Pieniński Park Narodowy

Okładka książki Pieniński Park Narodowy Roman Marcinek, Sławomir Wróbel, Kazimierz Zarzycki
Okładka książki Pieniński Park Narodowy
Roman MarcinekSławomir Wróbel Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza MULTICO Seria: Spotkania z przyrodą flora i fauna
flora i fauna
Spotkania z przyrodą
Oficyna Wydawnicza MULTICO
2000-01-01
2000-01-01

Mimo określenia "kieszonkowy" przewodnik jest dość dużego formatu, zawiera prawie 100 stron, w skład których wchodzą m.in.:
♡ Świat roślin i grzybów,
♡ świat zwierząt,
♡ wartości kulturowe Pienin,
♡ historia turystyki i wypoczynku,
♡ zadania Pienińskiego Parku Narodowego,
♡ zwiedzanie Parku,
♡ zagrożenia dla przyrody Parku Pienińskiego.
Bardzo pomocny jest także indeks nazw geograficznych.

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać o PIĘKNIE naszych Pienin, przełomu Dunajca, Pienińskiego Parku Narodowego oraz przydatności przewodnika. Podaje on zarówno ogólne wiadomości o Pieninach, jak i rady praktyczne, wymienia podpienińskie miejscowości, drogi dojazdowe, trasy turystyczne po polskich i słowackich Pieninach.

Przewodnik wyposażony jest w dokładną mapę oraz bogato ilustrowany.

Polecam wszystkim turystom.

♡ Świat roślin i grzybów,
♡ świat zwierząt,
♡ wartości kulturowe Pienin,
♡ historia turystyki i wypoczynku,
♡ zadania Pienińskiego Parku Narodowego,
♡ zwiedzanie Parku,
♡ zagrożenia dla przyrody Parku Pienińskiego.
Bardzo pomocny jest także indeks nazw...

Pieniński Park Narodowy to malowniczy i urokliwy rejon naszego kraju, który warto poznać. Książka ta opisuje ten park narodowy w znakomity sposób i bardzo dobrze go prezentuje.
Wstęp do książki (krótki - dwie strony) napisał dyrektor Pienińskiego Parku Narodowego Michał Sokołowski. Po tymże wstępie autorzy opisują najpierw przyrodę Pienin: świat roślin i grzybów oraz świat zwierząt. Następnie czytelnikowi ukazuje się rozdział pod tytułem "Człowiek w Pieninach". W tej części opisane są pokrótce wartości kulturowe Pienin oraz historia turystyki i wypoczynku na tym terenie. Kolejna część mówi o Pienińskim Parku Narodowym, a dokładniej o zadaniach Parku i zwiedzaniu Parku. Książkę kończy krótki opis zagrożeń przyrody Parku. Na tylnej okładce, znajdziemy poglądową mapę Parku.
Książka ładna, bogato ilustrowana, ciekawa i dobrze napisana. Poziomem nie odstaje od innych pozycji z serii "Spotkania z przyrodą". To co najważniejsze o Parku czytelnik w kieszonkowej i poręcznej postaci tutaj znajdzie. Książka może zachęcić do odwiedzenia Pienińskiego Parku Narodowego i całego rejonu Pienin.

• Piękne ilustracje

Dodaj cytat z książki Pieniński Park Narodowy