Terapia par. Miłość, seks i dramaty

Tłumaczenie: Piotr A. Majewski
Wydawnictwo: Paradygmat
Couple therapy. Dramas of love and sex
popularnonaukowa
Clea

"Terapia par. Miłość, seks i dramaty" jest powieścią graficzną. Jej autorzy pokazują nam, co dzieje się za drzwiami gabinetu terapeutycznego. Do terapeutki Barbary Bloomfield zgłaszają się kolejno trzy przeżywające trudności pary. Słuchamy, co mówią uczestnicy sesji, obserwujemy ich zachowanie, gesty, wyraz twarzy. Śledzimy krótkie komentarze terapeutki. A na koniec jesteśmy świadkami dyskusji na temat każdego przypadku prowadzonej przez Barbarę Bloomfield i profesora Rudiego Dallosa, znanego brytyjskiego terapeutę rodzinnego.

Profesor Dallos pisze we Wprowadzeniu:

"Książka ta jest zatem cennym źródłem wiedzy – z różnych powodów i dla różnych odbiorców. Laikom w przystępny sposób daje wgląd w teoretyczne podstawy i sztukę terapii, a także w problemy i dylematy, z jakimi zmagają się pary. Osobom szkolącym się w terapii umożliwia wnikliwe, rodzące inspiracje poznanie niektórych aspektów rzemiosła terapeutycznego. Może być też nieocenioną pomocą dla prowadzących szkolenia – na przykład jako materiał do wykorzystania podczas prezentacji albo zajęć warsztatowych. Nawet doświadczonym dydaktykom i klinicystom pomoże przypomnieć sobie i na nowo przemyśleć pewne idee".

źródło okładki: http://www.paradygmat.pl

Clea | 2015-07-30
Na półkach: Przeczytane, Psychologia, 2015
Przeczytana: 30 lipca 2015

Bardzo ciekawa powieść graficzna dla wszystkich, którzy interesują się terapią po jakiejkolwiek ze stron. Wciąga, ale pozostawia spory niedosyt. Siłą rzeczy jednak problemy potraktowane zostały trochę pobieżnie i wyrywkowo.