Horečka

0 (0 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
czeski

źródło okładki: http://www.labyrint.net/kniha/526/horecka-3-vydani

jürgen_boniek | 2015-09-21

Jedyny tekst prozatorski tragicznie zmarłego w wieku 25 lat poety dałoby się oczywiście zbyć protekcjonalnymi uwagami o "czeskich beatnikach", "młodzieńczym buncie", "dupceniu się za konfitury" i "jazzie w zadymionej scenerii", ale ten drobniutki tekścik (podobnie jak większość utworów poetyckich HRABIEGO) zbyt pięknie - świadomie czy nie - przywołuje estetykę Grupy 42, bym mógł zdobyć się na tak zuchwałe i krzywdzące uogólnienie.