Szkolne wyzwania. Jak mądrze wspierać dziecko w dorastaniu?

Wydawnictwo: Samo Sedno
SamoSedno

Jak pomóc dziecku w adaptacji do rzeczywistości szkolnej oraz przezwyciężeniu tremy i nieśmiałości? Jak chwalić je i motywować do nauki, nauczyć radzenia sobie z agresją rówieśników oraz konstruktywnego wyrażania własnych emocji? Na wiele wyzwań można się przygotować! Ten poradnik to obowiązkowa lektura dla zaangażowanych i świadomych rodziców, których dzieci wkrótce rozpoczną obowiązek...

Na wiele wyzwań można się przygotować! Ten poradnik to obowiązkowa lektura dla zaangażowanych i świadomych rodziców, których dzieci wkrótce rozpoczną obowiązek szkolny lub wchodzą w okres dorastania, a także dla pedagogów i psychologów dziecięcych pracujących z uczniami w każdym wieku. Pomoże zrozumieć potrzeby dziecka, rozwijać jego możliwości i wiarę we własne siły, przeciwdziałać wielu problemom, a także budować wzajemne porozumienie.

Bardziej niż narzekania, nakazów i zakazów dzieci potrzebują mądrego wsparcia!

W poradniku znajdziesz:
- przykłady scenek i możliwych sposobów postępowania w konkretnych sytuacjach, np. gdy nauczyciel nie reaguje w ważnej sprawie, gdy dziecko spotyka się z niesprawiedliwą krytyką lub jest świadkiem przemocy w szkole
- kwestionariusze dla rodziców, nauczycieli i pedagogów, które pomogą rozpoznać niepokojące zachowania u dzieci i w porę zareagować
- szeroki zakres tematów związanych z funkcjonowaniem dziecka w środowisku szkolnym, rówieśniczym i rodzinnym

Monika Gregorczuk – psycholog, psychoterapeutka, trenerka umiejętności psychospołecznych i treningu interpersonalnego PTP. Prowadzi zajęcia na Wydziale Psychologii UW oraz szkolenia dla edukacji i biznesu.

Barbara Kołtyś – psycholog i psychoterapeutka, prowadzi warsztaty, szkolenia oraz grupy wsparcia dla dzieci, rodziców i nauczycieli oraz psychoterapię indywidualną.

źródło opisu: Wydawnictwo Samo Sedno, 2015

źródło okładki: http://www.samosedno.com.pl/

kiniaa_zak | 2017-12-12
Przeczytana: 12 grudnia 2017

Książka bardzo lekko i prosto napisana, dobrze się ją czytało. Świetna zarówno dla rodziców, jak i nauczycieli. Wynotowałam sobie kilka istotniejszych porad. Prócz teorii są także i przykłady, nawet poznałam kilka bardzo dobrych ćwiczeń/zabaw do przeprowadzenia dla dzieci. W pigułce można poznać najważniejsze aspekty dysleksji, ADHD i aspergera. Porusza także kwestię konfliktów i zwracania uwagi dzieciom. Mnie się podobała, polecam :)

MoznaPrzeczytac | 2015-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2015

Po książkę „Szkolne wyzwania. Jak mądrze wspierać dziecko w dorastaniu?” Moniki Gregorczuk i Barbary Kołtyś sięgnęłam w nadziei, że będzie ona zawierać wskazówki przydatne w mojej pracy z dziećmi i młodzieżą. Szukałam rad dotyczących tego, jak zachęcać do nauki i uczyć samodzielnego rozwiązywania konfliktów bez udziału pięści i wulgaryzmów. Ponadto oczekiwałam, że będzie to książka, którą z pewnością będę mogła polecić rodzicom, którzy zmagają się z wychowaniem pociech każdego dnia.
Autorki książki są psychoterapeutkami, psychologami i trenerkami. W pracy zawodowej stawiają sobie jako cel wspieranie rozwoju. Doświadczenie w pracy indywidualnej i grupowej z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi obok wiedzy merytorycznej, przytaczanej za innymi autorami stanowi duży atut tej książki. Autorki zwracają uwagę na to, co jest uniwersalnie ważne w procesie wychowania, niezależnie od tego w jakim wieku jest dziecko, czy z jakim problemem się zmaga. Poruszają również te kwestie, które...