Matrix III Rzeczypospolitej. Pozory wolności

Wydawnictwo: Wydawnictwo M
literatura faktu
Gonzales

Polska ukazana przez autorkę to kraj, gdzie niemal systemowo jest zagwarantowane bezprawie i bezkarność osób na najwyższym szczeblu władzy, działających na szkodę państwa. Kraj, którego suwerenność w wielu dziedzinach jest tylko pozorna. Gdy słowa tracą sens, ludzie tracą wolność. Książka bezwzględnie obnaża słabości systemu III RP, pokazuje fasadowość i zakłamanie mediów, pozory demokracji i bezradność państwa polskiego.

Ewa Stankiewicz ukończyła reżyserię w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej w Łodzi oraz polonistykę na Uniwersytecie Wrocławskim. Jest autorką nagradzanych reportaży telewizyjnych i radiowych. W 2008 roku za film Trzech kumpli, zrealizowany wraz z Anną Ferens, Ewa Stankiewicz otrzymała m.in. Nagrodę Główną Wolności Słowa Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Założycielka i prezes Fundacji „Dobrze, że jesteś”, pomagającej osobom ciężko chorym i umierającym, oraz prezes Stowarzyszenia Solidarni 2010. Publikuje m.in. w „Gazecie Polskiej Codziennie”. Od 2013 roku dyrektor artystyczna stacji Telewizja Republika.

źródło opisu: http://klubpdp.pl

źródło okładki: http://klubpdp.pl

Mike | 2019-04-04
Przeczytana: 14 marca 2019

Ciekawe rzeczy.

Roman Dłużniewski | 2016-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2016

Lubię, bardzo lubię i bardzo cenię Ewę Stankiewicz. Od momentu kiedy obejrzałem Trzech kumpli czytam wszystko, co wyszło spod jej pióra.
A Matrix jest mocny, bardzo mocny. Ewa mówi bez ogródek prawdę o polskiej rzeczywistości czasu niedawno minionego. Warto!!

notatnik89 | 2016-02-22
Przeczytana: 2016 rok

Przyznaję + za opinię Joannie69(choć nie zgadzam się, że książka jest pro Pisowska, ona jest przede wszystkim antysystemowa), bo widać, że jest osobą myślącą i poszukującą prawdy.Osobiście jako uważny obserwator życia politycznego uważam książkę za bardzo dobrą i podpisuję się zarówno pod większością zawartych w niej uwag jak i całkowicie pod wymownym tytułem. Drugi + przyznaję Tedinho13, który mimo młodego wieku zdecydowanie i trafnie sie wypowiedział. Być może powinienem dać nawet wyższą ocenę, ale to moje pierwsze literackie spotkanie z Panią Ewą, a mój publicystyczny idol Rafał.A. Ziemkiewicz stawia wysoko poprzeczkę.

Mathias | 2016-01-12

Nieco tendencyjne tezy i kiepski dobór argumentów.

Tedinho13 | 2016-01-07
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 07 stycznia 2016

Można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy, które nigdy nie ujrzą światła dziennego w telewizji. Osobom niezdecydowanym polecam kupić, lemingom również, może zmądrzeją ;).

ela | 2015-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2015

Książka zmieniła mój pogląd na rzeczywistość, w której żyje.

Joanna1969 | 2015-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2015

Trochę jestem w szoku po przeczytaniu tej książki.Oceniam ją jako dobrą i polecam.Nie poprzestałam oczywiście tylko na przeczytaniu książki,musiałam dowiedzieć się czegoś więcej,obejrzeć filmy o których wspomina autorka, dotrzeć do innych źródeł.Zastanawiam się czy stan państwa polskiego przedstawiony tak katastrofalnie w tej książce naprawdę tak wygląda.Książka na pewno jest stronnicza i pro PISowska,ale nie świadczy to że autorka nie ma racji.Co prawda w niektóre z tych rzeczy po prostu nie jestem w stanie uwierzyć.Nie wiem co sądzić na ten temat,przyznam że chętnie porozmawiałabym z autorką i sama zadała jej kilka pytań.A swoją drogą ciekawe czy będzie Matrix IV RP – na razie wszystko na to wskazuje.
Ciekawa jestem waszych opinii.