Bieszczady, przyroda
Lubczyk

Turystyka, włóczęga czy nawet kilkugodzinny spacer za miastem - to jedyna możliwość obcowania z przyrodą, podziwiania piękna krajobrazu, podpatrywania życia, którym tetni las, łąka czy jezioro. Czy jednak potrafimy dostrzec wszystkie ciekawostki przyrodnicze? Spróbujmy wybrać się na wycieczkę w towarzystwie biologa czy leśnika, a wówczas okaże się, że niemal co krok spotkamy interesujące...

Czy jednak potrafimy dostrzec wszystkie ciekawostki przyrodnicze? Spróbujmy wybrać się na wycieczkę w towarzystwie biologa czy leśnika, a wówczas okaże się, że niemal co krok spotkamy interesujące zjawiska biologiczne, charakterystyczne dla danego środowiska rośliny, owady, ptaki i zdobędziemy bogactwo nowych wiadomości. Rolę takiego właśnie doradcy i przewodnika powierzamy bogato ilustrowanej serii "Przyroda polska", która pomoże nam w zwiedzaniu naszych krain geograficznych. Nauczy nas patrzeć, odkrywać, wyciągać wnioski i strzec przyrody ojczystej.

źródło opisu: Wiedza Powszechna, 1986

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!