Exitus Letalis #3

Cykl: Exitus Letalis (tom 3)
Wydawnictwo: Kotori
komiks, kotori, exitus letalis, katlett
komiksy
lullaby96

Paryż - mekka artystów i... marzenie Evy. Niespodziewanie KZU właśnie tam kieruje młodą psycholog i jej "starych" znajomych z Niflheim. Niestety, nawracające wizje i omdlenia utrudniają dziewczynie współpracę z zespołem. Sytuację dodatkowo komplikuje pojawienie się doktora Delisha, byłego lekarza Daggersów. Mężczyzna okazuje się bezcennym źródłem informacji, jednak stanowi również poważne zagrożenie. Mimo to pobyt w Paryżu pozwala Evie wreszcie poznać wstrząsającą prawdę o Marii...

źródło opisu: http://www.kotori.pl/

źródło okładki: http://www.kotori.pl/

Villiana | 2015-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2015

Niezwłocznie po tomie drugim musiałam zabrać się za kolejny i muszę powiedzieć, że naprawdę wsiąkłam. Przeglądam, czytam i nie mogę się oderwać od obrazków. Wszystko bardzo w moim guście.

Akcja posuwa się do przodu, nasi bohaterowie odwiedzają Paryż, dzieje się sporo, dowiadujemy się wreszcie nieco więcej z przeszłości, ale ciągle jest masę niejasności, na wyjaśnienie których czekałam i przyjdzie mi jeszcze poczekać. Bardzo podoba mi się relacja pomiędzy męską szóstką bohaterów, oraz pomiędzy nimi a Evą, szczególnie fajnie się dzieje między Evą a Davidem, jest dużo śmiechu i te drobne humorystyczne dodatki do akcji napędzają całość i sprawiają, że bohaterowie są charakterystyczni i nie mają kija w tyłku. Każdy z nich ma w sobie coś, co intryguje i chcemy poznać ich bliżej.

Jestem zachwycona, czekam na jakieś następne części, a tymczasem pewnie jeszcze z trzy razy przeczytam i pooglądam całość tej historii, żeby się nią nacieszyć.

LilyBlue22 | 2015-10-30
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 14 sierpnia 2015

Autorka na 100% nie wiedziała jak zacząć powieść.
Zwiódł ją z drogi pomyślunku jeden epizod serialu Walking Dead. Nagle pomyślała, że najlepiej zacząć cudowny pobyt w Paryżu Mieście Miłości od polowania na zombie, BITCH PLEASE.
KattLett mogłaby także zacząć rozwijać inne postacie, aby przestać podkreślać płaskość tych, w których osiągnęła już swój limit pomysłowości (David, Ourell, Gabriel)
Denerwuje mnie lgnięcie wszystkich męskich bohaterów do tej rudej wywłoki. Wiem, że to harem, i że tak ma być, ale wciąż jest to robione w najmniej komfortowy sposób, a autorka narzuca coraz to nowsze szipy (Akcje Evą i Oliverem w tej części doprowadzają mnie do szału, jeszcze niedawno chciał się jej pozbyć). Nikt już nie wie kto z kim i jak. Jedna z najciekawszych postaci w osobie Michealla olana, na rzecz jakiegoś durnego fanserwisu.

Ostatnie i najważniejsze, Katt wszystkim bohaterom wymyśla jakąś mroczną przeszłość, a i tak rozwiązywanie zagadek i przybywanie tajemnic nie jest...

Powiedziałam sobie, że wypowiem się na temat Exitus Letalis dopiero po tym jak powychodzą wszystkie tomy. Ale to co dostało się ostatnio w moje ręce, a czego nie nazwę komiksem, wstrząsnęło mną zbyt mocno bym przeszła obok tego obojętnie. O tak, drodzy Czytelnicy: tom trzeci. Jak poprzednie egzemplarze nazwałabym słabymi, to trójeczka przebijała samą siebie z rozdziału na rozdział. Zapowiadało się ciałkiem sporo akcji, a w efekcie dostajemy kilka stron rozmów poprzeplatanych z bezsensownymi żartami dla gimnazjalistów.
O gustach się nie dyskutuje, kreska może się podobać, bądź nie. Faktem jednak jest, że pani Katt nie umie w anatomię i błędy są i to wyraźne. Autorka poszła na łatwiznę co chwilę wklejając tła, a niektóre kadry istnieją tylko po to by widniało na nich zdjęcie. W dodatku jeśli widzimy dwie strony z dość dużymi panelami i na każdym z nich jest trochę inne zdjęcie miasta, plus dorysowane postacie, to robi nam się przed oczami taki misz - masz, że jesteśmy bliscy...

Emi✌ | 2015-08-20
Przeczytana: 19 sierpnia 2015

Nareszcie Katt Lett! Na taki tom czekaliśmy!

Premiera trzeciej części „Exitus Letalis” miała miejsce we Wrocławiu praktycznie dwa tygodnie temu. Niestety nie mogłam tam przybyć, choć jestem pełna podziwu tym którzy w ten skwar się wtedy pojawili. Jednak mam nadzieję, że mimo strasznej pogody było warto? Tak czy siak na „Exitusa...” musiałam trochę czekać, więc kiedy już go ujrzałam w Empiku nie kryłam zadowolenia :)

Postanowiłam, że przed przeczytaniem najnowszego tomiku przypomnę sobie całą...

Eliza | 2016-07-17
Na półkach: Przeczytane, Mangi
Przeczytana: 17 lipca 2016

Za pierwszym tomikiem bałam się że nie spamiętam imion postaci, i myliłam nazwę samej mangi. Teraz jestem zachwycona ta część jest najlepsza.

Scythe Stoirm | 2017-05-03
Przeczytana: 2015 rok

Co tu się wyrabia w tym tomie? Paryż, okay. Ale zombie? Czy ja właśnie przeczytałem 'Exitus Letalis' czy też może kolejny epizod 'The Walking Dead'? Wierzcie mi, z fabułą to to ma tyle wspólnego, co nic (gdyby ten komiks miał jakąś fabułę).

Krucho z anatomią. Tu nie ma dowcipności, tu jest wulgarność i nieelegancja. Mentalność nastolatka, który nie ma pojęcia, jak wygląda świat.

Każdy czyta, co chce, niektórzy wolą Dostojewskiego inni E L James, ale błagam Was, ludzie, istnieje spora przepaść pomiędzy dziełem wszech czasów a czymś, co cudem trafiło na półki w Empikach (i to jeszcze po znajomości, pozdrowienia dla kumatych).

PrincessOlkuw | 2016-05-05
Przeczytana: 05 maja 2016

Cała seria mocno mnie wciągnęła już na pierwszych stronach pierwszego tomu. Świetne ilustracje, zabawne dialogi, zróżnicowani bohaterowie i odpowiednia atmosfera czynią ten tomik świetną lekturą do wielokrotnego przeczytania.Autorka potrafi otoczyć się aurą tajemnicy i trzymać czytelnika w napięciu aż do samego końca. Jedyną wadą tutaj jest to, że zdecydowanie za szybko się kończy i chce się więcej i więcej. Zabieram się za czwarty tom! :D

Prue | 2015-08-25
Przeczytana: 24 sierpnia 2015

Super manga, im więcej części czytam tym ciekawsza jestem zakończenia. Jest po prostu boska. Z humorem, ale również z ciekawą fabułą, trochę pokręconą, ale i tak jest fantastyczna.

Magdalena-cherry | 2015-09-01
Przeczytana: 01 września 2015

Teksty w tej mandze wymiatają! Powinni tą mangę zekranizować w formie anime; )

Purple_Night | 2015-12-21
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Mangi
Przeczytana: 20 grudnia 2015

I jak zawsze Katt nie zawiodła jeśli chodzi o niepowtarzalne poczucie humoru :3 Uwielbiam takie nie do końca przyzwoite żarty xD