Wstęp do muzykologii

Wstęp do muzykologii
muzykologia, muzyka, podręcznik,
muzyka
mariuszkk2

"Wstęp do muzykologii" - jak już sama nazwa wskazuje - ma przede wszystkim za zadanie wprowadzenie studentów rozpoczynających studia muzykologiczne w krąg podstawowych zagadnień tej nauki, wprowadzenie, które wydaje się niezbędne dla podjęcia przez nich pracy nad całokształtem wielorakich dyscyplin szczegółowych, wchodzących w skład programu studiów muzykologicznych na uniwersytecie. Podręcznik okaże się też z pewnością potrzebny studentom wyższych szkół muzycznych, zwłaszcza specjalizującym się w problemach teorii, ponadto zaś może dać wgląd w istotę, zakres i problematykę naszej dyscypliny tym wszystkim, którzy interesują się muzyką, a nie orientują się dostatecznie w tym, czym jest muzykologia. O tym, że ten brak orientacji jest w naszym społeczeństwie dość powszechny, świadczy fajt, iż "muzykologami" mianuje się wszystkich, którzy piszą o muzyce (np. sprawozdawców koncertowych), a którzy często nie mają za sobą studiów muzycznych lub muzykologicznych.

źródło opisu: "Wstęp" z niniejszej książki, strona 5, akapit 1

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!