Parlament Antyeuropejski

Wydawnictwo: The Facto
Parlament Antyeuropejski
literatura faktu
Bartek Baran

„Parlament Antyeuropejski” jest zabawnym opisem najdziwniejszej instytucji świata. Wybrańcy narodów opływają w niej w luksusy niewyobrażalne dla zwykłego zjadacza chleba, mając jednocześnie usta pełne frazesów o równości. Książka pełna jest smakowitych anegdot, ciekawych plotek i zabawnych historyjek z życia europosłów. Zarazem jednak to smutny zapis tego, jak politycy pracujący w Brukseli i...

Książka pełna jest smakowitych anegdot, ciekawych plotek i zabawnych historyjek z życia europosłów. Zarazem jednak to smutny zapis tego, jak politycy pracujący w Brukseli i Strasburgu oddalili się od swych wyborców, jak niedemokratyczne są ich decyzje i w jak głębokiej pogardzie mają interesy tych, którzy na nich głosowali.

Książka ta więcej mówi o Unii Europejskiej i Parlamencie Europejskim niż setki publicystycznych opracowań. Bawiąc uczy. Ucząc przeraża.

źródło opisu: http://www.thefacto.pl/

źródło okładki: http://thefacto.webs.mserwis.pl/images/ksiazki/Mig...»

Kamil | 2016-12-31
Przeczytana: 15 października 2014

Książka przedstawia część aspektów funkcjonowania Parlamentu Europejskiego "od kuchni". Przystępnym, lekkim językiem porusza tematy tabu, o których wielu europarlamentarzystów będących "z zawodu politykiem" by słówkiem publicznie nie pisnęło (jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o to jak się nie napracować, a więcej zarobić). Polecam wszystkim - zarówno euroentuzjastom, jak i eurosceptykom, osobom interesującym się polityką, jak i nie. Usnąć się przy niej nie da.

Radek | 2016-03-14
Przeczytana: 14 marca 2016

Książka obowiązkowa - uświadamia nam, jak mało wiemy o tym, co się dzieje w Brukseli. Pokazuje ciemną stronę UE. Autor używa swobodnego języka (niestety miejscami wulgarnego), chętnie posługuje się ironią (ta akurat pasuje do opisu paradoksów i hipokryzji w UE). Eurosceptyków utwierdzi w ich sceptycyzmie, a eurofili zmusi do weryfikacji swoich poglądów.

Madelaine222 | 2016-03-21
Przeczytana: 21 marca 2016

Kiepsko napisana, ale stanowi pozycję obowiązkową dla wszystkich politykomaniaków - dużo w niej ciekawostek o najbardziej złodziejskiej instytucji świata, jaką jest PE!

carmelovy | 2017-06-17
Huncwotcool | 2015-07-17