Nieznajomy mąż

2015-08-12
2015-08-12
Małgorzata Szubert
Małgorzata Szubert

Allie to z pozoru kobieta sukcesu. Ma cudowne dzieci ,przystojnego męża i pracę w której się spełnia. Jak wiadomo jednak pozory mylą i dzieci owszem są cudowne ,praca też ujdzie ale mąż to już zupełna porażka. Zdradza Allie ,za chwile może stać się bankrutem a na dodatek wplątał się w czarne interesy. Kobieta ma tego dość, lecz dla dobra dzieci trwa w tym chorym związku . Niestety czara goryczy przepełni się kiedy Allie dowie się o kolejnych zdradach, a nielegalnym interesami zainteresuje się FBI. Tak jak większość czytelników zauroczyła mnie okładka tej książki , i tylko to bo historia Allie totalnie mnie nie wciągnęła , a czytanie niemiłosiernie mi się dłużyło.

Ta książka to kompletna "zapchajdziura". Takie twory istnieją bądź są tworzone tylko po to by bezsensownie wypełniać luki na rynku i bezczelnie brać za nie kasę. A historia w niej przedstawiona to jedna z wielu, wyjątkowo słabo opowiedziana i napisana. Niestety po raz kolejny okazuje się, że w miarę ładna okładka to nie wszystko.

Ciężko mi się ją czytało i o zgrozo! stało się to czego się od dawna obawiałam. Ja masochistka czytelnicza – nie doczytałam książki do końca. :/ Po dobrnięciu do ponad połowy jej objętości przestałam dalej się męczyć, prawie rzucając nią o ścianę, co w moim przypadku jest ewenementem. Pytanie, które tłukło mi się dosyć mocno w głowie brzmiało – co to kurcze jest? (to była oczywiście ta delikatniejsza, ocenzurowana wersja tegoż pytania; )

Nie wiedziałam o czym czytam, w zamyśle chyba miało być ciekawie i interesująco, że niby mąż coś ukrywa przed żoną. Jeśli myślicie, że głównie chodziło o możliwą zdradę, to możecie się ostro przejechać. Niby wszystko jest w idealnym porządku, a ona (żona) czegoś tam szuka, a to od kogo dostaje wszystkie podpowiedzi w sprawie swojego męża, no normalnie autorka mnie tym zaskoczyła ;) Taa, pomysł był wprost "genialny". Ale to wszystko było tak słabe jak niedoprawione odpowiednio danie. Tak, słowo "słaby" zawiera w sobie to co ma ta historia nam do zaoferowania i to jaka niestety jest. Autorka nie potrafiła mnie w żaden sposób zaciekawić tymi swoimi tajnymi poszukiwaniami, nie umiała stworzyć nastroju powagi i tajemnicy. Ta pozycja jest o wszystkim i o niczym, za dużo tu niepotrzebnych opisów oraz naiwności i infantylności głównej bohaterki. Styl pisania ciężkostrawny dla czytelnika aż cud, że nie nabawimy się tu boleści żołądka. Postacie wydają się być za słabo wykreowane, płaskie, bez wyrazu.

Coś w tym wszystkim o czym wspomniałam chyba musi być, ponieważ na stronie Goodreads powyższa książka też zbiera marne opinie.

Kolejny raz potwierdza się, że nie każdy może być/zostać dobrym pisarzem."Autorka" napisała wcześniej przed tym "dziełem" tylko jedną książkę, taa bohaterka jednej akcji. Czytając biografię tej pani natrafimy na wątek, który prawdopodobnie spowodował powstanie tej "książki". To rozwód i reszty możemy się tylko domyślać. Czy pani Peterson po tylu latach małżeństwa też jak jej bohaterka Allie doszła do przykrego wniosku, iż zamiast kochać swojego męża prawdziwą miłością jednak kochała tylko jego wyobrażenie?

Do niczego potrzebne są nam informacje, które znajdziemy na tylnej okładce. Bo co z tego, że ta pani wygrała nagrodę Emmy, to nie czyni z niej od razu "cudownego pisarza". Niestety nie wszyscy, którzy są związani z przemysłem filmowym są równie dobrymi pisarzami czy piosenkarzami. Przykład mojej 15-letniej sąsiadki potwierdza, że nadal niektórym ludziom brak samokrytycyzmu i wydaje im się, że potrafią np. śpiewać, i na każdym kroku fałszują i wyją niemiłosiernie dręcząc przy tym innych dookoła. No, ale przecież jej tatuś wie lepiej kto ma "talent". ;)

Nie polecam, odradzam, szkoda na to Waszego cennego czasu (bo mój już został niestety trochę utracony przez obcowanie z tą lekturą). Tym samym potwierdzam wystawione jej przez innych czytelników już wcześniej negatywne oceny.

Ciężko mi się ją czytało i o zgrozo! stało...

Autorka "Niańka" powraca z nową powieścią.
Główna bohaterka odkrywa ,że jej poukładane życie nie jest takie idealne. Mąż ukrywa bolesną prawdą. Kto okaże się przyjacielem? A kto wrogiem?
Bardzo dobra książka o odnajdywaniu siły, o walce o przyszłość.
Polecam!

Autorka "Niańka" powraca z nową powieścią.
Bardzo dobra książka o odnajdywaniu siły, o walce o przyszłość.
Polecam!

Po opisie spodziewałam się czegoś innego, a trafiłam na całkiem fajną książkę. Do przeczytania. Może nie jest jakoś szalenie porywająca,a le można się wciągnąć. Polecam

Zapraszam na:
www.nalogowy-ksiazkoholik.blogspot.com

Są książki, które opowiadają ciekawą historię – wciągającą bez reszty, pełną zwrotów akcji i trzymającą w napięciu do ostatniej strony. Są też książki, przez które przepływa się równomiernie, napięcie jest stopniowo dawkowane, a po przeczytaniu odczuwa się niedosyt i chce więcej. Istnieją jednak powieści, które opisują historię prawdziwą, a przynajmniej takie ma się odczucie.

Tytuł: Nieznajomy mąż
Autor: Holly Peterson
Wydawnictwo: Świat Książki

Allie Crawford wiedzie idealne życie. Ma wspaniałą pracę, dwoje cudownych dzieci oraz przystojnego męża, który kieruje popularnym magazynem informacyjnym. Kobieta uważa, że właśnie to przynosi jej szczęście. Do czasu gdy znajduje męża zamkniętego w pralni z olśniewającą pięknością. Wtedy jej życie wywraca się do góry nogami. Wróg okazuje się jej sojusznikiem, a ukochany mężczyzna w rzeczywistości jest nieznajomym, z którym tylko wzięła ślub. W grę wchodzi jednak nie tylko niewierność w związku, ale też duże... pieniądze i kłopoty.

Holly Peterson współpracowała z największymi zagranicznymi gazetami oraz była producentką ABC News. Dlaczego o tym piszę? Ponieważ w książce jest opisany świat medialny i widać, że autorka zna się na rzeczy. Cała powieść jest przesiąknięta profesjonalizmem – jeśli chodzi o media oraz firmę PR-u. To bardzo dobrze rokowało, gdy czytałam książkę, bo mogłam bliżej poznać ten fach, a przynajmniej nakreślić sobie dokładne jego wyobrażenie. Nie wszystko było jednak idealne...

Opisana historia jest ciekawa. Allie poznajemy w momencie gdy cały świat zawalił jej się na głowę – i nie chodzi o zdradę męża. Dziewczyna przeżyła w dzieciństwie śmierć ojca, co wpłynęło na dalsze jej relacje z otoczeniem oraz najlepszym przyjacielem, Jamesem. To właśnie wydarzenie z młodych lat popchnęło ją do małżeństwa z o dziesięć lat starszym mężczyzną, który był spełnieniem marzeń. I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie niecne machlojki Wade`a.

Nie rozumiałam Allie. Zupełnie jakby nie wiedziała, jak postąpić z niewiernością męża. Wydawało mi się, że była nawet obojętna, choć bardzo ją to raniło. Sama nie wiedziała, czego chciała od życia – odzyskania młodzieńczej miłości, przelotnego romansu czy stałości w związku. Raz przeklinała męża i krytykowała, by zaraz zachwycić się jego urodą i pomysłowością. Takie niezdecydowanie bardzo mnie denerwowało, bo sobie nie wyobrażam, by stać bezczynie i patrzyć na wybryki męża lub ciągle słuchać jego zbywania i uspokajania. To sprawiło, że Allie wydała mi się nieprawdziwa, bo kobiety zazwyczaj inaczej reagują na zdradę. Dodatkowo kobieta po trzydziestce wydawała mi się raczej małą dziewczynką, która nie wyobraża sobie życia bez mężczyzny u swego boku i uparcie starała się temu zaradzić.

Natomiast Wade jest dobrze wykreowaną postacią. Nie zyskuje sympatii czytelnika, uosabia w sobie najgorsze cechy męskiego gatunku. Jest jednak bardzo dobrze zarysowany, co pozwala poznać go od podszewki. Kobieta bardzo dokładnie o nim opowiada, jakby był całym jej życiem. Mąż Allie to duże dziecko. Jest kochającym ojcem, za którym dzieci przepadają, ale żona nie może na nim polegać. Jest naiwny, arogancki i zarozumiały. Obraca się w doborowym towarzystwie i jest w stanie poświęcić wszystko, by pozostać na szczycie. Może nie zwróciłabym na to większej uwagi, ale niestety z własnego doświadczenia wiem, że tacy mężczyźni istnieją.

Wade nigdy nie zajmował się trudniejszą stroną rodzicielstwa – jako narcyz unikał wszystkiego, co było dla niego niewygodne – ale był najwspanialszym wyrośniętym szczeniakiem, jakiego chciałoby mieć każde dziecko. Wydawało się boleśnie oczywiste, że Wade, niczym Piotruś Pan, nigdy się nie zmieni, będzie towarzyszem dzieciństwa Lucy i Blake`a, a potem naszych wnuków. Nic dziwnego, że był takie podekscytowany, gdy okazywało się, że jestem w ciąży. Robił sobie towarzyszy zabaw.

Na początku myślałam, że książka jest powieścią obyczajową z rozbudowanym wątkiem miłosnym. Trochę żałuję, że się pomyliłam, ponieważ opisana afera, wokół której wszystko się obraca, nie przemówiła do mnie. Uważam, że można było lepiej wszystko dopracować, by każdemu przypadła do gustu. Niezdecydowana Allie również niezbyt mi odpowiadała, choć dostrzegłam przemianę bohaterki – ze słabego kaczątka w twardo stąpającą po ziemi kobietę.

Jestem również rozczarowana Jackie Malone – kochanką Wade, która okazuje się zupełnie kimś innym i ma ogromny wpływ na życie bohaterki. Myślę, że byłaby doskonałą postacią, która pociągnęłaby fabułę i rozbiłaby monotonię. Niestety nie została do końca wykreowana w odpowiedni sposób i choć jest postacią bardzo dobrą, to czegoś jej brakuje, a czytelnik tak naprawdę nie wie, jak ma ja traktować.

Plusem powieści jest styl autorki – prosty i przyjemny – dzięki któremu książkę czyta się bardzo szybko. Mimo wielu wad wydawało mi się, że historia opisana w powieści mogła wydarzyć się naprawdę lub przynajmniej część wydarzeń została zaczerpnięta z prawdziwego życia. Nieznajomy mąż nie jest lekturą wymagającą, ale powieść można przeczytać w wolnej chwili, by oderwać się od rzeczywistości.

Zapraszam na:
www.nalogowy-ksiazkoholik.blogspot.com

Sięgając po tę książkę spodziewałam się niewymagającej i przyjemnej w odbiorze powieści miłosnej, której najważniejszym elementem będzie zdrada, zwłaszcza, że blurb okładkowy wskazuje takie wnętrze. Okazało się, że tylko w połowie miałam słuszność ;) Autorka ma w sobie sensacyjną żyłkę, która niejednokrotnie potrafi zaskoczyć czytelnika - w "Nieznajomym mężu" jest spisek i intryga wokół której toczy się życie bohaterów. Szczerze przyznam, że lektura przyniosła mi odskocznię od codzienności i zaintrygowała na tyle, by pochłonąć powieść w dosłownie jedno popołudnie.

Cała fabuła zaczyna się niepozornie i dość schematycznie: kochające małżeństwo, piękne dzieci - jednym słowem szczęśliwa rodzina. Lecz to tylko pozory. "Nieznajomy mąż" to dobry dramat psychologiczny. To dorośli ludzie zagubieni w prawdziwym życiu, dopiero uczący się wyrażać emocje, ścigający marzenia z dzieciństwa o sukcesie i rodzinnym, domowym ognisku, a w tle soczysta, wciągająca intryga, która może nie należy do szczególnie rozbudowanych, ale przyznam, że zakończenie wprowadza element zaskoczenia. Ta książka to trudna, smutna i nieprzesadzona historia - prawdziwa.

"Nieznajomy mąż" to idealna powieść na ciepłe, jesienne wieczory, albo chwile kiedy jesteśmy zbyt zmęczeni by sięgnąć po bardziej ambitną literaturę. To także jedna z tych lektur, które czyta się łatwo i szybko. Holly Peterson stworzyła poruszającą, niebanalną i niesamowicie realną historię o wpływie kłamstwa na nasze życie. "Nieznajomy mąż" to powieść o trudnych życiowych wyborach, których konsekwencje wpłynęły na losy wielu osób. Poza tym "Nieznajomy mąż" to bardzo dobry tytuł - niezbyt dosłowny i intrygujący. Autorce udało się stworzyć coś więcej niż tylko dramat - w tej opowieści zawarte zostały pewne życiowe prawdy - o ludzkich słabościach i uczuciach, a także o ludziach i o relacjach którymi są związani.

Podsumowując: prześliczna okładka skrywa w sobie spisek, intrygę i fatalne zauroczenie. "Nieznajomy mąż" to książka o odkrywaniu w sobie siły zdolnej przezwyciężyć wszelkie obawy. Autorka bardzo dobrze oddała prawdę o tym, że wydarzenia z przeszłości determinują naszą przyszłość. Warto przeczytać. Bo każdy z nas jest gdzieś tam wewnątrz popękany i nie zawsze wie, jak wszystko posklejać w całość...

_____________________________
RecenzjeAmi.blogspot.com

Czy jesteś pewna, że znasz osobę, z którą dzielisz życie? Wiesz, czym się zajmuje i jakim jest człowiekiem? Bohaterka najnowszej powieści autorki bestsellerowej "Niańki" przeżyje bolesne zderzenie z rzeczywistością, kiedy pozna prawdziwą twarz swoich bliskich. Jesteś gotowa na spotkanie z "Nieznajomym mężem"?

Allie mieszka w Nowym Jorku, pracuje w cenionej agencji PR, ma dwoje wspaniałych dzieci oraz kochającego i przystojnego męża Wade'a, który pracuje jako dziennikarz. Taką Allie znają jej najbliżsi. Taką Allie zna ona sama. Podczas przyjęcia organizowanego we własnym domu Allie nakrywa męża zamkniętego w pralni z piękną, nieznajomą kobietą. Wnioski nasuwają się same. Jednak kobieta, z którą Allie znalazła Wade'a, upiera się, że pojawiła się na przyjęciu tylko i wyłącznie w jej interesie. Ostrzega Allie przed mężem i sugeruje, iż to, czym zajmuje się Wade, zrujnuje finanse ich rodziny. Życie Allie wywraca się do góry nogami. Kobieta przekona się, iż nie może ufać człowiekowi, z którym zdecydowała się dzielić życie.

Spodziewałam się prostej, nieskomplikowanej historii miłosnej. Opis wydawniczy sugeruje właśnie tego typu opowieść, dlatego kilka linijek wyżej zarysowałam bardziej dokładny opis fabuły. Podejrzewam, iż większość czytelników po zapoznaniu się z charakterystyką książki dostępną na stronie internetowej i tylnej okładce pomyśli "aha, okej, on miał romans, ona wyszła z tego cało", a potem odłożą powieść na księgarnianą półkę. Nic bardziej mylnego. Bo w "Nieznajomym mężu" jest afera i to od razu taka z pierwszych stron gazet. Holly Peterson napisała soczystą, wciągającą powieść. Nie będę wam wmawiać, iż ta książka zmieni wasze życie, gdyż tak naprawdę jest jedną z wielu, które można przeczytać. Przyznam jednak, że lekturę zaliczam do udanych, a historia zaintrygowała mnie na tyle, by pochłonąć powieść łapczywie.

Zaczyna się niepozornie i dość standardowo. Szczęśliwa rodzina, kochająca żona, przystojny i bogaty mąż, piękne dzieci. Nagle na obrazku pojawia się rysa. Niewielka, w zasadzie niewidoczna, chyba można ją jeszcze zamieść pod dywan. Zdążyłam nawet pomyśleć "nuda". Ale Holly Peterson potrafi zadziwić czytelnika. Jej intryga może nie należy do szczególnie rozbudowanych, ale przyznam, że nie spodziewałam się takiego obrotu spraw. Zakończenie wprowadza element zaskoczenia. Okazuje się, iż nic nie jest takie, jak wydałoby się jeszcze w połowie powieści. Warto wspomnieć o wrodzonych cenach głównej bohaterki. To inteligentna, ambitna kobieta, która szybko kojarzy fakty i nie obawia się zaryzykować. Przyznam, iż polubiłam Allie Crawford.

"Nieznajomy mąż" to lekka, aczkolwiek niebanalna lektura. Stanowi miły przerywnik pomiędzy bardziej ambitną literaturą. Czyta się łatwo, szybko i prosto. Historia potrafi wciągnąć czytelnika. Nie jest to obowiązkowe "must have", ale można przeczytać. Ja bawiłam się dobrze.

Allie mieszka w Nowym Jorku, pracuje w cenionej agencji PR, ma...

2046

Zwiodła mnie okładka i opis. Spodziewałam się czegoś innego, sama chyba nie wiem czego ale miała mnie ta książka porwać a tu nic takiego się nie wydarzyło.
Allie jest kobietą, którą mężowi bardzo łatwo jest oszukiwać bo jest naiwna jak dziecko. Jak niemowlę wręcz. Już chyba jej dzieci są bystrzejsze. W ogóle sposób w jaki podchodzi to zdrad i innych niezbyt przyjemnych rzeczy, które mąż przed nią ukrywa jest infantylny. Na dodatek jest ewidentnie uzależniona od obecności mężczyzny.
Można przeczytać owszem ale daleko mi do stwierdzenia, że ta książka zmieni czyjeś życie:P

To moja trzecia książka zakupiona w przedsprzedaży, znowu czekałam na paczkę nie mogąc doczekać się, by tylko już się za nią zabrać... i trzeci raz tak strasznie się rozczarowałam... uwiódł mnie opis (nie przeczę iż bardzo zachęcający),prześliczna okładka..., a zawiodła zawartość...
Owszem jest intryga,która toczy się przez całą książkę ale jak dla mnie niezbyt powalająca, bardzo łatwo domyślić się "co z czym zjeść", wystarczy w odpowiednim momencie dodać dwa do dwóch.
Opis książki nie do końca ma się z prawdą jeśli chodzi o głównych bohaterów, gdzie nastawiasz się na szczęśliwe małżeństwo, wiodące cudowne życie, a tu już po kilkunastu stronach okazuje się, że Allie nie ufa swojemu super przystojnemu błyskotliwemu mężowi, który już kiedyś "zboczył" z drogi bycia wiernym mężem, małżeństwo niby idealne a tak obce sobie, zarówno w życiu codziennym jak i seksualnym..
Czytasz i nie wierzysz w naiwność tej kobiety, której mąż codziennie dostarcza tylu kłamstw zmartwień, trosk, łez, i zastanawiasz się, gdzie to ekscytujące, stabilne życie Allie i Wade'a ?
Główna bohaterka jak dla mnie bardzo chwiejna emocjonalnie, kiedy jest przy mężu zachwyca się jego urodą, jest zazdrosna o inne kobiety, kiedy przebywa ze swoim znajomym targają nią sprzeczne uczucia od pożądania po strach przed zdradą i jednocześnie chęcią wdania się w romans, natomiast gdy kontaktuje się z nią, jej pierwsza wielka miłość, zaczyna wspominać każdą cudownie spędzoną razem chwile myśląc co by było gdyby...
Z mojego punktu widzenia większość kobiet, która widzi kłamstwa męża, którymi karmi ją przy każdym niewygodnym dla niego pytaniu nie przechodzi obok tego z takim wielkim spokojem, pozwalając by tajemnice w dalszym ciągu niszczyły małżeństwo... zapewne nie jedna z nas bardzo szybko by tupnęła nogą domagając się prawdy... Allie nie stała się moją ulubioną bohaterką, a książka z której tak się cieszyłam nie zagości w mojej pamięci na dłużej, z wielkim żalem ale muszę to napisać - spodziewałam się bestsellera a dostałam "coś" co mi tyłka nie urwało :)

• Literatura współczesna
  • Obyczajowe
  • Biblioteczka domowa III
  • Wydawnictwo Świat Książki
  • Zrobione :-)
  • Moi mali książęta :)

Dodaj cytat z książki Nieznajomy mąż