Król Pafnucy

Wydawnictwo: Debit
6 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
o77

Kiedy moje dzieciaki były małe (kiedy to było! Teraz są obrzydliwie dorosłe!) zmuszały mnie do opowiadania coraz to różnych historii. Siadaliśmy na podłodze a one zamierały z otwartymi dziobami słuchając jak plotę najdziksze banialuki. Ze wszystkich tych przygód i postaci powoli zaczęły wyłaniać się i krystalizować postacie. Nabierały ciała i charakterów, spotykały je przygody z których wyciągały nauki a ja przemycałem dydaktyczne treści jak choćby tą, by pić mleko… Bawiłem się przy tym świetnie wymyślając najdziksze androny z wydarzeniami i postaciami historycznymi albo mitycznymi.
Bajka leżała sobie kilka lat, aż pomyślałem że może by ją wydać. Bo jeszcze w rękopisie doczekała się kilku „fanklubów” wśród dzieci z zaprzyjaźnionych rodzin. Po wielu perypetiach ujrzała światło dzienne. Jest pięknie wydana i ośmielę się stwierdzić, że zyskała drugie tyle poprzez cudowną oprawę graficzną i ilustracje. Niezręcznie się chwalić własnym dziełem więc zacytuję tylko rodziców czytających tą bajkę swoim dzieciom – wszyscy bawiliśmy się świetnie!

źródło opisu: https://www.facebook.com/pages/Kr%C3%B3l-Pafnucy-D...(?)

źródło okładki: http://sklep.inkwizycja.pl/dariusz-eckert-krol-pafnucy-p-1279.html

casia | 2015-10-30
Przeczytana: 25 października 2015

Nasz dobry król Pafnucy jest... dobry. Piszę to z niejakim zdziwieniem, bo książka nie wyglądała dla mnie zachęcająco: grafika taka jakaś niedopracowana - trochę archaiczna, trochę tandetna.
Poza rysunkami jednak książka okazała się naprawdę w porządku. Król Pafnucy da się lubić. Jest duży, jowialny, a jego jedyną wadą jest to, że (posiadając oczywiście wielką siłę) tych których lubi, wali po plecach z gromkim okrzykiem "jak się masz chłopie!".
Cała książka napisana z dużym przymrużeniem oka a nawet z "oczkiem" puszczanym do czytających ją dorosłych. Nie znaczy to, że dzieciaki nie będą się przy niej dobrze bawić: fabuła wciąga nawet maluchy (3 lata), a czytające już samodzielnie dzieci napewno docenią "figle migle" z czcionką, która powiększa się na jedno zdanie, zmienia kolor oraz wije się po stronach książki.
Podsumowując - sięgnijcie po tę książkę jeśli poczujecie się zmęczeni kolejną wersją Kopciuszka czy innej Myszki Mickey :)