Horečka

literatura czeska jazz beat generation
literatura piękna
czeski
literatura czeska jazz beat generation
Ta książka nie została jeszcze oceniona

Bądź pierwszy - oceń książkę

Jedyny tekst prozatorski tragicznie zmarłego w wieku 25 lat poety dałoby się oczywiście zbyć protekcjonalnymi uwagami o "czeskich beatnikach", "młodzieńczym buncie", "dupceniu się za konfitury" i "jazzie w zadymionej scenerii", ale ten drobniutki tekścik (podobnie jak większość utworów poetyckich HRABIEGO) zbyt pięknie - świadomie czy nie - przywołuje estetykę Grupy 42, bym...

• Po czesku
  • Literatura czeska (i słowacka)

Dodaj cytat z książki Horečka