Matrix III Rzeczypospolitej. Pozory wolności

Wydawnictwo M
2015-08-12
2015-08-12
prawica polska prawica III RP populizm neoliberalizm

Okładka książki Jedwabne. Historia Prawdziwa. Marek Jan Chodakiewicz, Tomasz Sommer, Ewa Stankiewicz
Ocena 7,9
Jedwabne. Hist... Marek Jan Chodakiew...

Ciekawe rzeczy.

Ciekawe rzeczy.

2002
1988

Lubię, bardzo lubię i bardzo cenię Ewę Stankiewicz. Od momentu kiedy obejrzałem Trzech kumpli czytam wszystko, co wyszło spod jej pióra.
A Matrix jest mocny, bardzo mocny. Ewa mówi bez ogródek prawdę o polskiej rzeczywistości czasu niedawno minionego. Warto!!

Przyznaję + za opinię Joannie69(choć nie zgadzam się, że książka jest pro Pisowska, ona jest przede wszystkim antysystemowa), bo widać, że jest osobą myślącą i poszukującą prawdy.Osobiście jako uważny obserwator życia politycznego uważam książkę za bardzo dobrą i podpisuję się zarówno pod większością zawartych w niej uwag jak i całkowicie pod wymownym tytułem. Drugi + przyznaję Tedinho13, który mimo młodego wieku zdecydowanie i trafnie sie wypowiedział. Być może powinienem dać nawet wyższą ocenę, ale to moje pierwsze literackie spotkanie z Panią Ewą, a mój publicystyczny idol Rafał.A. Ziemkiewicz stawia wysoko poprzeczkę.

Nieco tendencyjne tezy i kiepski dobór argumentów.

Nieco tendencyjne tezy i kiepski dobór argumentów.

Można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy, które nigdy nie ujrzą światła dziennego w telewizji. Osobom niezdecydowanym polecam kupić, lemingom również, może zmądrzeją ;).

Książka zmieniła mój pogląd na rzeczywistość, w której żyje.

Książka zmieniła mój pogląd na rzeczywistość, w której żyje.

Trochę jestem w szoku po przeczytaniu tej książki.Oceniam ją jako dobrą i polecam.Nie poprzestałam oczywiście tylko na przeczytaniu książki,musiałam dowiedzieć się czegoś więcej,obejrzeć filmy o których wspomina autorka, dotrzeć do innych źródeł.Zastanawiam się czy stan państwa polskiego przedstawiony tak katastrofalnie w tej książce naprawdę tak wygląda.Książka na pewno jest stronnicza i pro PISowska,ale nie świadczy to że autorka nie ma racji.Co prawda w niektóre z tych rzeczy po prostu nie jestem w stanie uwierzyć.Nie wiem co sądzić na ten temat,przyznam że chętnie porozmawiałabym z autorką i sama zadała jej kilka pytań.A swoją drogą ciekawe czy będzie Matrix IV RP – na razie wszystko na to wskazuje.
Ciekawa jestem waszych opinii.

Dodaj cytat z książki Matrix III Rzeczypospolitej. Pozory wolności