Brazylia moja miłość

Okładka książki Brazylia moja miłość Anne Mather, Sarah Morgan, Jane Porter
Okładka książki Brazylia moja miłość
Anne MatherSarah Morgan Wydawnictwo: HarperCollins literatura obyczajowa, romans
The Spaniard's Passion. The Brazilian Boss's Innocent Mistress. The Brazilian Millionaire's Love-Child
HarperCollins
2015-07-08
2015-07-08
Agnieszka Baranowska, Małgorzata Dobrogojska, Krystyna Morozowska
romans brazylia wycieczka miłość przyjaźń małżeństwo

Książka ta to bardzo przyjemny romans na wakacje. Zabierze nas do gorącego kraju po gorące rytmy. Trzy historie miłosne- Sophie i Alonso, Grace i Rafael, Isobel oraz Alejandro, każda jest inna ale kończy się... a jakże kappy endem!. Powrót do dawnej relacji, walka o przetrwanie własnego biznesu, doganiające nas sekrety sprzed lat. Łączy je jedno- Brazylia. Miło się czyta na plaży lub przy kawce w ogrodzie :)

"Brazylia moja miłość" - wakacyjna lektura w sam raz na upalne, leniwe dni. W książce przedstawione są trzy odrębne historie dziejące się w upalnej Brazylii. Wszystkie trzy historie są ciekawe i wciągające, jednak przyznam, że mi najbardziej podobała się "Wyprawa do Brazylii" Sarah Morgan.

Zakochałam się w tej książce.Trzy piękne,romantyczne historie zawarte w jednej książce.Nie będę oceniała,która była najlepsza bo w każdej było coś niesamowitego.Historie są bardzo ciekawe aż nawet chwilami zaskakujące.Szybko się czyta.

super opowiadania. wciągneły mnie na maxa. preczytałam w dwa dni jednym tchem.

super opowiadania. wciągneły mnie na maxa. preczytałam w dwa dni jednym tchem.

Czym najlepiej przerwać cięższą lekturę jeśli nie romansem. Biorą do ręki właśnie tą pozycję miałam do wybory trzy różne historie, które łączyło jedno - miejsce akcji czyli tajemnicze dżungle, rytmy samby i słońce pięknego kraju jakim jest Brazylia.

"Brazylijskie szmaragdy" Jane Porter - Sophie wyjeżdża do Brazylii by dowiedzieć się czegoś więcej o tajemniczej śmierci swego męża Clive'a. Niestety wpada tam w poważne tarapaty. Na ratunek rusza jej pierwsza młodzieńcza miłość Alonso. Jak potoczą się ich losy? Co ich spotka? Czy dawne uczucia znów się między nimi narodzi jak za dawnych czasów? Czy kłopoty ich skłócą czy może jednak zbliżą?

"Wyprawa do Brazylii" Sarah Morgan - Grace to młodziutka kobieta, której sieć bliskich sercu kawiarni dopadły problemy finansowe. Postanowiła zaryzykować i pojechać w samo serce brazylijskiej dżungli na tz. "pożarcie lwa" by prosić o pomoc finansjera Rafaela Cordeiro. Jednak czysto zawodowe spotkanie i krótki pobyt Grec u niego bardzo szybko wymyka się spod kontroli. Romans, który nawiązują przeradza się w głębsze uczucie niż sam Rafael jest w stanie przed sobą przyznać. W końcu nie bez powodu multimilioner nazywany jest cynicznym, ekscentrycznym, oziębłym i egoistycznym mężczyzną. Tylko czy na pewno słusznie?

"Podróż do Rio" Anne Mather - Isobel na imprezie przyjaciółki poznaje tajemniczego i przystojnego młodzieńca. Bardzo szybko między nimi iskrzy i dochodzi do zbliżenia. Jednak szczęście nie trwa długo, bo Alejandro wyjeżdża i mimo, że obiecał już się nie pojawia. Ślad po nim zaginął, kontaktu brak. Jednak Isa nie szuka go, nie próbuje rozdrapywać starych ran. Trzy lata później dziewczyna przyjeżdża do Rio by przeprowadzić wywiad z kapryśną pisarką. Kto mógł myśleć, że właśnie w tedy znów spotka Alejandra i to tak bardzo odmienionego- psychicznie i fizycznie. Do czego dojdzie między nimi? Czy pozwolą uczuciu znów rozkwitnąć czy będą się nawzajem ranić?

Lekka i przyjemna lektura. Wprowadza nas w inny świat, inne klimaty i inne życie. Zapomina się o swoich problemach i żyje tymi, które trapią bohaterów. I tylko trzecia z autorek pani Mather zawiodła mnie swoim stylem i brakiem logiki w historii. Było to niestety momentami nie tylko nieprzyjemne, ale też śmieszne. Na szczęście cały zbiorek daje fantastyczny efekt! Dla miłośniczek romansu!

Trzy kobiety, trzy odrębne historii. Jednak żadna z nich nie potrafi oprzeć się urokom słonecznej i egzotycznej Brazylii…

Każda historia toczy się w zupełnie innych miejscach w Brazylii: piękne Rio de Janeiro, tajemnicze głosy dżungli, upojne rytmy samby i trzy kobiety, które nie mogą oprzeć się urokom tego kraju. Każda z nich jest inna, każda przybywa tam w innym celu, każda znajduje się w kluczowym momencie swojego życia i każda odnajduje tam sens oraz wielką miłość. No bo która kobieta opierałaby się urokom zabójczo przystojnym i namiętnym brazylijskim kochankom? Decydując się na wyprawę do Brazylii, ani Sophie, ani Grace, ani Isabel nie zdają sobie sprawy, że ta podróż będzie miała decydujący wpływ na ich przyszłość.

Wszystkie historie utrzymane są w tym podobnej stylistyce, jednak nie łączą się ze sobą. Każde z nich napisane zostało przez inną autorkę. Być może dla wymagającego czytelnika są one banalne, nadmiernie emocjonalne, przerysowane, a niekiedy nawet naiwne, ale właśnie romanse wyróżniają się tymi cechami. Poza tym, która z nas nie lubi szczęśliwych zakończeń? Mimo, że jest to romans, to pojawiają się wątki kryminalne, które czasami przyprawiają o drżenie serca.

Wszystkie opowiadania pełne są namiętności, pasji oraz emocji. „Brazylia moja miłość” jest zbiorem trzech opowiadań, każde w zupełnie innym klimacie. Jedynie co je łączy to miejsce akcji – gorąca i słoneczna Brazylia. Książka jest lekka i przyjemna, czyta się ją szybko. Mnie zajęło to dwa dni. Ponadto, sama okładka jest wakacyjna, co powoduje, że jeszcze bardziej ma się ochotę na lekturę opowiadań. Jestem pewna, że „Brazylia moja miłość” przypadnie do gustu kobietom w różnym wieku. Zdecydowanie polecam, lektura w sam raz na wakacyjne, upalne dni.

"Brazylia moja miłość" to wakacyjna propozycja wydawnictwa Harper Collins. Są to trzy odrębne historie, których akcja toczy się w klimatycznej, gorącej Brazylii. Piękne Rio de Janeiro, tajemnicze głosy dżungli, upojne rytmy samby i trzy kobiety, które nie mogą oprzeć się urokom Brazylii.

Myślę, że opisywanie fabuły zawartych w książce opowiadań nie ma sensu. Są to historie miłosne, lekkie, pełne namiętności i emocji. Zebranie ich w jednym tomie to świetny pomysł, ponieważ dzięki temu czytelnik nie nudzi się i może kibicować losom wielu bohaterów. Z powyższym tytułem uporałam się w jeden dzień. Nie dało się inaczej, bo książka naprawdę wciąga, a zawarte w niej opowiadania czyta się niezwykle przyjemnie. Może są lekko naiwne, ale romans ma to do siebie, że wszystko jest nadmiernie emocjonalne, przerysowane i obowiązkowo zawsze z happy endem. Jednak kto nie lubi dobrych, szczęśliwych zakończeń? Ja osobiście je uwielbiam. Opowiadania utrzymane są w podobnej stylistyce, ale absolutnie się nie łączą. Do tego wspaniała, wakacyjna okładka oraz dość duża, przejrzysta czcionka, co jest dla mnie oczywistym plusem.

Podsumowując "Brazylia moja miłość" to książka idealna na wakacyjne wyjazdy oraz obecne gorące dni, choć zimą na pewno również rozpali niejedno serce. Spodoba się wielu kobietom, w każdym wieku. Jeżeli potrzebujecie lekkich, żywiołowych, gorących opowiadań bez zbędnej "dłużyzny" to ten tytuł jest zdecydowanie dla was.

• :-),:-),:-)
  • Moi mali książęta :)
  • Romanse
  • Harlequin

Dodaj cytat z książki Brazylia moja miłość