Rozciąganie odprężone.

Tłumaczenie: Dariusz Rossowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Fit & Active". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Aha!
Relax Into Stretch. Instant Flexibility through Mastering Muscle Tension
sport
Czołczomiaka

Konwencjonalny stretching dąży do dosłownego rozciągnięcia tkanek, co jest niebezpiecznie i nieefektywne. Prezentowana tu metoda uczy mięśnie, jak wejść w rozciągnięcie przez odprężenie, wynikające z mechanizmów nerwowych. Rozciąganie tkanek może zabierać lata, natomiast zmiany w impulsach nerwowych są natychmiastowe! Twoje mięśnie zaczną się wyraźnie wydłużać już od pierwszego treningu, a w...

Rozciąganie tkanek może zabierać lata, natomiast zmiany w impulsach nerwowych są natychmiastowe! Twoje mięśnie zaczną się wyraźnie wydłużać już od pierwszego treningu, a w ciągu kilku miesięcy osiągniesz naprawdę zadziwiający poziom gibkości.

36 wyjątkowych technik supergibkości
Jak przeczekiwać napięcie – zaskakujący klucz do zwiększenia mobilności i elastyczności
Jak oszukać odruchy, by uzyskać większe rozciągniecie
Jak pomóc sobie odpowiednim oddychaniem
Jak stosować odprężenie wymuszone
Dlaczego rozciąganie izometryczne jest ponad dwa razy efektywniejsze od konwencjonalnego
Jak rozciągać się po doznaniu kontuzji
Dlaczego nadmierna gibkość może szkodzić sprawności sportowej
Jak pokonywać stagnację w ćwiczeniach gibkości

źródło opisu: http://www.wydawnictwoaha.pl/pl/ksiazka/rozciaganie-odprezone

źródło okładki: http://www.wydawnictwoaha.pl/pl/ksiazka/rozciaganie-odprezone

Piotr | 2017-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2017

Miałem tylko zerknąć, ale przeczytałem od razu całość. Może dlatego, że książka zawiera wiele ilustracji i niezbyt obszerny tekst, co daje czytelnikowi pewien komfort.

Pavel Tsasouline jest czterokrotnym mistrzem świata w trójboju siłowym, oraz psychologiem sportu. A teraz pytanie za sto punktów. Czy można zrobić szpagat w czasie krótszym, niż pół roku. Oczywiście, można go bezpiecznie wykonać, kiedy stosuje się do rad autora.

Książka składa się z dwóch części. Pierwsza to głównie teoria, która wprowadza czytelnika w arkana ćwiczeń, które bez pewnej wiedzy mogą zakończyć się urazami i kontuzjami.

Cześć druga to konkretne ćwiczenia na wybrane partie mięśni. A wszystko opatrzone zdjęciami. Autor posiada wielką wiedzę w zakresie funkcjonowania mięśni i ogólnie pojętej motoryki. Jego porady są opisane prostym językiem, ale przy tym pozbawione naukowego bełkotu. Książka napisana z humorem, lekkością, ale także w pełnie zachowanym profesjonalizmie. Najważniejsze jest to, że każde...

Cezar Kolcz | 2016-09-04
Na półkach: Sport, Dieta
Przeczytana: 04 września 2016

„Ból to tylko znak, że z twojego ciała uchodzi słabość”

Książka pozytywnie mnie zaskoczyła. Dokładne tłumaczenia ćwiczeń, obrazki. Opisanie podstaw fizjologi rozciągania prostymi słowami było dla mnie bezcenne - jedne 2 zdania i wiesz tyle co musisz. Ilość ćwiczeń opisanych jest wystarczająca. Ćwiczenia są podzielone na stopnie dwa zaawansowania. Nie mam się do czego przyczepić. Pojawiło się nawet kilka momentów gdy się uśmiechnąłem ! Polecam

Immortalon | 2014-07-22
Na półkach: Sport/Sztuki walki
Przeczytana: 22 lipca 2014

Rozciąganie odprężone autorstwa Pavela Tsatsouline'a, jak łatwo można się domyślić, podejmuje temat gibkości, zaś sam autor próbuje nauczyć nas, jak rozciągać się jak najbardziej efektywnie.
Osobiście z rozrzewnieniem wspominam okres liceum, kiedy to ćwiczyłem dużo i ciężko, a zrobienie szpagatu nie stanowiło dla mnie żadnego wyzwania. Z czasem jednak, jak to w życiu bywa, obowiązków przybyło, czasu ubyło, i nie ćwiczyło się tyle ile by się chciało. Na chwilę obecną sama myśl o zrobieniu szpagatu, czy choćby o tym ile czasu poświęcałem kiedyś na ćwiczenia, przyprawia mnie o zawrót głowy. Niemniej jednak do książki Tsatsouline'a podszedłem jako do lektury, która nie tylko może przydać mi się w przyszłości, ale także jako do przewodnika, który wskaże mi moje ewentualne błędy w dawnych planach treningowych.

Już na pierwszych stronach książki tego znanego instruktora przekonujemy się, iż w tak zwanym rozciąganiu odprężonym wcale nie chodzi o to, by wyćwiczyć odpowiednio...

Gosia2308 | 2014-01-22
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 02 stycznia 2014

Jednym z moich postanowień noworocznych jest szpagat śmierci (czyli taki, który możecie zobaczyć na okładce książki). Dawno, dawno temu byłam całkiem nieźle rozciągnięta i spokojnie dotykałam podłogi całymi dłońmi. Niestety, ten czas już minął, a ja stałam się tak gibka, jak betonowy słup. Szukałam jakichś wskazówek w Internecie, aż w końcu trafiłam na książkę Rozciąganie odprężone. "Będziesz super rozciągnięty, pomóż sobie oddechem, jak oszukać ciało, gibkość od zaraz, kontrola mięśni" bla, bla, bla... Wydawało mi się to bardzo mało wiarygodne, ale zaczęłam szperać po różnych forach i okazało się, że sportowcy bardzo chwalą tę książkę i widzą spore efekty. Poradnik nie był zbyt drogi, bo udało mi się go dorwać za około 23 PLN, więc całkiem znośnie.

Książka ta to same konkrety i porady. Bez zbędnego "pitolenia" ;) Jest tutaj kilkanaście rozdziałów, a na końcu każdego znajduje się krótkie podsumowanie z najważniejszymi myślami tego, co...

jamnik_sst | 2016-03-29
Na półkach: Posiadam

W pełni zadowolony treści. Nie dałem maksymalne oceny, ponieważ książka pełnię wiedzy oferuje tylko w płaceniu z inna książka. Z "Super Stawami" - nie lubię takich zabiegów bo to trochę naciąganie na kasę.. ale jako, ze druga książkę jest równie świetna daję prawie maksa!

asiaku | 2015-09-25
Przeczytana: lipiec 2015

Autor przedstawia inne podejście do rozciagania, tak bardzo różne od tego nauczanego w większości szkół, a zarazem dalece lepszego. Książka zdecydowanie mi pomogła i dalej pomaga. Wiele rzeczy stało się bardziej zrozumiałych. Autor wytyka także częste błędy popełniane przy stretcchingu.

IsaBelle | 2015-06-21

wartość sama w sobie, aż chciałoby się więcej... trochę droga jak na swoją objętość, ale skoro ma działać

Kamil | 2014-04-27
Przeczytana: 21 lutego 2012

Genialne. Dojście do szpagatu zajęło mi tylko kilka treningów, ale to również zasługa moich genów.

MaratikS | 2014-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2014

Opinia wstępna po przeczytaniu, ale przed ćwiczeniami.
Książka profesjonalna i potencjalnie bardzo przydatna. Nieznośne literówki, gdzie podział się szlachetny zawód korektora.Brak uwag do których przywykłam w książkach do jogi, czyli wskazówek dla kogo dane ćwiczenie może być niekorzystne ( uwagi typu "niewskazane dla osób z urazem kręgosłupa, kolana, z nadciśnieniem"). Wprawdzie autor radzi używać w tym zakresie oleju w głowie,ale uraz to czasami chwilka i już wtedy wiedza że ćwiczenie nie było dla nas jest nieprzydatna. Autor zadaje się wychodzić z założenia, że czytelnik uprawia jakiś sport i jest osoba aktywną, ale na początku książki wspomina, że pełna elastyczność można osiągnąć nawet mając niewytrenowane ciało z "przedwojenną tkanka łączną"- on nam w tym pomoże. Pomimo tych kilku uchybień o których wspomniałam, książka jest godna polecenia i zaraz zabieram się do "Super stawów" tegoż autora i kupuję dwie o ćwiczeniach siłowych. Wydaje się, że wiedza Tsatsouline'a może...

herodot83 | 2017-06-12
Na półkach: Kultura fizyczna
Przeczytana: 12 czerwca 2017

Niesamowita, merytoryczna, inspirująca. Uzupełnia wiedzę ukierunkowując na realizację założonego wcześniej celu.