MAD_ABOUT_YOU

Klasyczna baśń braci Grimm o krasnoludkach, które nocą pomagają dobrym ludziom - w pięknie ilustrowanej, rymowanej zabawnej wersji Wiesława Drabika, przygotowanej specjalnie dla najmłodszych. Urocza książeczka z serii „101 bajek” przeniesie małego czytelnika do cudownego świata baśni, który jest jednocześnie światem poezji. Seria składa się ze 101 różnych bajek dla dzieci młodszych (od 2 do...

Seria składa się ze 101 różnych bajek dla dzieci młodszych (od 2 do 5 lat). Są to należące do klasyki światowej bajki takich autorów, jak Hans Christian Andersen, Charles Perrault, bracia Grimm, Lewis Carroll, Ezop, bajki różnych narodów, bajki należące do klasyki polskiej, bajki współczesne i opowiastki o zwierzętach.

Wszystkie bajki mają ten sam format i tę samą liczbę stron. Na szczególną uwagę zasługują niezwykle przyjazne ilustracje: pięknie namalowane, a równocześnie radosne i proste w przekazie - jednym słowem takie, jakie być powinny i jakie wszyscy lubią najbardziej. To, co dodatkowo wyróżnia bajki należące do serii, to wartościowe przekłady i opracowania tekstów - czytelne i poetyckie, a zarazem pełne humoru.

źródło opisu: http://siedmiorog.pl/krasnoludki-101-bajek.html

źródło okładki: http://siedmiorog.pl/krasnoludki-101-bajek.html

πPi | 2017-03-29

Wyśmienite, krótkie i przyjemne bajki o krasnoludkach - pomocnikach dobrych, ciężko pracujących ludzi.
Krasnoludki zawsze były obecne w moim życiu (jakkolwiek to zabrzmiało).
Gdy byłam dzieckiem wierzyłam w nie a nawet dawałam im na noc cukier, który w magiczny sposób (rodzice) znikał, i gdy się budziłam nie było już ani kryształka... Teraz oczywiście mam już wystarczającą wiedzę, by rozumieć, że to nie była żadna magia (choć moi rodzice zawsze dbali, by czary były obecne w moim życiu). Sama nie wiem, czy nadal nie wierzę w krasnoludki...
POLECAM
7/10

PS Czytałam grimmowski oryginał.