Żywność funkcjonalna. Najzdrowsze produkty z natury

Tłumaczenie: Kamila Petrikowska
Wydawnictwo: Vital
8 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
zdrowie, medycyna
jusiaq

Jesteśmy społeczeństwem, w którym coraz częściej diagnozuje się przypadki cukrzycy, nadciśnienia, udarów mózgu, chorób neurodegeneracyjnych czy osteoporozy. Są one skutkiem nieprawidłowej diety opartej na przetworzonych pokarmach, które nie odżywiają naszych organizmów, a je zatruwają i obciążają. Natura oferuje nam zadziwiające produkty, które przywracają w naszych organizmach równowagę i...

Natura oferuje nam zadziwiające produkty, które przywracają w naszych organizmach równowagę i pozwalają na zachowanie optymalnego stanu zdrowia. Żywność funkcjonalna nie tylko odżywia organizm, ale również ma właściwości uzdrawiające.

Autorzy opisują ponad pięćdziesiąt najzdrowszych i uznawanych za życiodajne owoców, warzyw, ziół, korzeni, nasion, grzybów z całego świata. Podają również pełną charakterystykę ich właściwości prozdrowotnych. Na przykład pokrzywa ma silnie odtruwające działanie i oczyszcza organizm, natomiast rumianek działa rozkurczowo i łagodzi stres. Siemię lniane zmniejsza zagrożenie chorobami serca i naczyń krwionośnych. Wbrew powszechnym opiniom, awokado efektywnie spala tłuszcz i utrzymuje prawidłowy poziom insuliny. Aloes działa chłodząco, wspomaga leczenie ran i hamuje stany zapalne.

Przy każdym produkcie znajdziesz prosty przepis na deser, koktajl czy pastę. Wypróbuj je, a przekonasz się, że na stałe zrzucisz wagę, odbudujesz system obronny organizmu, Twoja skóra będzie promieniała, a ciało pozostanie młode. Będziesz potrzebował mniej snu i oczyścisz umysł. Wszystkie produkty są łatwo dostępne.

Poznaj najbardziej wartościową żywność z natury.

źródło opisu: www.empik.com

źródło okładki: www.empik.com

Shetani | 2015-12-20
Przeczytana: 20 grudnia 2015

Żywność funkcjonalna staje się w naszym kraju coraz bardziej rozpoznawalna, a ja sama zaliczam się do jej zwolenników. To niesamowite, że odpowiednie dodatki stosowane w diecie są w stanie zapewnić naszemu ciału zdrowie, młodość i witalność. Pragniecie wzmocnić swoją odporność, zyskać energię i witalność oraz uniknąć ciężkich chorób czy częstych wizyt u lekarzy? Żywność funkcjonalna przychodzi z pomocą!
Dzięki książce Thorstena Weissa i Jenny Bor dowiecie się, jakie dobrodziejstwa kryje w sobie natura. Autorzy w bardzo przystępny i zwięzły sposób opisują poszczególne produkty, a jest ich naprawdę sporo. Z pewnością o części z nich już słyszeliście, część będzie dla Was czymś nowym. Każdy z produktów został przyporządkowany do odpowiedniej grupy, i w ten właśnie sposób otrzymaliśmy rozdziały poświęcone zasadowej superżywności, produktom bardzo zielonym (chlorofil górą!),superziołach, supernasionach, superowocach, superkorzeniach, grzybach i produktach słodzących.
Na wstępie...