Maszyna do czytania

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
poezja
nawka

Kobieta z wierszy Doroty Koman ma wiele twarzy. To poetycka gra z czytelnikiem na wielu płaszczyznach jednocześnie, gdzie bliskość z odbiorcą zapewniają nie tylko prowokujące wątki biograficzne, ale także ironia i autoironia. Zniewala w nich słowem, erotyką i zmysłowością. Oddaje się miłosnej grze i uwodzi intymnymi zaklęciami, nie tracąc przy tym autonomii. Kokietuje kochanka, ale nie daje...

Oddaje się miłosnej grze i uwodzi intymnymi zaklęciami, nie tracąc przy tym autonomii. Kokietuje kochanka, ale nie daje sobie narzucić stereotypu kobiety uzależnionej. Wiersze epatują erotyką i pożądaniem, ale kobieta uwikłana w te silne uczucia nie jest wcale bezbronna i słaba. To zapisany w wierszach portret kobiety współczesnej.

źródło opisu: Wydawnictwo Iskry

Widać szczęście
to tylko
kwestia
wprawy

Wiersze trzeba smakować. Dobrymi wierszami należy się delektować.
Czytając zbiór „Maszyna do czytania” Doroty Koman smakowałam tylko pierwszy.
Resztę połknęłam. Delektować się będę czytając po raz drugi, trzeci, kolejny raz…UCZTA DLA DUCHA. GORĄCO POLECAM!

kinga | 2015-09-21
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 21 września 2015

Iliana | 2015-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2015

W poezji jeszcze nie powiedziano ostatniego słowa. W poezji nie postawiono jeszcze ostatniej kropki.
Cieszę się z tego powodu. Cieszę się również z tego, że nasi rodzimi pisarze, twórcy poezji mają w tej materii jeszcze sporo do powiedzenia. Z przyjemnością bierze się w ręce wiersze przemyślane, a jednocześnie tak bardzo spontaniczne. Przyjemność z ich czytania jest również wtedy, gdy zmusza nas do refleksji. Wiersz ma nie tylko wzruszać, ale i poruszać.

Zapraszam na całą recenzję na:

Miśka | 2016-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2016

Kobieta z wierszy Doroty (mam przyjemność tak mówić, bo znamy się sporo lat) ma również moją twarz...
Poszukaj, może ma również Twoją...?

Elżbieta | 2015-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2015

Bardzo fajne wiersze, zarówno te króciutkie jak i dłuższe, nietypowe, wieloznaczne, pełne aluzji. Pozostawiające czytelnikowi dużo miejsca na domysły. Mam swoje ulubione np. ten - jeden z wielu:

CZAS PROMOCJI MIJA
mogłeŚ mnie mieć
za uŚmiech
ale miałeŚ za nic

Na pewno nie jest to książka, którą się przekartkuje i odstawia na półkę, do tych wierszy się wraca, bo jak mi napisała Pani Dorota w dedykacji..."Jak Waga - Wadze, na półkę - oby podręczną, jak najbliżej ręki- najserdeczniej!!!"

Gorąco polecam :)

agachochola | 2016-08-24

Mam ją dopiero od 2 miesięcy, a mój egzemplarz jest już totalnie zgwałcony, zagryzmolony, rogi pozaginane na ulubionych wierszach. Prawie zagięłam całą książkę!

Marcin_Szymon | 2018-12-27
Przeczytana: 13 stycznia 2019