Siedem kręgów

Wydawnictwo: Novae Res
obyczajowa
literatura piękna
karollllllla

KIEDY CZUJESZ, ŻE CZAS MIJA BEZPOWROTNIE, POWIEDZ MI, CO CHCESZ ZROBIĆ Z TYM JEDNYM BEZCENNYM ŻYCIEM? Milewa nie zna odpowiedzi na to pytanie. Nieustannie wymyśla siebie no nowo. Jest samotna, chociaż ma rodzinę, przyjaciół, kochanka. Idealną Szwajcarię porzuca dla Polski. Tu męczy ją turbokapitalizm i drażnią dogmatyczni wyznawcy wolnego rynku. W szczytowym momencie kariery Milewa czuje, że...

Milewa nie zna odpowiedzi na to pytanie. Nieustannie wymyśla siebie no nowo. Jest samotna, chociaż ma rodzinę, przyjaciół, kochanka. Idealną Szwajcarię porzuca dla Polski. Tu męczy ją turbokapitalizm i drażnią dogmatyczni wyznawcy wolnego rynku. W szczytowym momencie kariery Milewa czuje, że praca zaczyna dla niej tracić sens. Wszystkie drogi zawodzą. Pogoń za jutrem przerywa diagnoza poważnej choroby, operacja i groźba paraliżu. To początek czy koniec? W świecie Milewy nic nie jest proste. Także odpowiedź na to pytanie.

„Siedem kręgów” to podróż bez drogowskazów, gdzie wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi. To najważniejsze zaś brzmi: Czy możesz wszystko zacząć raz jeszcze?

źródło opisu: http://aros.pl/ksiazka/siedem-kregow

źródło okładki: http://aros.pl/ksiazka/siedem-kregow

Łokieć_Pana_D | 2016-03-10

Kobieta. Wrażliwa, krytyczna, siebie nie tak pewna wcale. Pyta o błędy i kłamstwa. Pyta siebie. Zatrzymana na szczycie, już widzi co przeszła. Tę stronę góry, którą się wspinała. Widziała ją i wcześniej, teraz ma lepszą jednak perspektywę. Widzi też to, co po drugiej stronie. Drogę zejścia. Tej nie widziała. O tej myśleć nie miała czasu podczas wspinaczki.
Milewa (imię ma znaczenie) drąży głęboko. W siebie i w swój mikro-świat. W rodzinę, uczucia, ułudy i porażki. Drąży tak, że zaczynam myśleć o sobie. Początek tego nie zapowiada. Jest banalny. A potem banał zamienia się w szczerość. Dotyka tych nerwów, o których się nawet myśleć boimy. Że, na przykład, przegrywamy życie. Wmawiając sobie zwycięstwo.
Książka trudna. Żaden obyczaj czy romans. Wymaga i męczy. Dla dłubiących w psychice.

AnnaSikorska | 2016-02-26

Zniszczone kręgi szyjne stają się pretekstem do wędrówki w kierunku operacji, zmiany stylu życia i rozliczania się z przeszłością, teraźniejszością oraz akceptacja przyszłości, której Milewa nie planowała. Inteligentna, ironiczna i oczytana kobieta sukcesu patrzy na siebie i otoczenie z dystansu to sprawia, że bez problemu godzi się na terapię psychologiczną, szuka przyczyn swojego osłabienia i złego funkcjonowania, niespodziewanej agresji. Milewa jest kobietą świadomą swoich możliwości oraz potrafi trafnie ocenić otoczenie. Razem z bohaterką wybieramy się w podróż po jej życiu, po przeżyciach, które towarzyszą ludziom podejmującym ważne decyzje związane z własnym zdrowiem, wędrówkę po gabinetach specjalistów i "specjalistów". Poważna choroba sprawia, że Milewa robi również diagnozę swojego życia. Ciepła i opanowana kobieta uwikłana jest w sieć zależności, własnych i cudzych oczekiwań. Można stwierdzić, że Milewa ma wszystko to, co każdy z nas by chciał mieć: bardzo dobre...

kawa | 2016-02-21

Jednak nie można oceniać książki po okładce. Myślałam, że mnie zainteresuje i dałam jej szansę. Czytałam, czytałam i nic...
Nie wiem, czy książka miała być jakąś formą terapii i dla kogo, ale nie przekonała mnie. Zwierzenia sfrustrowanej kobiety, która chyba do końca nie wie czego chce i nie docenia tego co ma. Po 200 stronach poddałam się.

MoznaPrzeczytac | 2015-10-21
Przeczytana: 21 października 2015

Główna bohaterka, Milewa, to kobieta w wieku średnim, zahaczającym o kryzys. Pozornie jest kobietą sukcesu, wiedzie życie ustabilizowane, na poziomie i – pozornie – szczęśliwe. Tak przynajmniej pomyślałby ktoś, kto patrzy z boku. Tak samo, jak rzekomy obserwator, myślała o sobie i swoim życiu Milewa. Niespełniona w małżeństwie, wypalona karierą zawodową, ignoruje nasilające się problemy zdrowotne oraz chroniczną samotność. Do czasu, kiedy dłużej ignorować się już ich nie da, bo pada lekarska diagnoza. Milewa staje przed koniecznością podjęcia decyzji o poważnej operacji kręgosłupa. Groźba paraliżu sprawia, iż główna bohaterka zaczyna konfrontować się ze swoimi uczuciami. Kiedy zaczynają opadać mury obronne, Milewa po kolei uświadamia sobie liczne iluzje, z których misternie zbudowała swój świat. Bezpieczny, ale duszący. Zapisem tej psychologicznej podróży jest właśnie powieść „Siedem kręgów”.
Chociaż Wydawnictwo Novae Res zaliczyło książkę do gatunku literatury obyczajowej,...