Otaku numer 56 (wrzesień 2015)

Cykl: Otaku (tom 56)
Wydawnictwo: Studio JG
czasopisma
LaLadris

Tadam! Tak oto wygląda okładka wrześniowego numeru „Otaku”. Tajemnicze, lisie spojrzenie daje wyraźnie do zrozumienia, że szykuje się coś niezwykłego. I nie chodzi tylko o chramy, ogniki i inne mityczne stwory ze świata „Jak zostałam bóstwem!?”. Przeniesiemy się bowiem również w odległy czas i miejsce, aby poznać tajemniczego badacza, który wędruje przez świat w poszukiwaniu tajemniczych organizmów zwanych mushi. Jak niezwykłe są jego przygody przeczytamy w „Mushishi”. Odpowiedniego uzupełnienia tych klimatów, dostarczy Wam kolejna część cyklu „O duchach i potworach”, który tym razem zajmie się diabłami (oni). Gdy zechcecie zaś wrócić do świata ludzi, czekać na Was będą dziewczyny w czołgach z serii „Girls Und Panzer”. Nie zapomnieliśmy również o fankach yaoi, przygotowując recenzję „Księcia przepisów”. Dodatkowo od tego numeru rozpoczynamy nowy cykl artykułów, poświęcony pracy tłumacza mang i problemów z jakimi musi się on borykać. W dziale „Offroad” jak zwykle znajdziecie ranking, który tym razem dotyczył będzie serii poświęconych otaku. Na koniec czeka na Was wywiad z Tetsurō Shimaguchim, który wraz z grupą KAMUI odwiedził niedawno Polskę. Możecie nie kojarzyć jeszcze tego nazwiska, z pewnością jednak większość z Was widziała efekty jego pracy – choreografię jego autorstwa mogliście podziwiać w finałowej walce z „Crazy 88” w pierwszej części filmu „Kill Bill” (w której zresztą wziął udział jako Miki). A na dokładkę przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym będziecie mogli wygrać film „Wilcze dzieci”.

Na koniec dwa ogromniaste plakaty z serii „Służąca Przewodnicząca” i „Spice & Wolf”. Nie przegapcie tego numeru!

źródło opisu: http://studiojg.pl/Magazyn_Otaku,245.htm?nr=56

6,67 (3 ocen i opinii)
Cukiernia Pod Amorem. Jedna z nas
Małgorzata Gutowska-Adamczyk

8 (1 ocen i opinii)
Burze w mózgu. Opowieści ze świata neurologii
Suzanne O'Sullivan

Światło księżyca
Jenn Bennett

8,5 (2 ocen i opinii)
Fantasy-Bestiarium | 2016-01-05

Magazyn "Otaku" jak zwykle wypełniony jest po same brzegi licznymi nowinkami i ciekawymi artykułami. Zaczerpnąłem z niego pokaźną garść mangowych nowinek i świetnie bawiłem się podczas czytania. Przykuwająca oczy okładka zachęca do sięgnięcia do środka, a tytuły artykułów intrygują i zmuszają do przeczytania. Recenzja numeru - "Jak zostałam bóstwem!?" zachęciła mnie do sięgnięcia po tę mangę i zapoznania się z nią nieco bliżej. Atmosferę numeru odebrałem jako tajemniczą i barwną, co po dalszej wnikliwej lekturze numeru okazało się słuszne. Nie przedłużając dłużej, przystąpmy do zgłębienia tego numeru i zobaczymy cóż tam kryje w sobie ciekawego.

Numer został dopracowany w najmniejszych szczegółach, aż miło wziąć go w swoje ręce. Jak zwykle możemy poczytać stałe działy, jak choćby wstępniak, newsy, figurecorner czy wehikuł czasu. Jest tu wszystko czego potrzeba do szczęścia prawdziwemu pasjonatowi mangi i anime. Dzięki lekturze magazynu możemy dowiedzieć się jakie mangi warto...