Krecik i śliwki

Seria: Krecik
Wydawnictwo: Bajka

Przesympatycznego Krecika znamy wszyscy! Tym razem jego przygody opowiada znakomita polska poetka Małgorzata Strzałkowska, która napisała zabawne teksty do oryginalnych ilustracji Zdenka Milera. Każda historyjka dotyczy innej pory roku i mieści się w osobnej kartonowej książeczce. W tej przeczytacie o jesieni. Krecik zaprasza przyjaciół na ucztę, a mali czytelnicy dowiedzą się, z czego robi się konfitury.

źródło opisu: http://bajkizbajki.pl/ksiazki/Krecik-i-sliwki

źródło okładki: http://bajkizbajki.pl/ksiazki/Krecik-i-sliwki

książek: 2016
palalela | 2019-02-06
Na półkach: Przeczytane, Dziecionkowe
Przeczytana: 06 lutego 2019

Tak napisane, że czytelnik dostaje ślinotoku i do końca dnia myśli o ciachach ze śliwkami.

Agnieszka | 2017-05-04
Przeczytana: 01 maja 2017

Książeczka pięknie wydana, okraszona ślicznymi ilustracjami i ubrana w zgrabne rymy. Smaczna opowieść pobudza apetyt i chętkę na zrobienie ciasteczek. Dziecko szybko nauczyło się rymowanek.

Kotkad | 2016-06-09
Przeczytana: 08 czerwca 2016

Wreszcie po ponad miesiącu otworzyła swoje drzwi biblioteka dziecięca. Z utęsknieniem pobiegliśmy, wybraliśmy i wieczorem przeczytaliśmy kilka książek od razu, przez miesiąc na pewno jeszcze do nich wrócimy ale już mamy pierwsze opinie. Moje dzieci pokochały krecika którego ja kiedyś uwielbiałam.
Piękne ilustracje, świetne, dźwięczne rymy, super historyjki. Jedno ponadto wiem: czekamy na sezon śliwkowy, a ja dostałam zadanie - ciastka z konfiturą śliwkową. Jak widać, nawet krecik jest w stanie narobić smaku dzieciakom samą opowieścią i rysunkami
Polecam