Ukryć się przed sobą

Okładka książki Ukryć się przed sobą Hanna Gałgańska
Okładka książki Ukryć się przed sobą
Hanna Gałgańska Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza literatura piękna
Warszawska Firma Wydawnicza
2015-07-23
2015-07-23

Przed rozpoczęciem czytania nie zapoznałam się z żadnym opisem powieści Hanny Gałgańskiej. Nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać po tej krótkiej lekturze, a z tytułu wywnioskowałam jedynie, że będzie to daleka podróż w głąb siebie. Niewiele się pomyliłam, autorka zaserwowała nam historię o nietypowej i definitywnie trudnej walce z nieuleczalną chorobą. Jest to opowieść pełna przemyśleń na temat spełnienia się we własnym życiu, zbliżającego się rychło pożegnania, a także na temat wyjątkowo nieprzewidywalnego losu, jaki czeka każdego z nas.

Po dwudziestu latach do Bydgoszczy wraca niezależna Margo. Kobieta sukcesu, która przez długie lata sumiennie pracowała nad własną karierą zawodową, otwiera w rodzinnym mieście Klinikę Zdrowia i Urody, niezaprzeczalnie spełniając się w swojej roli. Jej świat wydaje się marzeniem dla wielu ludzi, mieszka w pięknie urządzonym, dużym mieszkaniu, jeździ wysokiej klasy samochodem, często wyjeżdża na egzotyczne wakacje. Zaskakuje nas jednak przesadną sterylnością w każdym zachowaniu. Nie dopuszcza do swojego życia nikogo, kto mógłby narazić ją na kontakt z jakimikolwiek zarazkami. Widzi je dosłownie wszędzie, na klamce od drzwi, na ubraniach w sklepie, u fryzjera, na ciele obcych ludzi. Boi się kontaktu z innymi, bo może on spowodować brak kontroli nad jej dotychczasowym, krystalicznie czystym życiem. Nic nie narusza ułożonego życia do chwili, gdy dowiaduje się, że zostało jej kilka miesięcy życia.

Wspaniała książka, którą czyta się szybko i przyjemnie. Wciąga i trzyma w napięciu do samego końca. Opowiada historię Margo, która wraca, jako kobieta sukcesu do rodzinnego miasta Bydgoszczy. Poznajemy jej losy, wspomnienia, uczucia. Margo z początku odebrałam, jako zimną kobietę z zasadami, ale pod wpływem spotkania z dawną koleżanką z lat szkolnych wyłania się całkiem inna kobieta - spontaniczna, wspaniałomyślna...potrafiąca się cieszyć życiem, mimo .... no właśnie to każdy powinien doczytać sam :) Autorka również, pięknie opisała nam włoskie miasteczko Positano, w którym miałam wrażenie, ze jestem razem z Margo i dziewczętami... To tak króciutko i tajemniczo napisałam... mam nadzieję,że każdy sam sięgnie po książkę i pozna losy Margo

Bardzo dobrze napisana książka. W Positano można się zakochać. Zaskakująca i nietuzinkowa.

Świetna książka. Nieprzeciętna bohaterka, włoskie klimaty i niebanalna treść. W sumie nie czytałem wcześniej książki w takim stylu.

• Przeczytane w 2018
  • A może PDF?...
  • Posiadam z autografem
  • BEB
  • Egz. recenzenckie
  • JUŻ

Dodaj cytat z książki Ukryć się przed sobą