieg, którego nie ma, zima, choinka i świąteczne pierniczki.

Wesoły Ryjek to bardzo dobrze przemyślany bohater, który pod pretekstem rożnych zabaw i zadań, które wykonuje stara się przekazać młodemu czytelnikowi różne wartości. Ryjek pokazuje,że nawet jeśli nie wszystko idzie zgodnie z planem to i tak można się doskonale bawić. Jedyne co mi przeszkadzało w tej publikacji to przedstawianie się Wesołego Ryjka na początku każdego rozdziału. Myślę, że można by to z powodzeniem pominąć.

Na uwagę zasługują ilustracje i schludne wydanie tej książki. Jest w sztywnej oprawie, dużym formacie, wygląda dość...

ewika83 | 2015-12-21

Wesoły Ryjek jest uroczy, dokładnie tak samo jak nasze dzieci. świat przedstawiony jego oczami jest pełen nowych zdarzeń, przemyśleń, często zaskakujących nas, dorosłych. U Ryjka nie wszystkie sprawy idą po jego myśli, jednak on wszystko na koniec potrafi sobie wytłumaczyć. Książeczkę przyjemnie się czyta i ogląda. Moja 4.5 letnia córka codziennie na nowo prosi o "poczytanie Ryjka", a ja z przyjemnością to robię. Polecam!