Pomiędzy

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Poetycka Wydawnictwa a5 pod redakcją Ryszarda Krynickiego". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: a5
poezja
ŁuP

"Pomiędzy" to szósta, a trzecia ogłoszona przez Wydawnictwo a5, książka poetycka Tadeusza Dąbrowskiego, laureata Nagrody Kościelskich, jednego z najważniejszych przedstawicieli współczesnej polskiej poezji, szeroko publikowanego także poza krajem. Jego nowy zbiór wierszy jest wędrówką po miejscach i ludziach, a zarazem w głąb siebie – w poszukiwaniu własnej tożsamości. W jednym z wywiadów autor Te Deum zauważa: „W moim przypadku poezja bierze się z ruchu, ze zmiany, z empatii, z tego Pomiędzy”. Bohater tych wierszy – zawieszony między molochem a prowincją, zgiełkiem a ciszą, sobą oraz projekcjami siebie – prowadzi bolesną „walkę o ciągłość”. Z jednej strony próbuje scalić rozpadające się Ja, z drugiej – przeraża go wszelka stałość i jednoznaczność, wszelka definicja. Dąbrowski, tworząc portret mieszkańca współczesności, nie ustawia się w roli obserwatora, lecz decyduje się na pełne uczestnictwo w świecie pozbawionym centrum. A wszystko to dzieje się w języku otwartym na rozmowę i pulsującym humorem. Żywym, lecz zdyscyplinowanym.

źródło opisu: Wydawnictwo a5, 2013

źródło okładki: www.wydawnictwoa5.pl

Kasia | 2014-12-28

Tomik, w którym bunt Dąbrowskiego się ustatecznił...

Dawid J | 2017-10-29
Małgorzata | 2015-11-07
rdek | 2015-09-16
Przeczytana: 16 września 2015
Nagroda Literacka m. st. Warszawy dla Wiesława Myśliwskiego

Wiesław Myśliwski odebrał Nagrodę Literacką m. st. Warszawy w kategorii Warszawski Twórca. Uroczystość odbyła się w środę 23 kwietnia, kiedy obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

Nominacje 7. edycji Nagrody Literackiej m.st Warszawy

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej poznaliśmy listę książek nominowanych do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Wśród nominowanych znaleźli się m.in. Karpowicz, Bargielska i Iwasiów.