Najnowsze artykuły
Artykuły
Czytamy w weekendLubimyCzytać189Artykuły
Nagroda Bookera 2023. Poznaliśmy krótką listę nominowanychAnna Sierant1Artykuły
Przeczytaj fragment najnowszej książki Aleksandry Troszczyńskiej – „Miasto grzechu“LubimyCzytać1Artykuły
Mole książkowe, czyli co pożera nasze książki. Uwaga! ZdjęciaAnna Sierant8
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Lise Eliot

2
7,2/10
Pisze książki: popularnonaukowa
Neurobiolog z Chicago Medical School, autorka licznych fachowych publikacji na temat rozwoju mózgu oraz matka trojga małych dzieci (jej doświadczenie macierzyńskie też się tutaj liczy),zawarła w swojej książce dużo więcej informacji niż znaleźć można w przeciętnej publikacji o ciąży i rodzicielstwie. Sięgnęła po rzeczywiste dane o rozwoju mózgu i o tym, w jaki sposób wpływa na niego środowisko i doświadczenie. Zamieszczone tu dane są szczegółowe, lecz zrozumiałe dla czytelnika bez przygotowania naukowego.
7,2/10średnia ocena książek autora
93 przeczytało książki autora
231 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraNajnowsze opinie o książkach autora
Co tam się dzieje? Lise Eliot 
7,7

Książka napisana przez neurobiolog, która jest również matką daje fascynującą perspektywę, co dzieje się w mózgu dziecka w okresie prenatalnym i przez pierwsze 3 lata życia dziecka – jak kształtuje się mózg i poszczególne zmysły, pamięć, język, inteligencja oraz jak dziecko rozwija się emocjonalnie i społecznie. Książka zawiera sporo szczegółów neurologiczno-biologicznych, ale jest zrozumiała dla osób bez zacięcia naukowego.
Co tam się dzieje? Lise Eliot 
7,7

Jeżeli ktoś interesuje się rozwojem dziecka, to ta książka jest właśnie dla niego. Nie jest napisana prostym językiem, nie czyta się jej w mgnieniu oka, każdy rozdział wymaga naszej analizy. Zawiera dużo treści stricte odnoszących się do biologii, dlatego trzeba się bardzo skupić podczas jej czytania, żeby nic nie umknęło. Ja lubię biologię i lubię wiedzieć skąd się co bierze, dlatego mi to jak najbardziej odpowiadało. Skarbnica wiedzy dla rodzica, nauczyciela, wychowawcy (szczególnie tych małych dzieci). Zagościła na stałe w mojej biblioteczce.