Wierszyki dla Weroniki

Wydawnictwo: Impuls
9 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
bajki
madamegreen92

Książka jest adresowana do dzieci w wieku od czterech lat i ich rodziców. Zawiera kilkanaście wierszowanych historii, których bohaterami są różne zwierzęta. Ulegają one ludzkim słabościom, typowym dla współczesnych czasów: wszechobecnej reklamie i różnym modom lansowanym przez mass media. Utwory, dowcipnie krytykując złe nawyki, uczą odpowiednich zachowań. Wierszyki dla Weroniki cechują się...

Utwory, dowcipnie krytykując złe nawyki, uczą odpowiednich zachowań. Wierszyki dla Weroniki cechują się domieszką ironii, trafną obserwacją teraźniejszości, poetycką metaforyką, oryginalnym obrazowaniem, a także wpadającą w ucho muzycznością. Wszystko to, w połączeniu z pięknymi ilustracjami Anny Smak-Drewniak, stanowi mądrą i atrakcyjną lekturę nie tylko dla małych czytelników

źródło opisu: http://www.impulsoficyna.com

źródło okładki: http://www.impulsoficyna.com

Przeczytana: 05 kwietnia 2018

Stan atmosfery w konkretnym miejscu i czasie uwarunkowany jest kryteriami meteorologicznymi na danym obszarze. W zależności od temperatury, ciśnienia, wilgotności, zachmurzenia, natężenia promieniowania słonecznego oraz prędkości wiatru mamy ogólny ogląd tego, czego możemy się spodziewać. By nie zostać zaskoczonym, człowiek sprawdza prognozy, starając się dostosować do tego, co usłyszy. Czytelnik sięgający po publikację Impulsu z pewnością będzie zaskoczony, bowiem w roli „Wicherka” tym razem występuje… dość przystojny, dobrze wychowany, wyszczekany celebryta czyli całkowicie medialny pies. Wprawdzie nie powiedział, że spadnie grad wielkości marakui, jednak i tak obarczano go odpowiedzialnością za pogodę… pod psem.
Książeczka „Wierszyki dla Weroniki czyli jak to PIES zapowiadał pogodę i inne historie” spotka się z żywym zainteresowaniem dziecka w wieku przedszkolnym. Nie pogardzą nią również uczniowie młodszych klas szkolnych, bowiem zadziwieni zostaną trafnością porównań z...

madamegreen92 | 2015-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2015

Rymowane wierszyki czyta się bardzo lekko, wpadają w ucho i zwracają uwagę dzieci. A gdyby tak oprócz swojej formy miały oryginalne przesłanie i odrobinę humoru? To wszystko znajdziemy w książce "Wierszyki dla Weroniki", której autorką jest niezwykle utalentowana Barbara Szczepańska.
Dużym plusem jest tutaj twarda, pożąda okładka, która ma szansę przetrwać długi czas mimo obchodzenia się z nią małymi, nieuważnymi dziecięcymi rączkami. Piękne i nieco okraszone humorem ilustracje wykonane przez Annę Smak-Drewniak zachwyciły nie tylko dzieci, ale również mnie samą.

Wierszyki pochłonęły nas w całości budząc zaciekawienie ze strony najmłodszych, w odstawkę poszły wszelkie inne rymowane historyjki. Jestem z tego zadowolona, gdyż utwory te uczą prawidłowego zachowania i jednocześnie są swego rodzaju przestrogą przed niepoważną modą czy też lansowaniem się przynoszącym często zgubne skutki.

,,Bo uroda to nie wszystko,
nawet kiedy jesteś MISS-ką.
Bardzo ważna jest wymowa:
piękne...